Oglasi:

Nakup - homologacija - registracija

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovor Napisal/-a: webmouse

Brez avatarja
webmouse je odsoten
webmouse
Prispevki: 6
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Nakup - homologacija - registracija

Objavljeno: To Jun 12, 2012 10:13 am

Pozdravljeni;

Že dalj časa spremljam prodajo na avto.net in podobni nemški strani. Opazil sem, da tam dobim za isto vsoto mlajšo prikolico.

Po drugi strani, pa vsaka za katero sem klical da bi jo kupil preko avto.net - je bila iz nemčije.Predvsem, ker mi je pomembno, da ima WC s praznejem od zunaj (zaradi zdravstvenega problema otroka - ne bi bil rad odvisenm od WC-ja v kampu) in da je čim daljša.

Ker sem veliko v nemčiji mi nebi bilo teško se kam ''zapeljati'' in jo morebiti kupiti - tu pa se začne moje neznanje/težava - kako naprej.

1. Kako jo pripeljati v SLO če ni registrirana (če je predvidevam da jo lahko peljem)
2. Katere vse papirje mora imeti poleg, da jo lahko doma registriram na svoje ime?
3. Kako poteka homologacija - da dobim papirje za registracijo. Jo je potrebno kam odpeljati na pregled ali predložim samo papirje? Kje to počnejo?
4. Ko je doma na dvorišču - koliko stane do registracije (homologacija, tehnični, registracija..)

Recimo kaj takega:

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/delta-lunar-jahnsdorf/162913920.html?lang=en&pageNumber=3&__lp=3&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&minPrice=3000&maxPrice=4001&negativeFeatures=EXPORT&categories=Caravan

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/buerstner-amara-530-tl-ibbenb%C3%BCren-p%C3%BCsselb%C3%BCren/162150131.html?lang=en&pageNumber=2&__lp=3&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&minPrice=3000&maxPrice=4001&negativeFeatures=EXPORT&categories=Caravan

Vesel bi, če bi mi kdo opisal postopek od nabave v tujini do postavitve na cesto pri nas - in na kaj moram biti previden.....

Odgovor Napisal/-a: revival

Brez avatarja
revival je odsoten
revival
Prispevki: 29
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Nakup - homologacija - registracija

Objavljeno: To Jun 12, 2012 1:58 pm

Prvo kot prvo,ali imaš izpit za vožnjo take prikolice,potem je pa tu še vozilo,ki bo vleklo.Drugače pa kot je meni znano,
v tujini overiš papirje,pri nas pa na homologacijo,vem,da komplicirajo pri zavorah(potrdilo o brezazbestnih ploščicah),želijo tretjo zavorno luč,drugače pa ni takih težav,kot pri uvozu avtomobila.Pa veliko srečeWink

Odgovor Napisal/-a: webmouse

Brez avatarja
webmouse je odsoten
webmouse
Prispevki: 6
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Nakup - homologacija - registracija

Objavljeno: To Jun 12, 2012 4:12 pm

Glede vozila in teže priklopnega vozila to mi je vse poznano - Če je kdo kupil prikolico v tujini in jo registriral doma bi bilo lepo, da popiše svojo izkušnjo.

Sicer imajo s tem več izkušenj določeni, ki na tak način preprodajajo in jih je kar nekaj kot sem zapazil na avto.net. Tem je lažje ker imajo že vpeljano. Glede na to, da s tem služijo in če ne želijo pomagti, da sam speljem bi jim tudi nekaj dal za to - ker razlika v ceni doma in v nemčiji je kar občutna... webmouse2012-06-12 18:13:51

Odgovor Napisal/-a: chrush

Brez avatarja
chrush je odsoten
chrush
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Nakup - homologacija - registracija

Objavljeno: Pe Jun 22, 2012 7:32 am

Pozdravljeni,
Ko najdeš prikolico, ki jo želiš kupiti jo plačaš. Če jo kupiš od preprodajalca, plačaš tudi 19% davek, potem ti ga v Sloveniji ni potrebno plačati, ker velja načelo EU, da se izognemo dvojnemu obdavčevanju. Dobiti moraš original račun na katerem mora biti jasno razvidno, da si plačal davek, dobiti pa moraš tudi staro prometno dovoljenje. Pri fizični osebi pa ne plačaš davka ne tam ne v Sloveniji. Potrebuješ pa overjeno kupo prodajno pogodbo, staro prometno dovoljenje. S tem se je nakup zaključil.
Prevoz: 
Če jo pripelješ sam, potrebuješ začasne tablice, ki jih kupiš tam. Obstajajo pa tudi avtoprevozniki v Sloveniji, ki prevažajo avtomobile in se kdaj zgodi, da imajo še kaj prostora in ti z veseljem pripeljejo. Cena pa se zna gibati od 250€ naprej. Sam sem sicer kontaktiral za prevoz avtomobila iz Nizozemske in Belgije Hrvaškega prevoznika in mi je dostavil avto na dom za 300€. V glavnem to možnost imaš in mislim da 300€ ni pretirana cena.
V Sloveniji:
Homologacijo, tehnični pregled in registracijo urediš v podjetju LPP, mogoče še kje drugje ampak tukaj sem prepričan, da lahko urediš vse. Homologacija in tehnični staneta skupaj približno 120€, registracija pa ne vem koliko stane.
Upam, da sem podal dovolj jasen odgovor.
LP

Odgovor Napisal/-a: chrush

Brez avatarja
chrush je odsoten
chrush
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Nakup - homologacija - registracija

Objavljeno: Pe Jun 22, 2012 7:36 am

Še to. Ne delam reklame, niti jih nisem sam nikoli kontaktiral, vendar sem zasledil v raznih debatah, da priporočajo podjetje Saturn http://www.avto.net/avto.saturn/index.asp?broker=1000&oglasrubrika=3&oblika=32 za uvoz prikolic. Sam najdeš prikolico, oni pa uredijo vse do registracije. Ne vem pa, koliko za to računajo, tako da jih je potrebno vprašati.

Odgovor Napisal/-a: webmouse

Brez avatarja
webmouse je odsoten
webmouse
Prispevki: 6
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Nakup - homologacija - registracija

Objavljeno: Pe Jun 22, 2012 10:47 am

@chrush

Hvala za odgovor - jasen in konkreten, zdaj mi je vsaj postopek znan, Hvala

Odgovor Napisal/-a: adelina

Brez avatarja
adelina je odsoten
adelina
Prispevki: 12
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Nakup - homologacija - registracija

Objavljeno: Pe Jun 22, 2012 2:44 pm

Morda ne spada ravno sem, malo pa je vseno povezano, zato bom vprašala kar tukaj.
Kaj pomeni trajna registracija, uvožena prikolica, plačana carina (na Hrvaškem)? Je to vse isto ali so razlike? Kako je z vožnjo prikolice po Hrvaški-se jo da (sme) ali ne? Kaj pa drugo leto z vstopom Hrvaške v EU-se bo kaj spremenilo? Hvala.

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Nakup - homologacija - registracija

Objavljeno: Pe Jun 22, 2012 9:03 pm

@webmouse
Na tvojih povezavah je bila prikolica Lunar Delta. Bodi pozoren na vdiranje vlage pri teh prikolicah, to je pri tej znamki hud problem. Pa poročaj, kako je z uvozom, tudi našo bo potrebno enkrat zamenjati, in vsaka informacija pride prav.
@crush
Tudi jaz sem se pred nakupom dogovarjal s Saturnom, in moram reči, da so zelo korektni in pripravljeni pomagati, pa četudi sem potem prikolico kupil drugje (je tudi uvožena).
MiMar2012-06-22 23:09:06

Odgovor Napisal/-a: premik

Brez avatarja
premik je odsoten
premik
Prispevki: 15
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Nakup - homologacija - registracija

Objavljeno: Pe Avg 24, 2012 8:19 pm

Pozdravljeni.

Vsi, ki vas zanima nakup prikolice v Nemčiji, se lahko za podrobne informacije obrnete name. Uredim vse v zvezi z nakupom, vključno s prevozom. Velikost prikolice ni ovira. Lahko prikolico tudi odpeljem v kamp, jo postavim in postavim baldahin.

Odgovor Napisal/-a: mare

Brez avatarja
mare je odsoten
mare
Prispevki: 17
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Nakup - homologacija - registracija

Objavljeno: To Jul 23, 2013 5:42 pm

Pozdravljeni, lahko kdo prosim kdo opiše ali me usmeri kam kjer bi jasno pisalo kako je z nakupom nove počitniške prikolice v Nemčiji. Vidim da so kar nekaj tisočakov cenejše. Zanima me celoten postopek, predvsem pa kako uredim homologacijo v SLO. Ali je v Nemčiju homologacija sestavni del dokumentacije?..... Hvala za pomoč

Odgovori