Oglasi:

Temperatura morja

Vse o hrvaških kampih

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: pisek

Brez avatarja
pisek je odsoten
pisek
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:02 pm

Temperatura morja

Objavljeno: Pe Maj 10, 2013 5:18 am

Pozdravljeni Smile

Nikjer ni nič govora o temperaturah morja, meni pa se to zdi zelo pomemben podatek, sploh za Jadran, ki je načeloma kar mrzlo morje, če ga primerjaš recimo s Sredozemskim. Vem pa tudi, da se temperatura lahko spreminja iz zaliva do zaliva (vsaj v Sredozemlju je tako). Mi smo namreč toplokrvne živalce, ki imamo zelo radi ZELO toplo morje, pa me zanima, kje na Jadranu (s tem mislim v katerih kampih) je voda topla. Ko rečem topla, mislil na tako temperaturo, ko te ne zadane kap, ko greš notri LOL
Mi gremo letos kampirati na Pelješac in imam dve popolnoma kontraditorni informaciji o temperaturi. Eni trdijo, da ima Pelješac mrzlo vodo, ker je tam veliko podvodnih tokov, drugi pa trdijo, da je na Pelješcu toplejša voda kot drugje in da je sploh tam zelo topla. Potem sem ugotovila, da tisti, ki hodijo v kampe, ki so naprej od Orebiča in kamor hodijo predvsem surferji, da tisti trdijo, da je voda tam zelo mrzla. Tisti, ki kampirajo pred Orebičem, pa da je voda topla. Mi smo bili letos za prvi maj na Pelješču in smo se v Mokalu kopali, kar je bil zame šok, ker je bila voda že toliko topla, kot je sicer jadran po večini poleti. Kaj je zdaj res in kaj ni res?

Pa fajn bi blo, da poznavalci to napišete tudi za druge kampe po Jadranu in ne samo za Pelješac.

Hvala Tongue


Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2224
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Temperatura morja

Objavljeno: Pe Maj 10, 2013 6:19 am

za Krk so vedno rekli, da je voda malce hladnejša, še posebej to velja za Baško, čeprav je pa v zalivu Klimno - kamp Slamni voda vedno malce toplejša kot drugod ko rekel..podobno je tudi v kampu San Marino v Loparju, kjer je voda zelo nizka ali pa v okolici Nina pri Zadru, kjer je tudi nekakšna laguna z nizko vodo...
Drugače pa so uradni podatki o temperaturi morja na Hrvaškem na linkih:
http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n

Odgovor Napisal/-a: spagetta

Brez avatarja
spagetta je odsoten
spagetta
Prispevki: 22
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:02 pm

Temperatura morja

Objavljeno: Pe Maj 10, 2013 8:10 pm

Krk Vantacici, zelo zelo topla voda, 2km od Malinske.

Odgovor Napisal/-a: pisek

Brez avatarja
pisek je odsoten
pisek
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:02 pm

Temperatura morja

Objavljeno: So Maj 11, 2013 9:25 am

Ma ja, saj vem za te uradne podatke, samo z njimi nimaš kaj počet :)
Samo za primer: če pogledaš temperature vode na Mikonosu in Rodosu, je temperatura kao enaka, v resnici pa se na Mikonosu NIHČE ne kopa, ker je sredi špice poletja voda ledeno mrzla, na Rodosu so pa toplice :)

Meni sicer ni jasno, od kje pobirajo te uradne temperature in kako jih merijo.
Jaz se na Jadran ne spoznam ravno, bomo pa od sedaj naprej redni gostje, zato bi bilo najbrž še za koga drugega fino, da imamo te informacije :)

Odgovori