Oglasi:

nakup družinskega šotora

Vse o nakupu in uporabi kamping opreme (šotori, baldahini,mize, stoli...)

Odgovor Napisal/-a: matejs22

Brez avatarja
matejs22 je odsoten
matejs22
Prispevki: 12
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

nakup družinskega šotora

Objavljeno: Sr Maj 30, 2012 12:42 pm

Odločamo se za nakup družinskega šotora, odločanje pa poteka med 3 šotori in sicer:
http://www.nazraku.si/sotorcarbis5-p-436.html
Katerega mi priporočate? ali mogoče kdo ima takšnega?
Šotor bi uporabljale 2 odrasli osebi in en otrok (2leti)...
Hvala za odgovore

Odgovor Napisal/-a: Tarasita

Brez avatarja
Tarasita je odsoten
Tarasita
Prispevki: 8
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

nakup družinskega šotora

Objavljeno: Sr Maj 30, 2012 1:39 pm

Vsi trije so super, smo si jih tudi mi že ogledovali. Najbolj všeč pa mi je tretja varjanta, se na tem forumu prodaja en rabljen :-)

Odgovor Napisal/-a: stadion

Brez avatarja
stadion je odsoten
stadion
Prispevki: 26
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

nakup družinskega šotora

Objavljeno: Sr Maj 30, 2012 2:31 pm

Tale sotor v obliki tunela kot je na tvojem tretjem linku, je v tusovem katalogu trenutno v akciji za 70 eur. Sicer druga firma in le 1500 vodni stolpec, ampak je dobr za to ceno.

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

nakup družinskega šotora

Objavljeno: Sr Maj 30, 2012 7:43 pm

S šotorom Caleydo od Brunnerja sem že enkrat taboril, bilo je super, dovolj prostora za tri, zelo zračen is svetel šotor.
Paros 6 je malo večji,  z njim nimam izkušenj, je pa videt precej dobra zadeva. Vidim pa, da nobeden od teh šotorov nima integriranega dna...
Pri Caleydu mi je bil všečen tisti mali baldahinček spredaj, kjer sva imela kuhinjo in ostale zadeve lepo pod streho.
Sicer ga ima Paros 6 tudi, ampak ni v celoti zaprt.
Caleydo ima tudi možnost prestavljanja sprednje stranice, tako da če boste kdaj povečevali svojo družino, lahko povečate tudi šotor. S tem sicer izgubite baldahin, katerega pa lahko brez problema nadomestite s prostostoječim.

Lep pozdrav!

Odgovor Napisal/-a: matejs22

Brez avatarja
matejs22 je odsoten
matejs22
Prispevki: 12
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

nakup družinskega šotora

Objavljeno: Če Maj 31, 2012 6:10 am

najboljs se nagibam k pharosu 6..
a ni dno integrirano v spalnici in dnevnem prostoru?? na filmčku mi zgleda kot da je in da je v predprostoru še možnost postavitve dna ali pa lahko maš brez... ali si narobe predstavljam??

hvala za odgovore

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

nakup družinskega šotora

Objavljeno: So Jun 02, 2012 2:17 pm

[QUOTE=matejs22]najboljs se nagibam k pharosu 6..
a ni dno integrirano v spalnici in dnevnem prostoru?? na filmčku mi zgleda kot da je in da je v predprostoru še možnost postavitve dna ali pa lahko maš brez... ali si narobe predstavljam??

hvala za odgovore
[/QUOTE]

Vsaka spalnica ima že sama po sebi integrirano dno.
Kar se pa tiče dnevnega prostora, pa ne vem.

Odgovor Napisal/-a: burn

Brez avatarja
burn je odsoten
burn
Prispevki: 20
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

nakup družinskega šotora

Objavljeno: Pe Sep 14, 2012 4:55 pm

Pozdravljeni.rabim malo vasega nasveta.smo 4 clanska druzina in bi mi radi kupili nas prvi druzinski sotor.do zdaj smo
Hodili v apartmaje in hotele (govorim
seveda o dopustu) no in zdaj ko so tamale ze mal
Zrastle smo se odlocili da gremo drugo
leto direkt v kamp.prosim povejte kaksen
Sotor mi priporocate?

Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

nakup družinskega šotora

Objavljeno: To Sep 18, 2012 3:21 pm

Če mislite noter imeti še kaj stvari in ga ne uporabljati samo za spanje, priporočam šotor za 6 oseb. Ni treba zdaj nekaj vrhunskega in dragega (razen, če si lahko privoščite), je pa dobro, da ima dve ločeni spalnici in stojno višino v predprostoru, kamor lahko postavite mizico in stole v primeru slabega vremena. Obvezno zraven dokupite kvalitetne kline, saj so priloženi ponavadi slabe kakovosti in se hitro uničijo - zvijejo.

Seveda je pa treba imeti za prvo kampiranje v mislih, da kampiranje ni samo šotor, zato si nabavite še  ostale nujne stvari, ki spadajo zraven.

Odgovor Napisal/-a: tatalinca

Brez avatarja
tatalinca je odsoten
tatalinca
Prispevki: 22
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

nakup družinskega šotora

Objavljeno: Sr Sep 19, 2012 7:52 am

Tudi mi smo štirje,pa imamo šotor za 6 oseb-dve ločeni spalnci in velik predprostor s stojno višino 200 cm.Letos smo z njim kampirali prvič in je blo super!
Alamar,kakšne kline priporočaš glede na to,da te imam na sumu,da si izkušen kampist?Big smile
Ker smo neizkušeni kampisti so nam klini letos delali kr dosti težav,pa sva pred dopustom kupila malo daljše in močnejše,prodajalec nama je svetoval neke kline,ki so kao za v bolj kamnita tla..Ampak so bli vseeno zanič(sicer so zdržali burjo,ampak so se močno zvili).Pri sosedih v kampu sem vidla neke debele kline,ko imajo na vrhu žeblju podobno glavo-njihov šotor se ob močni burji ni niti premaknil,medtem ko smo mi trepetali,da nas bo odneslo v morje.:)

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

nakup družinskega šotora

Objavljeno: Sr Sep 19, 2012 9:32 am

Pozdravljeni.
Ko smo bili še šotoristi, smo problem okoli klinov rešili tako, da sem v trgovini z gradbenim materialom kupil eno palico betonskega železa (t.i. 'ČBR') fi8, jo narezal na cca. 30 cm dolge kose, s kotnim brusilnikom na eni strani ošilil, znanec pa mi je na drugi strani približno 2 cm pod vrhom privaril podložko. Zadevo lahko pobarvaš ali pa celo speskaš in daš nekam cinkati. Za tako malo denarja težko dobiš močnejše kline, seveda pa je z njimi nekaj dela.
Kar se tiče šotora, smo mi imeli zelo podobnega, kot je pharos na drugi povezavi od matejs22. Šotor je sicer dober, ampak je postavljanje precej dolgotrajno. Osebno bi priporočal kombinacijo tegale http://tente.quechua.com/en/tent/r-9,a-31,sejour-base-seconds.html in mogoče tegale http://tente.quechua.com/en/tent/r-8,a-57,tente-2-seconds-iiii.html.  Slednji se lepo postavi ob eno odprtino prvega in je kot en velik šotor. Malega lahko uporabljaš kot spalnico, velikega pa kot večnamenski prostor. In če greste nekam samo za dan ali dva, vzamete s seboj samo malega, ki je res hitro postavljen.

Odgovori