Oglasi:

S prikolico v Istro

Vse o hrvaških kampih

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Pe Sep 02, 2011 8:42 am

[QUOTE=Žabar]Sicer bi jo tudi jaz imel lahko doma pred hišo, vendar bi se mi vsakič ko bi jo pogledal, stožilo po morju.Cry [/QUOTE]
tudi zato jo imam jaz pokrito, da je ne vidimSmile

Odgovor Napisal/-a: prenovitelj

Brez avatarja
prenovitelj je odsoten
prenovitelj
Prispevki: 46
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Pe Sep 02, 2011 10:09 am

Sem včeraj spet govoril z našo frizerko, ki svojo prikolico (precej dolgo, z dvema osema) vsako leto za en mesec in pol odpelje v Solaris pri Poreču, drugače pa jo ima stacionirano v enem depoju zraven. In ji za majhen dnar prikolico kar oni pripeljejo tja in tudi odpeljejo (nima pa registrirane). So pa prikolico nabavili kar na depoju, kjer so precej cenejše, pa še vso opremo zraven dobiš (poleg predprostora še kakšna miza, stoli, celo hladilnik se najde). Ko jo zapeljejo nazaj, pa jo pokrijejo z UV polivinilom, da svetloba ne pride noter. In je prikolica kot nova. :) To je bojda kot alternativa pavšalu, ampak pod pogojem, da imaš vse dni folk v prikolici (Bog ne daj, da bi bila prazna, ker bi kamp potem krepko pomolzel lastnika).
Sem pa malo razmišljal, kako bi zgledalo, če bi na primer ne imel vode na parceli. Menda se to lahko reši s kakšno večjo kanto za roke umit in za pomit kakšen kos posode (za sproti). Drugače pa na morju itak pijemo ustekleničeno vodo. Za posodo pomivat v sanitarnem bloku pa je dobro imet kakšno manjšo cizo.

Odgovor Napisal/-a: prenovitelj

Brez avatarja
prenovitelj je odsoten
prenovitelj
Prispevki: 46
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Pe Sep 02, 2011 10:26 am

Kamp Pineta sa 01.10.2011. prelazi na upravljanje “Projekt Brijuni Rivijera”.

Tole sem prebral na spletni strani kampa Pineta pri Fažani. Se pravi, da se nekaj premika.

http://www.club-adriatic.hr/hoteli-i-kampovi/kamp-pineta-fazana/

Odgovor Napisal/-a: Hella

Brez avatarja
Hella je odsoten
Hella
Prispevki: 28
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Po Sep 05, 2011 8:24 pm

Kdo od vas pozna kamp Oštro v Kraljevici? Kako je tam s pavšalom?

Odgovor Napisal/-a: prenovitelj

Brez avatarja
prenovitelj je odsoten
prenovitelj
Prispevki: 46
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Po Sep 05, 2011 9:36 pm

zdaj že malo razmišljam, da bi v naslednjih nekaj letih šel najprej s kakšnim velikim šotorom taborit. Me pa zanima, če ima kdo kaj izkušenj. Je res, da se je treba izogibati bližin borovcev (zaradi smole)? Sam namreč prisegam na senco, ravno sredi avgusta smo kampirali s šotori v Zeleni Laguni na enem delu, kjer ni bilo sence. In je bila grozljivka... sparjeno, vroče... 

Odgovor Napisal/-a: gagi

Brez avatarja
gagi je odsoten
gagi
Prispevki: 15
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: To Sep 06, 2011 7:01 am

[QUOTE=prenovitelj]zdaj že malo razmišljam, da bi v naslednjih nekaj letih šel najprej s kakšnim velikim šotorom taborit. Me pa zanima, če ima kdo kaj izkušenj. Je res, da se je treba izogibati bližin borovcev (zaradi smole)? Sam namreč prisegam na senco, ravno sredi avgusta smo kampirali s šotori v Zeleni Laguni na enem delu, kjer ni bilo sence. In je bila grozljivka... sparjeno, vroče...  [/QUOTE]
Res je, šotoriti pod soncem je prav grozno!
Mi smo vedno uporabljali ponjavo, ki se jo raztegne nad šotorom. Če ni dreves, pomaga za senčenje, če pa so naokoli borovci, prestreže smolo in ostalo umazanijo, ki pada z njih. Ponjavo je veliko lažje čistiti kot šotor, saj pri šotorih je treba biti pazljivi zaradi impregnacije.
Mimogrede: smolo se da prav lepo odstraniti z maslom.

Odgovori