Oglasi:

Rezervoar za vodo in vodni kamen

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: Wanderer

Brez avatarja
Wanderer je odsoten
Wanderer
Prispevki: 45
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Rezervoar za vodo in vodni kamen

Objavljeno: Po Apr 03, 2017 3:53 pm

Pozdravljeni vsi skupaj,
ker se bliža otvoritev kamp sezone, me zanima kakšno imate kaj prakso s čiščenjem rezervoarja pitne vode za vodnim kamnom. Kako te nadloge očistiti iz Truma pretočnega boilerja? In kako iz cevi?
Tako na lastno pest, bi se rezervoarja lotil kar s kisom, nekje 50:50 mešanica z vodo in pustil stati čez noč, nato spustiti ven kar skozi overflow ventil na dnu rezervoarja... Imaste mogoče kakšen drug predlog? Kako pa očistiti boiler in cevi?
Skratka na splošno me zanima en tak preventivni vzdrževali poseg vodnega sistema prikolic, vaše izkušnje in mnenja?
Lp, Wanderer...

Odgovor Napisal/-a: gagi

Brez avatarja
gagi je odsoten
gagi
Prispevki: 15
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Rezervoar za vodo in vodni kamen

Objavljeno: Po Apr 03, 2017 4:56 pm

Jaz uporabljam citronsko kislino, 150 g na liter vode. Pustim delovati en dan, nato spraznem in splaknem.Če ostane še kaj kamna, vse še enkrat ponovim.
Meni je citronska kislina boljša od kisa, ker ne pusti vonja.

Odgovor Napisal/-a: Wanderer

Brez avatarja
Wanderer je odsoten
Wanderer
Prispevki: 45
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Rezervoar za vodo in vodni kamen

Objavljeno: To Apr 04, 2017 5:22 am

Samo ta vrag je še kar drag - v lerkarni nekje 4€ za 60g... Glede na to, da je rezervoar 50 litrski in da bi rad to mešanico pognal tudi skozi cevi in bojler bi potreboval vsaj ene 10 litrov mešanice, torej 1,5 kg citronske kisline...
Včeraj sem se potem lotil akcije z alkoholnim kisem. Zmešal sem 10 litrov kisa in 10 litrov vode, natočil v rezervoar, priklopil elektriko in pognal po ceveh do vseh pip, po hladni in topli liniji. Nato sem vklopil bojler, ki sem ga pustil čez noč prižganega. Danes po službi pa sistem spraznim in spustim skozi še čisto vodo. Ko končam bom poročal o rezultatu...

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2222
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Rezervoar za vodo in vodni kamen

Objavljeno: To Apr 04, 2017 9:46 am

smo tudi mi hoteli napisati, da bi bil alkoholni kis najboljša varianta...čakamo opis končnega rezultata :)

Odgovor Napisal/-a: gagi

Brez avatarja
gagi je odsoten
gagi
Prispevki: 15
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Rezervoar za vodo in vodni kamen

Objavljeno: To Apr 04, 2017 3:46 pm

Pozabila sem napisati, da citronsko kislino kupujem v katerikoli hipermarket, menda jo imajo tudi v kmetijskih trgovinah. Tam se da dobit tudi kilsko pakiranje, cena pa bistveno nižja kot v lekarni.

Odgovor Napisal/-a: Wanderer

Brez avatarja
Wanderer je odsoten
Wanderer
Prispevki: 45
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Rezervoar za vodo in vodni kamen

Objavljeno: To Apr 04, 2017 4:27 pm

Evo, akcija zaključena. Rezultat zelo dober. Raztopilo je popolnoma ves vodni kamen v rezervoarju za vodo in predvidevam, da tudi v ceveh. Opazi se namreč rahel dvig pritiska vode po čistilni akciji.
Uporabil pa sem čisto navaden, najcenejši alkoholni kis, ki je nekje okoli 50 centov na liter. Kupil sem ga 10 litrov in skupaj s še 10 litri vode (50:50) vse skupaj vlil prazen rezervoar, pognal mešanico skozi hladno in toplo cev (tudi bojler), vse do pip ter pustil stati čez noč. Bojler je bil med tem časom vklopljen. Danes sem pipe ponovno odprl, da je ven pognalo raztopino, jih zaprl in preostanek vode spusti direktno iz rezervoarja ven na tla. Nato sem rezervoar ponovno napolnil s čisto vodo, spet vse skupaj pognal skozi pipe, da se je ves preostaenk kisa (in vonja) izničil in to je to. Priporočam.

Odgovori
cron