Oglasi:

Kako na Pag?

Vse o hrvaških kampih

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: prenovitelj

Brez avatarja
prenovitelj je odsoten
prenovitelj
Prispevki: 46
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kako na Pag?

Objavljeno: Po Sep 05, 2011 10:14 pm

Tisti, ki hodite na Pag - greste na trajekt ali na most? Meni se prevoz s trajektom (za avto skoraj sto kun plus osebe) zdi kar precej drago glede na to, da vožnja traja samo petnajst minut. Pri treh osebah te pride dvajset evrov v eno smer. Se bolj splača tvegat daljšo vožnjo?

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2222
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kako na Pag?

Objavljeno: To Sep 06, 2011 12:24 pm

Čisto odvisno tega kam na Pag se gre in od kod je začetek potovanja. Mislim, da je za Novaljo iz osrednjega dela Slovenije še vedno najboljša pot kar mimo Reke in potem na trajekt, ima človek vsaj malo morskega občutka tam od Reke naprej. Sploh pa sedaj v septembru ni več gneče na cesti in na trajektu, tako da se da tudi v 4 urah prit do Novalje.
Poznam pa tudi ljudi, ki prisegajo na avtoceste in se na pavšal v Straško vozijo čez Zagreb in potem čez most v Novaljo - gre vse skupaj v stroške firme in ni problem naredit tisti višek kilometrov.


Odgovor Napisal/-a: prenovitelj

Brez avatarja
prenovitelj je odsoten
prenovitelj
Prispevki: 46
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kako na Pag?

Objavljeno: To Sep 06, 2011 1:04 pm

Osebno mi je s trajektom boljše. Je pa res, da pride samo za navaden avto prevoz v eno smer skoraj sto kun, na osebo pa 17 kun v sezoni. Mimogrede, za veliko daljšo vožnjo iz Šibenika do Kaprij plačam 25 kun v eno smer. Se mi zdi, da Jadrolinija izkorišča svoj monopolni položaj. 

Odgovor Napisal/-a: Andi

Brez avatarja
Andi je odsoten
Andi
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Kako na Pag?

Objavljeno: Po Sep 19, 2011 5:14 pm

Če potuješ iz Reke po jadranski magistrali, je trajekt boljša varianta. Sam sem letos delal izračune za vožnjo z trajektom ali naokoli čez most - za avto + kamp prikolico + 2 osebi ( v tem primeru trajekt stane slabih 300 kun ).
Če bi šel naokoli, bi porabil za cca 160 kun nafte, ostalo je prihranek.. Seveda pa moraš prihranek pretehtat z dejstvom, da te v primeru varčevanja čaka vsaj 2 uri dodatne vožnje za cca 160 km poti.
Odločil sem se za varčevanje - ampak ko sem se peljal mimo Prizne, se mi res ni več ljubilo, pa sem odvil na trajektBig smile .
Da pa bi zaradi cene trajekta šel na avtocesto in potem čez most pa na Pag, se pa itaq ne splača, ker vso razliko v ceni poje hrvaška avtocesta.Ouch

Odgovori
cron