Kampiranje na Hrvaškem

Dežela tisočerih otokov, Hrvaška, se nahaja na jugovzhodu Evrope in je ena izmed najbolj priljubljenih destinacij za kampiranje v Evropi. Razlog za to ni le neskončna jadranska obala, temveč tudi dejstvo, da se večina kampov na Hrvaškem nahaja ob morju. Kampi na Hrvaškem so med najbolje opremljenimi in najbolje ocenjenimi v Evropi. To potrjuje tudi dejstvo, da je na Hrvaškem 24 kampov ADAC Superplatz. Ob tako široki ponudbi bo vsakdo lahko našel nekaj primernega zase.

Zaradi obsežnega seznama vsebin lahko združite sproščujoče počitnice na plaži z zabavo za vso družino. Na voljo je veliko vsebin za otroke, kot so kampi z bazeni ali celo celi vodnimi parki, igrišča, animacijski program, športna igrišča in še veliko več. Eno je jasno - dolgčas ne pride v poštev. Poleg tega je Hrvaška zlahka dostopna z avtomobilom iz celotne Evrope. Vse, kar morate storiti, je, da poiščete idealen kamp in uživate v počitnicah.

Kampi na Hrvaškem

Prikazano: 1 - 6 od 358 kampov

Pogled: Mreža

Razvrstitev: Ime ()

Kampi:

Prikazano: 1 - 6 od 358 kampov

Napredno iskanje

Kampiranje na Hrvaškem - vrste nastanitev in ponudba

Kampiranje na parcelah na Hrvaškem

Kampiranje na Hrvaškem je dovoljeno zgolj v kampih in na namenskih parcelah. Priporočljivo je, da parcelo rezervirate vnaprej, saj je večina kampov polno zasedena, zlasti v visoki sezoni. Če potujete z avtodomom, ni dovoljeno prenočit na parkirišču - tudi kampiranje v naravi na Hrvaškem ni dovoljeno in se včasih kaznuje z razmeroma visokimi globami.

Kampiranje v mobilnih hišicah na Hrvaškem

Mobilne hišice so vrsta nastanitve v kampih, ki je v zadnjem času vse bolj priljubljena. Hišice ponujajo najboljše iz obeh svetov. Če nimate avtodoma ali se še niste pripravljeni popolnoma predati svetu kampiranja, so mobilne hišice idealna izbira. Mobilne hišice so odlične tudi za kampiranje z otroki ali hišnimi ljubljenčki. Zaradi vrhunske opremljenosti in lokacije v kampih ponujajo visoko raven udobja. Pogosto se nahajajo na mirnih območjih, kjer ni prometa ali pa je ta omejen, vse zmogljivosti za sproščujoče družinske počitnice pa so na dosegu roke. Mobilne hišice z bazeni, otroška igrišča in različna športna igrišča so sestavni del ponudbe kampov na Hrvaškem. Raziščite našo ponudbo mobilnih hišic in uživajte v vseh prednostih počitnic v kampu.

Glamping na Hrvaškem

Če želite kampiranje združiti z razkošjem in udobjem, je glamping na Hrvaškem prava izbira za vas. V številnih naših kampih boste našli glamping šotore, ki poleg vrhunske opreme ponujajo tudi edinstveno povezanost z naravo. Izbirate lahko med različnimi velikostmi, barvami in oblikami. Toda večini šotorov je nekaj skupnega - nahajajo se v čudovitem naravnem okolju. To pomeni, da se počutite, kot da spite pod milim nebom, hkrati pa uživate v pravem udobju.

Kampi ob morju

Hrvaška obala se vzdolž Jadranskega morja razteza v dolžini več kot 1700 kilometrov, pri čemer otoki sploh niso všteti. Če prištejemo še več kot 1.200 hrvaških otokov in otočkov, dobimo več kot 6.000 kilometrov zelo razčlenjene obale. Zato ni presenetljivo, da so najlepši kampi na Hrvaškem ob morju in v neposredni bližini plaž. Ne glede na to, ali potujete z avtodomom in iščete parcelo, najraje bivate v mobilni hišici, ali pa je glamping prava stvar za vas, je Hrvaška idealna destinacija.

Priljubljene regije za kampiranje na Hrvaškem

Istra

Istra je daleč najbolj priljubljena regija za kampiranje na Hrvaškem in tudi regija, v kateri boste našli največ kampov. Istra je največji hrvaški polotok na severozahodu države ob jadranski obali in je idealna destinacija za goste iz Slovenije, Avstrije, Italije in Nemčije, saj je do nje razmeroma lahko priti z avtomobilom/kamperjem. Zaradi svoje naravne raznolikosti se regija pogosto imenuje Terra Magica, kar pomeni čarobna dežela. Ko boste obiskali Istro, boste takoj spoznali, zakaj. Slikovita obala v kombinaciji s številnimi idiličnimi vasicami na vrhu hribov ponuja skoraj magično doživetje. Med najbolj priljubljenimi destinacijami so kraji ob zahodni obali, kot so Poreč, Rovinj, Pula in Umag, ter Motovun in Grožnjan v notranjosti države. Večina kampov v Istri se nahaja v neposredni bližini priljubljenih počitniških krajev. Ti so s kampi pogosto povezani s sprehajališčem ob obali. Zato je Istra idealna za sproščujoče družinske počitnice v kampu, pa tudi za aktivne počitnice. Uživajte v sprehajanju, teku ali kolesarjenju vzdolž obale in odkrivajte skrite zalive Jadrana ter doživite najlepše strani Istre.

Kvarnerski zaliv in kampiranje na otokih

Menite, da morate za popoln poletni dopust v kampu potovati daleč? Pa ni treba. Kampiranje v Kvarnerju je idealno za počitnice z vso družino. Tudi kampiranje s psom ni težava. V večino kampov na Hrvaškem lahko s seboj vzamete tudi svoje hišne ljubljenčke. Kvarnerski zaliv ponuja popolnoma opremljene kampe v naravnem okolju. Večina se jih nahaja na številnih otokih, ki so v tej regiji še posebej vredni ogleda. Med njimi so otoki Krk, Lošinj in Rab. Nekateri kampi v Kvarnerju so odprti vse leto, zato so idealni za počitnice v zgodnji in pozni sezoni.

Brez gneče na plažah in prometnih zastojev je Hrvaška preprosto sanjska počitniška destinacija. Raziščite našo široko ponudbo kampov v Kvarnerskem zalivu in zagotovo boste našli nekaj zase. Sprostitev, narava, mir in uživanje na plaži za vas ter bazeni, igre in vodne zabave za otroke. Če za svojo počitniško destinacijo za kampiranje izberete Kvarner, preprosto ne morete zgrešiti.

Dalmacija

Dalmacija na jugu države je eden najlepših delov Hrvaške. Če potujete z avtomobilom, je pot nekoliko daljša, vendar je zaradi dobro razvitega avtocestnega omrežja regija lahko dostopna. To velja tudi za otoke, Pag je denimo dostopen tako po cesti kot s trajektom. V Dalmaciji boste našli tudi najbolj znane naravne lepote in znamenitosti v celotni Hrvaški. Med njimi so znani narodni parki, kot sta Narodni park Krka in Kornati, ter destinacije z Unescovega seznama svetovne dediščine, kot sta Šibenik in Dubrovnik. Zahvaljujoč dobro opremljenim kampom, ki jih najdete tukaj, je celotna Dalmacija idealna za kampiranje. Še posebej, ko boste odkrili majhne družinske kampe, ki vas bodo navdušili zaradi svoje lokacije in bližine dih jemajočih plaž s kristalno čistim morjem.

Nasveti za brezskrbno in varno kampiranje na Hrvaškem

Vnaprejšnja rezervacija

Če želite dobiti najboljše lokacije in še boljše cene, morate vsekakor rezervirati vnaprej, po možnosti v obdobju zgodnjih rezervacij. Tako boste imeli največ možnosti, da si zagotovite želeno mesto po najboljši ceni.

Kampiranje s psom

Številni kampi na Hrvaškem so primerni za počitnice s hišnimi ljubljenčki. Vaš štirinožni prijatelj je del družine in vas bo seveda spremljal povsod, kamor boste šli. Mnogi kampi imajo tudi sanitarije, prilagojene psom, in ločeno pasjo plažo, da lahko vsi skupaj uživate v kristalno čistem Jadranskem morju. Ko potujete s svojim psom, poskrbite, da imate s seboj veljaven potni list za hišnega ljubljenčka z dokazilom o cepljenju. Če se želite kopati s svojim štirinožnim prijateljem, imejte v mislih, da je to dovoljeno le na določenih plažah - te so običajno ustrezno označene.

Ponudba v kampih na Hrvaškem

Kot smo že omenili, so kampi na Hrvaškem med najbolje opremljenimi v Evropi. V vseh so na voljo sanitarije, v številnih pa so restavracije, bari, trgovine in pekarne. Ker se mnogi nahajajo ob morju, je pogosto v neposredni bližini tudi plaža. Večina kampov ima med sezono tudi zabavni program za otroke in odrasle, ki je običajno brezplačen.

Pogosta vprašanja o kampiranju na Hrvaškem

  • Kdo so glavni turisti v hrvaških kampih?

    Hrvaške kampe najbolj obiskujejo gostje iz Nemčije, sledijo jim gostje iz Slovenije, Avstrije in Nizozemske. V zadnjih nekaj letih se je število prihodov in prenočitev v hrvaških kampih znatno povečalo tudi med gosti iz Poljske, Češke in Madžarske. Gostje v kampih najpogosteje obiščejo Hrvaško v poletnem obdobju, predvsem julija in avgusta. Vse več kampistov pa Hrvaško obišče tudi v predsezoni in posezoni, in sicer zaradi manjše gneče, še raje pa zaradi bolj brezskrbnega in mirnega dopusta.

  • Ali smem na Hrvaškem spati v avtodomu na parkirišču?

    Na Hrvaškem je prepovedano spati v avtodomu na parkirišču. Predvidene globe za nezakonito kampiranje na Hrvaškem znašajo od 200 do 1.300 EUR. Kampiranje je dovoljeno le v registriranih kampih ali počivališčih.

  • Kako dolgo lahko kampiram na Hrvaškem?

    Evropski državljani, ki vstopijo na Hrvaško kot turisti, lahko na Hrvaškem ostanejo največ 90 dni (do treh mesecev). Bivanje je mogoče v katerem koli obdobju 180 dni, pri čemer je 90 dni bivanja mogoče izkoristiti enkrat ali večkrat.

  • Kako varna je Hrvaška za kampiranje?

    Počitnice z avtodomom na Hrvaškem niso nič bolj nevarne kot na drugih kamping destinacijah v Evropi. Tako kot v vseh drugih državah so tudi tu parcele običajno varnejše od parkirnega mesta na javnem parkirišču. Hkrati je treba poudariti, da na Hrvaškem ni dovoljeno spati v avtodomu na parkirišču.

  • Katere dokumente potrebujem za vstop na Hrvaško?

    Pomembno je poudariti, da od 1. januarja 2023 ni več mejnih kontrol s Slovenijo in Madžarsko - Republika Hrvaška je postala del schengenskega območja. Če na Hrvaško vstopate iz Srbije ter Bosne in Hercegovine, morate še vedno opraviti mejno kontrolo. Za vstop na Hrvaško potrebujete osebno izkaznico ali potni list, vozniško dovoljenje, prevozno listino in veljavno potrdilo o zavarovanju vozila. Čeprav za prehod meje ne potrebujete osebne izkaznice ali potnega lista, ju potrebujete za prijavo v kampu.

  • Na Hrvaško potujem z avtodomom/avtomobilom, katera je najboljša pot do tja?

    Gostje iz Slovenije za pot na Hrvaško najpogosteje izberejo prehode Sečovlje, Dragonja ali Sočerga za pot v Istro, Jelšane in Starod za Kvarner, ter prehode pri Vinici, Metliki ali Obrežje (proti Zagrebu) za hitro povezavo na avtocesto za pot proti Dalmaciji. Če potujete na hrvaške otoke, lahko vozni red in ceno trajektov preverite na uradnih spletnih straneh Rapske plovidbe - http://www.rapska-plovidba.hr/plovni_en.html (če potujete na Rab) in Jadrolinije - https://www.jadrolinija.hr/en/sailing-schedule/local-lines-2023 (če potujete na druge otoke). Nekaterih trajektov ni mogoče rezervirati vnaprej, zato je treba na trajektni terminal priti pravočasno, da si zagotovite mesto ob želenem času potovanja.

  • Kakšne so hrvaške avtoceste?

    Avtoceste na Hrvaškem so vedno označene z veliko črko A. Cestno omrežje na Hrvaškem je na splošno dobre kakovosti, avtoceste so sodobne in dobro vzdrževane, poti pa dobro označene. Neasfaltirane ceste obstajajo le na najbolj odmaknjenih območjih in na najmanjših otokih. Na Hrvaškem je omejitev hitrosti 50 km/h v območjih naselij, 90 km/h zunaj naseljenih območij, 110 km/h na hitrih cestah in 130 km/h na avtocestah.

  • Ali moram kupiti vinjeto za avtoceste na Hrvaškem?

    Za razliko od Slovenije in Avstrije, kjer je treba kupiti vinjeto, na Hrvaškem avtoceste plačate na izstopu na cestninskih postajah. Plačilo je mogoče z gotovino (€) ali s kartico kot v Italiji. Stroški avtocest so odvisni od letnega časa, razreda vozila in dolžine avtocestnega odseka.

  • Kje na Hrvaškem je manj gneče?

    V poletnih mesecih je na hrvaških cestah povečan promet. Prometni zastoji so največji julija in avgusta ter ob koncih tedna zaradi povečanega števila prihodov oz. odhodov turistov. Zaradi tega je priporočljivo kampirati na Hrvaškem pred in po sezoni, prihod in odhod pa naj bosta med tednom in ne čez vikend. Da bi se izognili predolgemu potovanju in čakanju v kolonah, vam svetujemo, da se pred potovanjem pozanimate o stanju cestnega in trajektnega prometa pri Hrvaškem avtoklubu (HAK). - https://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama/?lang=en#traffic-flow-and-road-conditions

  • Kakšna so pravila glede hišnih ljubljenčkov v hrvaških kampih?

    Lastniki hišnih ljubljenčkov morajo svoje ljubljenčke prijaviti na recepciji s potrebno veterinarsko dokumentacijo. Prav tako morajo pse voditi na povodcu in jih imeti privezane v svojih prostorih. Lastniki so dolžni tudi pospraviti iztrebke svojih hišnih ljubljenčkov. Hišni ljubljenčki ne smejo v restavracije, trgovine, recepcije, na bazene in na določene dele plaž. Hišni ljubljenčki lahko bivajo in plavajo le na plažah, namenjenih njim, bivanje in plavanje na drugih delih plaž med ostalimi kopalci pa je prepovedano.

  • Ali je treba nastanitev v hrvaških kampih rezervirati vnaprej?

    Kampisti radi obiskujejo Hrvaško in jo pogosto izberejo za svoj dopust. Prav zaradi priljubljenosti med kampisti je priporočljivo pravočasno rezervirati nastanitev. Opozoriti je treba, da so boljše kategorije parcel v družinskih kampih v visoki sezoni (julij in avgust) razprodane že konec marca. Zgoraj navedeno velja tudi za mobilne hišice in glamping šotore v kampih. Priporočamo, da nastanitev rezervirate v času zgodnjih rezervacij (november-februar), saj bo tako izbira večja, dobili pa boste tudi popust na zgodnje rezervacije in rezervirali nastanitev po najugodnejši ceni.

  • Kakšni so pogoji rezervacije in odpovedi?

    Od januarja 2023 je uradna valuta na Hrvaškem evro (€). V nekaterih kampih je treba ob rezervaciji plačati predplačilo ali celoten znesek. Znesek predplačila ali celoten znesek se odšteje na računu za bivanje v kampu. V nekaterih kampih morate izpolniti le podatke o kreditni kartici. Kreditna kartica velja kot jamstvo za potovanje in potrditev rezervacije. Večina kampov omogoča brezplačno odpoved rezervacije do nekaj dni pred potovanjem. Nekateri kampi pa ne omogočajo brezplačne odpovedi in zadržijo predplačilo oz. zaračunajo določen znesek na kreditni kartici. Natančne pogoje rezervacije in odpovedi za želeni kamp najdete v prvem koraku postopka rezervacije.

  • Katere vsebine in dejavnosti so mi na voljo v kampih na Hrvaškem?

    Večina kampov omogoča brezplačno odpoved rezervacije do nekaj dni pred potovanjem. Nekateri kampi pa ne omogočajo brezplačne odpovedi in zadržijo predplačilo oz. zaračunajo določen znesek na kreditni kartici. Natančne pogoje rezervacije in odpovedi za želeni kamp najdete v prvem koraku postopka rezervacije.

  • Ali lahko med bivanjem v kampu lovim ribe?

    V večini kampov na Hrvaškem je ribolov prepovedan, zlasti na kopališčih. Ribolov je dovoljen na določenih mestih. Zahtevek za dovoljenje za rekreacijski ribolov lahko oddate na naslednji povezavi https://ribarstvo.mps.hr/default.aspx?id=5010

  • Kakšna je moč električnih priključkov na parcelah na Hrvaškem?

    V večini kampov na Hrvaškem imajo električne vtičnice moč 10 A. Zelo redko se zgodi, da je v hrvaških kampih moč manjša od 10 A. V nekaterih kampih so električne vtičnice celo do 16 A. Pomembno je poudariti, da je za priključitev na elektriko potreben adapter CEE. Poleg električnih priključkov so lahko parcele v hrvaških kampih opremljene tudi s priključki za vodo in kanalizacijo. To je vključeno v ceno parcele in se ne zaračunava dodatno.

  • Je voda iz pipe na Hrvaškem varna za pitje?

    Hrvaška se lahko pohvali z odlično kakovostjo naravne vode. Voda iz vodovodnega omrežja je varna za pitje po vsej Hrvaški, zato vam ni treba kupovati ustekleničene vode.

  • Katere so najpomembnejše telefonske številke na Hrvaškem?

    Tako kot v drugih državah sveta tudi na Hrvaškem obstajajo telefonske številke, ki jih je koristno poznati med bivanjem: - 112 (+385 112) je edinstvena številka za nujne primere, ki se uporablja na Hrvaškem. Na voljo je brezplačno iz vseh javnih telefonskih omrežij, kadar koli podnevi in ponoči. To je številka, ki zajema storitve nujne medicinske pomoči, gasilcev, policije, gorske reševalne službe, nujne veterinarske pomoči ter drugih služb in operativnih sil za zaščito in reševanje. - 192 (+385 192) Policija - 193 (+385 193) Gasilci - 194 (+385 194) Reševalna služba/nujna medicinska pomoč - 1987 (+385 1 1987) Nujna pomoč na cesti - 195 (+385 1 195) Nacionalni center za iskanje in reševanje na morju - 11888 (+385 1 11888) Informacije o lokalnih in medmestnih telefonskih številkah - 11802 (+385 1 11802) Informacije o mednarodnih telefonskih številkah - 060 520 520 (+385 60 520 520) Vremenska napoved in razmere na cestah

Iščete navdih? Poiščite kampe, ki ustrezajo vašim interesom.