Oglasi:

Kamp Njivice - Krk - cene pavšalov za 2012

Vse o hrvaških kampih

Odgovor Napisal/-a: ajci

Brez avatarja
ajci je odsoten
ajci
Prispevki: 5
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Kamp Njivice - Krk - cene pavšalov za 2012

Objavljeno: So Apr 21, 2012 6:09 pm

Povšalisti v kampu Njivece smo bili 25 let in načeloma bili zelo zadovoljni. Radi smo v naravi in naravnem okolju. Bili smo v delu kampa, ki se mu je reklo novi del, tam pozidave niso bile dovoljene, kar nam je seveda zelo ustrezalo. Res pa  je, da so nekateri (tudi Slovenci) imeli razne zidane kuhinje, nadstreške in podobno navlako, ki ne sodi v kamp, vendar je bila taka politika kampa. Za nadstreške so imeli celo svojega izvalaca in verjetno od vsakega nadstreška dobili provizijo. Še zadnje leto, ko se je že vedelo, da se obetajo spremebe so ljudem dovoljevali, da so postavljali nadstreške, ki pa so jih že  naslednje leto morali podreti. Tudi zato taka jeza.
Lansko leto so pričeli "obnovo" kampa, ki pa ni šla po načrtih. Dela naj bi bila končana pred sezono, pa smo do 15.7., mogoče še kakšen dan več, dopustovali v prahu in hrupu, ki se je mimogrede začel že ob 7. uri zjutraj. Nekateri so se res pritoževali in mislim, da upravičeno, tudi zato, ker smo pošteno plačali. Pa upravi kampa ni padlo na pamet, da bi se vsaj opravičili. In glede na lanske izkušnje, skoraj ne verjamem, da bodo letos dela pravočasno končana.
Novih pavšalistov ne sprejemajo več. Letos v jeseni, gre še zadnji obali pas "pavšala" ven, se pravi vsi do zgornje ceste v kampu, čez dve leti pa menda še ostali.
 Po celem kampu so posekali ogromno dreves in s tem, po mojem skromnem mnenju naredili precejšnjo škodo. Ne le, da so uničili prekrasno senco, ki jo je bilo v tem kampu veliko, temveč, kot se je izkazalo v lasnekm letu, uničili zaščito pred vetrom. Vsa leta, ko smo  kampirali tam, smo ob večjih neurjih (bili smo v prvi vrsti) dobesedno držali baldahin, čeprav smo imeli posebne kline. Da ne govorim o tem, da smo na sezono kupili vsaj dva Arafata. Ko pridrvi veter z Učke zna biti precej zanimivo. Sečnja dreves in peščena parcela, ko nimaš klina kam zabit.... Vprašanje, če bi si še želela v prvo vrsto.
Ponudili so nam najem parcele (tako kot drugim, kot berem na ferumu, naj si pridemo ogledat parcelo in rezervirat će februarja, vendar ne za pavšal, za dnevni najem), ki so sicer urejene in nekatere kar precej velike, vendar nasuti pesek, voda na parceli, možnost interneta in vse ostalo, oprostite, vendar s tem se čar kampiranja izgubi. Zame pomeni kampiranje pristen stik z naravo, nošenje vode in pomivanje posode na skupnih umivalnikih pa zabavo in veliko možnosti spoznavanja novih ljudi.
Tako zdaj iščemo nov kamp, ni nujno za pavšal, samo, da je še vedno naraven. Betona, prahu, interneta imam že doma čez glavo dovolj. Pa brez zamere.

Odgovor Napisal/-a: fuci

Brez avatarja
fuci je odsoten
fuci
Prispevki: 9
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Kamp Njivice - Krk - cene pavšalov za 2012

Objavljeno: Ne Apr 22, 2012 10:24 am

Bil v kampu ta vikend, ko sem postavil baldahin. Groza, že na vhodu te pričakajo bagri, kamni, zemlja. Fajn so nas opeharli. Zna se zgodit da bodo urejali vsaj še dva meseca. Bomo vidli kako se bo razpletlo.

Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kamp Njivice - Krk - cene pavšalov za 2012

Objavljeno: Sr Maj 02, 2012 11:10 am

Ali jaz to prav vidim, da so popolnoma razparcelirali nekdanje prosto šotorišče z odlično senco? In da so cene za letošnjo sezono močno narasle Thumbs Down

Odgovor Napisal/-a: roman67

Brez avatarja
roman67 je odsoten
roman67
Prispevki: 68
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kamp Njivice - Krk - cene pavšalov za 2012

Objavljeno: Sr Maj 02, 2012 4:21 pm

Mene pa moti da imajo pavšalisi v nekaterih kampih prikolice v prvih vrstah.Ko pridemo v tak kamp z šotorom moramo potem mi ki tudi vse plačamo postavljat šotor 200 m ali še dlje od morja.Ali bodo sedaj v njivicah v prvih vrstah samo hiške?To bi bilo zelo lepo za pogledat da so vse hiške enake in lepo urejene.Tudi v Čikatu  (mali lošinj) so razparcelirali prostor kjer je bilo včasih prosto za šotore.Tako sedaj na isto velikem prostoru biva  še enkrat toliko ljudi kot prej.Je kar gužva kar meni ni všeč saj so parcele precej majhne.lp
roman672012-05-02 18:30:40

Odgovor Napisal/-a: munja12

Brez avatarja
munja12 je odsoten
munja12
Prispevki: 12
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kamp Njivice - Krk - cene pavšalov za 2012

Objavljeno: Ne Maj 06, 2012 5:11 pm

[QUOTE=roman67] Mene pa moti da imajo pavšalisi v nekaterih kampih prikolice v prvih vrstah.Ko pridemo v tak kamp z šotorom moramo potem mi ki tudi vse plačamo postavljat šotor 200 m ali še dlje od morja.Ali bodo sedaj v njivicah v prvih vrstah samo hiške?To bi bilo zelo lepo za pogledat da so vse hiške enake in lepo urejene.Tudi v Čikatu  (mali lošinj) so razparcelirali prostor kjer je bilo včasih prosto za šotore.Tako sedaj na isto velikem prostoru biva  še enkrat toliko ljudi kot prej.Je kar gužva kar meni ni všeč saj so parcele precej majhne.lp
[/QUOTE]
Mojster, ko boš ti skeširal 2 in več jurjov že aprila, potem se pa s šotorčkom buni, da bi rad bil pri morjuza teden ali dva.. Pavšalisti prinesejo kampu največ in bi morali imeti najboljše pozicije. Žal ni ravno tako povsod. Pa brez zamere.

Odgovor Napisal/-a: munja12

Brez avatarja
munja12 je odsoten
munja12
Prispevki: 12
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kamp Njivice - Krk - cene pavšalov za 2012

Objavljeno: Ne Maj 06, 2012 5:16 pm

[QUOTE=munja12] [QUOTE=roman67] Mene pa moti da imajo pavšalisi v nekaterih kampih prikolice v prvih vrstah.Ko pridemo v tak kamp z šotorom moramo potem mi ki tudi vse plačamo postavljat šotor 200 m ali še dlje od morja.Ali bodo sedaj v njivicah v prvih vrstah samo hiške?To bi bilo zelo lepo za pogledat da so vse hiške enake in lepo urejene.Tudi v Čikatu  (mali lošinj) so razparcelirali prostor kjer je bilo včasih prosto za šotore.Tako sedaj na isto velikem prostoru biva  še enkrat toliko ljudi kot prej.Je kar gužva kar meni ni všeč saj so parcele precej majhne.lp
[/QUOTE]
Mojster, ko boš ti skeširal 2 in več jurjov že aprila, potem se pa s šotorčkom buni, da bi rad bil pri morjuza teden ali dva.. Pavšalisti prinesejo kampu največ in bi morali imeti najboljše pozicije. Žal ni ravno tako povsod. Pa brez zamere.
[/QUOTE]
Je pa tudi res, da nekateri pavšalisti s svojim "umetnijami ala Strojanovi"(bi rabili že gradbeno dovoljenje), ne dvigujejo ravno ugleda ostalim, ki smo normalni.

Odgovor Napisal/-a: Malecka

Brez avatarja
Malecka je odsoten
Malecka
Prispevki: 34
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Kamp Njivice - Krk - cene pavšalov za 2012

Objavljeno: Ne Maj 06, 2012 8:43 pm

[QUOTE=munja12] [QUOTE=munja12] [QUOTE=roman67] Mene pa moti da imajo pavšalisi v nekaterih kampih prikolice v prvih vrstah.Ko pridemo v tak kamp z šotorom moramo potem mi ki tudi vse plačamo postavljat šotor 200 m ali še dlje od morja.Ali bodo sedaj v njivicah v prvih vrstah samo hiške?To bi bilo zelo lepo za pogledat da so vse hiške enake in lepo urejene.Tudi v Čikatu  (mali lošinj) so razparcelirali prostor kjer je bilo včasih prosto za šotore.Tako sedaj na isto velikem prostoru biva  še enkrat toliko ljudi kot prej.Je kar gužva kar meni ni všeč saj so parcele precej majhne.lp
[/QUOTE]
Mojster, ko boš ti skeširal 2 in več jurjov že aprila, potem se pa s šotorčkom buni, da bi rad bil pri morjuza teden ali dva.. Pavšalisti prinesejo kampu največ in bi morali imeti najboljše pozicije. Žal ni ravno tako povsod. Pa brez zamere.
[/QUOTE]
Je pa tudi res, da nekateri pavšalisti s svojim "umetnijami ala Strojanovi"(bi rabili že gradbeno dovoljenje), ne dvigujejo ravno ugleda ostalim, ki smo normalni.
[/QUOTE

Recimo temu tako, da ste pavsalisti na morju od aprila do novembra in zato placate vec oziroma isto kot mi, ki pridemo za par dni ali tednov. Me pa veseli, ker kampi koncno postajo kampi in je vedno manj ciganskih naselij. Nimam nic proti kampom, kjer so skoraj sami pavsalisti. Pac politika kampa in grem tja kjer sem dobrodosla tudi v prvi vrsti z svojim "sotorckom" .


Odgovor Napisal/-a: malina

Brez avatarja
malina je odsoten
malina
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Kamp Njivice - Krk - cene pavšalov za 2012

Objavljeno: Po Maj 07, 2012 6:56 am

Se strinjam z mnenjem Malecko.
Mi kampiramo 2-3x na sezono( "uletavamo")  po  nekaj dni oz kot nam delavnik dopušča .
Načeloma dopust imamo  pa  v kompletu ( ne-kampiranje)
In čar kampiranja je meni šotor- osnovni komfort( ajde hladilnik mora bitLOL) stoli miza..in prva vrsta ob morju. Malce divje / špartansko.
Lahko pa rečem samo nekaj... marsikje so pavšalisti dobesedno uničili lepe kampe. Da ne omenjam , da nekateri so še skrajno  udomačeno nesramni.  taki kampi hvala - ne hvala.

Odgovor Napisal/-a: Life

Brez avatarja
Life je odsoten
Life
Prispevki: 33
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kamp Njivice - Krk - cene pavšalov za 2012

Objavljeno: Po Maj 07, 2012 10:35 am

Ali morda kdo ve, če so že uredili otroško igrišče in v katerem delu kampa?
Hvala :)

Odgovor Napisal/-a: vancha

Brez avatarja
vancha je odsoten
vancha
Prispevki: 6
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Kamp Njivice - Krk - cene pavšalov za 2012

Objavljeno: Po Maj 28, 2012 9:55 am

Glede kampa Njivice lahko odgovorim iz prve roke, ker smo bili tam pretekli vikend. Kamp je na ful dobri poti, da nekaj postane, ker sedaj je res tam med pavšalisti ena velika cigajnarija res kot ena favela. Prvi in zadnji del kampa sta že lepo urejena, prvi z mobilnimi hišicami, ki so super, zadnji z pacelami za individualne goste, kjer imajo tudi priključke za vodo, pa verjetno še kaj. Vmes pa je cona s pavšalisti, ki bi jo po našem mnenju bilo potrebno kar z bagerji zravnati z zemljo, pa ne glede na to, koliko so ljudje vložili v to, grozno je, pa umazano, pa nevzdrževano, skratka groza. Plaža je super, osebje super, delali so še ful, tako, da mislim, da ima tale kamp res dobre možnosti.

Otroškega igrišča, pa zaenkrat še nikjer nobenega, smo ga kar malo pogrešali :(.

Odgovori