Oglasi:

Prikolice kar tako

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovor Napisal/-a: prenovitelj

Brez avatarja
prenovitelj je odsoten
prenovitelj
Prispevki: 46
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Prikolice kar tako

Objavljeno: Sr Avg 31, 2011 1:36 pm

Čeprav mi ni jasno, zakaj je sploh potreben, glede na to, da že obstaja neke vrste strešno okno, ki ga ima že vsaka prikolica. Morda zaradi tega, ker so na drugi strani drsna vrata, s katerimi se prostor zapre? 

Odgovor Napisal/-a: Pridna

Brez avatarja
Pridna je odsoten
Pridna
Prispevki: 43
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Prikolice kar tako

Objavljeno: Če Sep 01, 2011 5:57 am

Prenovitelj: tudi naša stara Adria (po moje bi jih danes štela že blizu 40:) je imela podoben zračnik, celo 2 (nad večjo posteljo in tisto manjšo), razporeditev je bila 2+1
Spomnim se, da je mama pod te zračnike vsako leto ob koncu sezone, dala kakšno vrečko, da ne bi zaradi starosti, voda prišla v notranjost.LOL
Ah ja, sedaj imata starša novejšo Knauss-ko, tako da vrečke odpadejo Tongue

Odgovor Napisal/-a: prenovitelj

Brez avatarja
prenovitelj je odsoten
prenovitelj
Prispevki: 46
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Prikolice kar tako

Objavljeno: Če Sep 01, 2011 12:24 pm

Zanimivo to. Ker pri starih Adriah imaš občutek, da je na strehi nekakšna odprtina, ki ni z ničemer pokrita. Domnevam pa, da je mogoče tja montirat kakšno cev od klime. :)
Sem pa malo razmišljal, če bi si kdaj nabavil Adria Optima 400 (letnik 1986-1990). Prikolica, vozna s tretjo tablico, vrata pa ima na levi strani (gledano s stališča predprostora), čeprav imajo prikolice vhod večinoma na desni strani. Čisto na levi je pograd, kar se mi zdi boljša rešitev kot kobajagi pomožna postelja za dve osebi, ki je dejansko za dva otroka ali za eno odraslo osebo. V zvezi s pozicijo vrat je dobro upoštevati tudi predprostor, če je asimetričen. Tudi tam se lahko izbira, ali je čelni vhod na levo ali desno stran. :) Če je nekako poravnan z vhodom v prikolico, je mogoče predprostor bolje prostorsko izkoristiti (npr. dodaš kakšno posteljo). Se spomnim naših sosedov v Umagu, ki so imeli prikolico Adria 500 (3+2) druge generacije, pa še en pograd v predprostoru. :) Torej, placa za najmanj sedem ljudi in še kakšnega zraven. Res carsko. Drugače pa mi je simetrični baldehin všeč, ima dva vhoda, enega skrajno desno, drugega skrajno levo. Če postaviš še podaljšek (nadstrešek), imaš lahko mizo in klopi na sredini. Lahko pa jih postaviš prečno, če je tenda malo daljša. Folk včasih zunaj pod tendo namontira kakšen poceni luster, da bolje zgleda. :) V bližini pa še kakšen ventilator, dodatno luč, uro, termometer, itd.. :)

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Prikolice kar tako

Objavljeno: Če Sep 01, 2011 1:05 pm

prenovitelj, ti rabiš vikend in ne prikolicoWinkSmile

Odgovor Napisal/-a: prenovitelj

Brez avatarja
prenovitelj je odsoten
prenovitelj
Prispevki: 46
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Prikolice kar tako

Objavljeno: Če Sep 01, 2011 2:07 pm

A si ziher? Pa saj prikolice so neke vrste vikendi.. :))) Če pomislim, kakšne haciende delajo eni pavšalisti. :)

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Prikolice kar tako

Objavljeno: Če Sep 01, 2011 4:36 pm

Evo, nekaj takega:
Na verandi lahko imaš vse. uro, termometer, ... . Pa kaj termometer, lahko imaš vremensko postajoWink.
Pa še v Istri je že.

Odgovor Napisal/-a: prenovitelj

Brez avatarja
prenovitelj je odsoten
prenovitelj
Prispevki: 46
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Prikolice kar tako

Objavljeno: Pe Sep 02, 2011 10:13 am

Ni slabo. Samo je pa precej dražje kot prikolica. Mimogrede, Pineta pri Fažani bi bila kar zanimiva destinacija. :)

Odgovor Napisal/-a: prenovitelj

Brez avatarja
prenovitelj je odsoten
prenovitelj
Prispevki: 46
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Prikolice kar tako

Objavljeno: Pe Sep 02, 2011 10:26 am

Pa še Adria je dobila neko nagrado na sejmu v Düuseldorfu. Se pravi, le ni tak crap kot nekateri pravijo. 

Odgovor Napisal/-a: Kastko

Brez avatarja
Kastko je odsoten
Kastko
Prispevki: 25
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Prikolice kar tako

Objavljeno: Po Sep 19, 2011 5:27 pm

Mene zanima še glede nakupa kamp prikolice na depoju. Slišal in prebral sem že parkrat, da jih gre velik mal okol po depojih in najdejo vredo in pocen prikolico.

Zanimajo me vaše izkušnje?
Lahka se odpre tut nova tema če se bo tema razgovorila.

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Prikolice kar tako

Objavljeno: To Sep 20, 2011 7:28 am

Za to obliko nakupa sem tudi že slišal. Pri teh prikolicah gre ponavadi za takšne, ki so že 'izvožene' na Hrvaško. Prednost je ta, da če jo želiš imeti neprestano doli, ne rabiš plačevati carine in še nekih drugih dajatev, slabost pa ta, da jih ne moreš registrirati, vsaj v Sloveniji ne.

Odgovori