Oglasi:

S prikolico v Istro

Vse o hrvaških kampih

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2224
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Sr Avg 31, 2011 12:53 pm

smo klicali v kamp Bor - tudi tam v bodoče ne bodo več sprejemali novih pavšalistov :(

Odgovor Napisal/-a: Kastko

Brez avatarja
Kastko je odsoten
Kastko
Prispevki: 25
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Sr Avg 31, 2011 8:25 pm

Se pravi prihodnjo sezono velika možnost da nebo mogoče dobit pavšala v Boru?

Odgovor Napisal/-a: Pridna

Brez avatarja
Pridna je odsoten
Pridna
Prispevki: 43
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Če Sep 01, 2011 6:03 am

Mogoče ne bi bilo slabo, da prikolico stacioniraš v izbranem kampu, konec sezone ali pa malo prej, pa jo enostavno zapneš in odpelješ nazaj domov. Tako si drugo leto izbereš novo lokacijo, nov kamp...
Tako se po mojem mnenju ne naveličaš kampa, pa še veliko novega vidiš Tongue
seveda si moraš tudi cenovno izračunati, koliko dni ti prikolica lahko stoji v kampu, da ujameš znesek letnega pavšala..pa tudi če je kakšen mesec manj, važno da si čez sezono oz.kadar ti paše, na morju
Pridna2011-09-01 08:04:11

Odgovor Napisal/-a: Žabar

Brez avatarja
Žabar je odsoten
Žabar
Prispevki: 16
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Če Sep 01, 2011 6:30 am

Pridna ma prav. Se nabavi vozno prikolico in se jo na koncu sezone zapne pa gremo domov.Cry
Je pa treba biti previden, kaj se ti bolj splača. Paušal ali parcela za 2-3 mesece. Moraš vedeti, da te kar fino opalijo
če je na parceli prikolica prazna.

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Če Sep 01, 2011 1:02 pm

V Boru sem opazil, da imajo z nekaterimi očitno dogovorjeno, da prikolica stoji pri njih na deponiji, in predno so lastniki prišli na dopust, so jim fantje iz kampa s traktorjem privlekli in postavili prikolico na parcelo. Potem so ponavadi napeli kakšno sončno jadro ali postavili baldahin. Koliko to zaračunajo pa pojma nimam.

Tudi sam se strinjam s Pridno. Če odvlečeš prikolico domov ali vsaj na bližnjo deponijo, to med drugim pomeni, da vsaj enkrat letno temeljito očistiš prikolico in druge pripadajoče reči. Nekateri stalno postavljeni pavšali so namreč že zelo neugledni.
Pa še, kot pravi Pridna, drugo leto lahko greš drugam.
In verjemite mi, vleka prikolice ni nikakršen baubau, samo malo bolj previden in predvsem potrpežljiv (omejitev 80km/h tudi na AC) je treba biti.

Odgovor Napisal/-a: Kastko

Brez avatarja
Kastko je odsoten
Kastko
Prispevki: 25
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Če Sep 01, 2011 1:05 pm

Jst mam sicer namen tak ko je že pridna omenila in ostali.. prikolico pred začetkom sezone dol pelat jo meti čez sezono dol, konc sezone pa nazaj domov.. da se stvari porihtajo, pregledajo, očistijo itd. ..Drugo leto pa v nov kamp.
Treba je samo najti pravi kamp nekje do Krka
Kastko2011-09-01 15:05:52

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Če Sep 01, 2011 1:21 pm

Kastko, do Krka je cel kup kampov, samo, kot pravi Žabar, pri postavitvi prikolice za daljši čas je treba biti previden, ker nekateri kampi prazno prikolico na parceli računajo več kot je cena za parcelo na dan.

Mi smo letos v prikolici prespali 30 noči v treh 'etapah' (prvomajske, prvi teden šolskih počitnic in sedaj avgusta) in smo za kamp(e) skupaj s taksami plačali okrog 850€. Prevozili smo blizu 2500km (s priklopljeno prikolico). Če avto s prikolico porabi 4 litre goriva več kot solo (tole tako ali tako pretiravam), je to še vedno samo 150€ več za gorivo in mogoče, ne da se mi računati, še 100€ na račun dražjih cestnin. Prišel sem do zneska 1100€ in sem še zelo daleč od cene najcenejšega pavšala.
Vsak si mora preračunati, kaj se mu splača.
MiMar2011-09-01 15:23:06

Odgovor Napisal/-a: Žabar

Brez avatarja
Žabar je odsoten
Žabar
Prispevki: 16
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Če Sep 01, 2011 7:59 pm

MiMar. Nekateri kampi (predvsem večji in bolj urejeni) imajo svoj depo za prikolice, stane 200-250 EUR na sezono. Za ta denar ti prikolico z pripadajočo opremo (poden iz baldahina, hladilnik,...) odpeljejo in na začetku sezone pripeljejo na parcelo. Drugače pa je skoraj v bližini vsakega kampa privat depo, cene se gibljejo od 100 do 150 EUR. Jaz prikolico odpeljem domov, jo generalno očistim in shranim na suhem v pokriti garaži namenjeni za prikolice. Sicer plačam EUR 250 za 6 mesecev, vendar je vredno. Prikolica je na suhem in pod ključem.


Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Če Sep 01, 2011 9:10 pm

Žabar, sam imam to srečo, da lahko imam prikolico doma pred hišo. Sicer ni pod nadstreškom (bo, ko bo 'špaga'), jo pa imam čez zimo pokrito s Tyvek ponjavo, narejeno prav za prikolice. Ponjava je nujna, ker stoji pod smreko in smole še Chuck Norris Tongue ne bi očistil z nje.

Drugače pa se malo umešavam v teme o pavšalih in se prizadetim opravičujem. Sam si ne bi omislil pavšala, pa tudi če bi si ga lahko privoščil. Preveč rad namreč odkrivam nove kraje. Letos smo bili samo na treh lokacijah predvsem zato, ker se z dojenčkom ni preveč prijetno veliko premikati. Drugo leto pa imamo v načrtu več destinacij, nekatere tudi čez našo zahodno in severno mejo.
Problem 'vikend paketov', kot jaz pravim oddihu ob morju za 2 ali 3 dni pa bomo rešili z nakupom t.i. pop-up šotora, kot na primer tale Quechua
Šotor zadnjih nekaj let, odkar imamo prikolico(e), predvsem jaz malo pogrešam. Pa tudi za otroka bo to doživetje.
Da se ne zarečem, morda bom tudi sam kdaj v prihodnosti postavil prikolico nekam na pavšal, predvsem zato, da vidim, kako to sploh izgleda, ampak zaenkrat je ta varianta vsaj po moje še precej v prihodnosti.

Odgovor Napisal/-a: Žabar

Brez avatarja
Žabar je odsoten
Žabar
Prispevki: 16
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Pe Sep 02, 2011 7:51 am

Sicer bi jo tudi jaz imel lahko doma pred hišo, vendar bi se mi vsakič ko bi jo pogledal, stožilo po morju.Cry
Chuck bi smolo dol polizal, Chuck je car!!!LOL
Glede paušala pa je stvar sledeča. Dokler sva bila z ženo še sama sva tudi hodila s šotorčkom okoli. Zdaj ko smo pa trije mi je paušal super stvar. Tamau ima na morju full družbe, jih je hitro na kupu 5-6 otrok, tako da imaš tudi ti dopust. Vsak vikend si lahko na morju, ni ti treba naložit prtljažnik do stropa, ker imaš večino stvari dol, samo frišno majico in gate pa gasa. Še kakšen čolniček pa si zmagu!!! Drugače pa je šotorček super stvar in doživetje za otroke.

Odgovori