Oglasi:

Izbira kampa (z zimovanjem prikolice na depoju)

Vse o hrvaških kampih

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: prenovitelj

Brez avatarja
prenovitelj je odsoten
prenovitelj
Prispevki: 46
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Izbira kampa (z zimovanjem prikolice na depoju)

Objavljeno: Če Avg 22, 2013 11:58 am

Moje odločanje za aktivno kampiranje je očitno zelo počasno. Za zdaj sem bil letos dvakrat s prijatelji v kampu, najprej v kampu Brioni (Puntižela), potem pa v Njivicah. Obakrat s šotorom, pa še ta velik event-shelter smo postavili.. in fajn smo se imeli.
Dolgoročno pa nameravam kupit prikolico na depoju za prikolice. Vendar, kot sem videl, so ti depoji samo v Istri, v Kvarnerju nisem našel niti enega?? Ne vem, ali pa nihče od njih ne oglašuje na internetu. To pomeni, da bom omejen na Istro. Ne bi šel na pavšal, ker je to zame predraga zadeva, ampak na zimovanje v depoju in koriščenje prikolice v kampu kakšen mesec, morda več. Tako da bi začel že konec junija (odvisno, kdo bi še prišel v prikolico). To pomeni, da mi upravitelj depoja lahko pripelje prikolico do kampa in potem nazaj.
Osebno mi je zelo všeč borov gozd, ker lepo diši. Tako da sem naredil nekakšen predizbor kampov. Geografsko bližje so mi Pineta Savudrija, Lanterna, morda tudi Kastanija in Sirena pri Novigradu, Stella Maris pri Umagu (tega še najbolje poznam, malo me moti glavna cesta mimo kampa), pa Valkanela... potem so še bolj južno proti Pulju kampi, kot so Pomer, Runke, Stupice, Indije, Tašalera, Colone/S. Polo, Indije... delno tudi Porton B. pri Rovinju, Brioni....
Ker sem bolj nostalgik, bi se še najraje odločil za Pineto v Savudriji.. Pač otroška leta, pet let zapored sem hodil tja, že takrat je bila odlilčna senca. Tudi Lanterna ni švoh, ne vem pa, kako je s ceno, gre namreč za kamp visoke kategorije.
Je pa res, da ima vsak kamp tudi kakšne slabosti, ampak žal ne poznam kaj dosti razmer. Zato se obračam na vas... Namreč, marsikje je možno parcelo rezervirat, a povsod rezervacijo potem vračunejo v ceno? Ponekod tudi niso parcele dobro razmejene. Načeloma nisem zahteven gost, ne rabim parcele ob morju, dovolj je že elektrika (če je še voda, toliko bolje), obvezno pa mora biti senca. Prodaja rib v kampu je zame zelo zaželena, da mi ni treba vsak dan z avtom v mesto. V Njivicah. kjer sem bil nedavno, so imeli celo vinotoč, ampak vina itak ne kupujem vsak dan. :)
Se priporočam za vaše nasvete, izkušnje..

Odgovor Napisal/-a: grestr

Brez avatarja
grestr je odsoten
grestr
Prispevki: 19
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Izbira kampa (z zimovanjem prikolice na depoju)

Objavljeno: Če Avg 22, 2013 1:41 pm

zakaj pa bi jo imel na depoju? zapnes za avto in si jo pelješ kamor želiš, zimski teden na Rogli in kupi snega je nekaj najlepšega, potem se še vse toplice za obdelat ..... 

Odgovor Napisal/-a: prenovitelj

Brez avatarja
prenovitelj je odsoten
prenovitelj
Prispevki: 46
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Izbira kampa (z zimovanjem prikolice na depoju)

Objavljeno: Pe Avg 23, 2013 5:44 am

Iz preprostega razloga: doma prikolice nimamo kam dati, za prevoz z avtomobilom pa bi moral imeti tudi ustrezno opremo. In seveda dovolj velik in močan avto za prikolico večjih dimenzij (ker ne mislim imeti take, ki bi bila samo za dve osebi). 

Odgovor Napisal/-a: Rubi

Brez avatarja
Rubi je odsoten
Rubi
Prispevki: 3
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:03 pm

Izbira kampa (z zimovanjem prikolice na depoju)

Objavljeno: Pe Avg 23, 2013 8:49 am

Če v Kvarnerju ni deponij za prikolice se pozanimajte za zimovanje prikolice pri kakšnem bližnjem kmetu. Pri nekaterih je to stalna praksa pa še ceneje je.

Odgovor Napisal/-a: grestr

Brez avatarja
grestr je odsoten
grestr
Prispevki: 19
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Izbira kampa (z zimovanjem prikolice na depoju)

Objavljeno: Pe Avg 23, 2013 12:38 pm

namenski parkingi za ADje in prikolice v okolici Ljubljane niso nič dražji kot depoji na Hrvaškem, koliko vam bodo računali vsakokratno postavljanje prikolice iz depoja v kamp je tudi vprašanje. Imeti lastno prikolico v vrednosti 5k€ in več za uporabo po mesec dni na leto, preostalo pa bo stala na depoju in gnila, je IMHO precejšnja neumnost.
kljuka je 300 - 400€
če jo imate namen uporabljati zgolj po en mesec na leto je najem mnogo bojši. depoji so po 30 - 40€/mesec, izguba vrednosti, registracija, vdrževanje .... pa ste hitro na 3/4 zneska kolikor boste plačali za najem novejše če ne kar nove prikolice.
Glede vleke; sam imam Hobby 540, katero brez težav vlačim naokoli z WV Caddy 1.9 105ks. Prikolica ima 1500kg, dolga je 730cm in široka 230cm, Mišljenje da je za vleko prikolice potreben vsaj kombi, če ne kar kak resen terenec so popolnoma zgrešena. mal poglejte s kakšnimi avtomobili vlečejo svoje mobilne hiše naokoli severnjaki.
Edino izjema je, če je govora o kakšni 15 in več let stari z nedelujočimi zavorami in brez proti nihajnega priklopa, naloženi z dvema dodatnima hladilnikoma, baldahinom, tremi seti klompi in vsem preostalim kar se "potrebuje" za kampiranje. za vleko česa takega je primerna zgolj avtovleka.

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Izbira kampa (z zimovanjem prikolice na depoju)

Objavljeno: Pe Avg 23, 2013 3:52 pm

grestr, če še slučajno ne veste... : http://caravan.mojforum.si/caravan.html
Forum posebej za tiste, ki prikolice vlečejo po svetu.



Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Izbira kampa (z zimovanjem prikolice na depoju)

Objavljeno: Pe Avg 23, 2013 3:55 pm

Drugače, glede teme, ima depo tudi kamp Bor na Krku, ki pa ni čisto ob morju, do ribarnice pa se je tudi treba sprehoditi do mesta (cca 10-15minut).

Odgovori