Oglasi:

S prikolico v Istro

Vse o hrvaških kampih

Odgovor Napisal/-a: prenovitelj

Brez avatarja
prenovitelj je odsoten
prenovitelj
Prispevki: 46
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Pe Avg 19, 2011 1:34 pm

Malo razmišljam, da bi si v prihodnjih letih omislil kakšno prikolico. Nisem pa ziher, če bom pavšalist, ker se mora res splačati (le redkokje pride pavšal pod dva jurja), mogoče se bo našel še kakšen vlagatelj v krogu družine. Tako da bolj razmišljam o tem, da bi šel na en depo in si tam kupil prikolico, pa bi jo od tam odpeljal v kamp za kakšen mesec in pol, potem pa spet nazaj na domovanje. Je pa res, da potem moraš imeti vse dni pokrite, plača pa se po osebi plus najem parcele. Za prikolico bi probal dobit kakšno ne predolgo (da jo bom lahko odpeljal s tretjo tablico).

Sedaj je pa problem izbira kampa. Vsekakor bi jo imel v Istri, najraje na severu. (Savudrija, Umag, Novigrad, Poreč..). Po možnosti v borovem gozdu. Drugače nimam velikih zahtev. Sem pa videl, da imajo nekateri kampi dokaj poceni letne pavšale (okoli 1600 ojrov). Čeprav ne vem, kako je s tem.. .mal dnarja, mal muzike... Če maš pavšal, potem je dobro dobit še kakšne najemnike, da se malo stroški pokrijejo. Pavšal mi je všeč tudi zato, ker lahko uletiš samo za en vikend in nimaš sitnosti. Pa še to me zanima: ali je v vseh kampih tako, da je treba prikolice, ki so na pavšalu, izselit po koncu sezone?

Osebno sta mi všeč Pineta v Savudriji pa Stella Maris v Umagu, oboje poznam že iz otroških let. Tudi Sirena pri Novigradu ni slaba, je pa menda grozno težko dobit parcelo tam. Bil sem tudi že v Lanterni. Osebno mi je najpomembnejše, da je dosti sence in borov gozd (fajn aroma).

Bom pa vsekakor še malo počakal, da se na mojem varčevalnem računu nakaplja nekaj šoldov, pa še kakšna bejba pride.. :) Pol bo lažje. :)

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2224
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Ne Avg 21, 2011 12:21 pm

poglejte še v kampu Kastanija pri Novigradu - čeprav je tudi tam zelo težko dobiti parcelo.

Odgovor Napisal/-a: Žabar

Brez avatarja
Žabar je odsoten
Žabar
Prispevki: 16
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Če Avg 25, 2011 8:00 pm

Oj.
Če misliš kupiti prikolico vozno z tretjo tablico, potem pridejo v poštev samo res majhne prikolice. Drugače je na depojih prikolic za prodajo dovolj. Nekateri severnjaki jih, ko se naveličajo dopustov na Hrvaškem, kar pustijo dol.
Jaz sem se lansko leto na podoben način rešil stare Adrie 450. Sem rekel tipu, ki ima depo, če mi jo proda in me
je že klical čez 1 mesec. Je pa treba biti pazljiv, da dihta in da se niso notri zaredile mravlje, ker potem adijo mirne
poletne noči. Če greš pogledat še malo bolj južno je v okolici Pule kar nekaj zanimivih kampov in tudi na koncu sezone se da dobiti še kakšno pametno parcelo prosto. Sicer pa za EUR 1600 ne pričakuj kaj preveč. Ponavadi se paušali na dokaj ugodnih lokacijah vrtijo od EUR 2000 do EUR 2500 in tudi več seveda.
Če misliš kolikor toliko hoditi čez vikende dol, se paušal izplača, sploh če imaš še koga da podelite stroške.
Čez teden ti ni treba premišljevat kam boš šel vikend, če je še kakšna pametna družba dol je pa še toliko bolj.
Veliko sreče pri iskanju prikolice. Sezona se bliža koncu in čez dober mesec bo prikolic kolikor hočeš, pa še cene jim bodo začele padat ker bodo morali lastniki začeti razmišljati, kam jih bodo dali na zimovanje, če jih ne prodajo.
In barantanje se lahko začne.Big smile
LP

Odgovor Napisal/-a: Kastko

Brez avatarja
Kastko je odsoten
Kastko
Prispevki: 25
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Če Avg 25, 2011 8:17 pm

Se vsekakor strinjam z Žabar-jem, prikolic bo čez 1 mesec malo morje.. Tudi sam imam namen v prihodnjih mesecih kupiti prikolico in samo čakam na pravi trenutek.
Vsekakor se opazi da je sezona pri koncu in iz dneva v dan je več prikolic, po čedalje nižjih cenah. Jst spremlam prikolice že kakšen mesec in čak in čakam na pravo :P ..Vse kakor pa ne se zaletet kr v prvo ko jo boš šel pogledat.

Imam pa vprašanje, a priporoča kdo kak pametn kamp do Krka nekje (lahko je tudi privat)? Vsekakor bi rad, da je mesto kje blizu oz da se ob večerih dogaja kaj (v mejah normale) ..Gledal sem kamp Bor, sam se mi zdi da je mal daleč plaža..ima kdo izkušnej s tem kampom?
Kaj pa z njivicam?

Najraje bi dal prikolico v kamp Ježevac pa nesprejemajo pavšalistov več Confused

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2224
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Pe Avg 26, 2011 12:17 pm

Kamp Bor je načeloma čist OK, še vedno blizu mesta, da se gre lahko peš (za nazaj je mal klančka :)). Ponavadi je kamp dokaj miren in ima dovolj velike parcele, na katerih pa je kar malo sence..fige in oljke so še dokaj nizke. Kot pavšalist bi se lahko zmenili za gornji del kampa, kjer je pa odlična senca. Lastnik kampa je OK dečko in zelo prijazen. Sanitarije so prenovljene, pa še lokalček imajo, tko da je jutranja kavica blizu.
Naši prijatelji iz Nizozemske so bili lani tam, letos pa so Čikat po 5 dneh zapustili in šli spet v kamp Bor :).

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Pe Avg 26, 2011 9:01 pm

Pozdravljen. Zaradi dopusta odgovor malce pozno, pa najbrž ne prepozno.
Kot sem že zapisal pod komentarji o kampu Bor, smo tam bili že vsaj osemkrat. Če povem, da sicer načeloma ne hodimo dvakrat v isti kamp, to pove vse. Do plaže (desno od recepcije Ježevca) je cirka 600 metrov, prav toliko do mesta. Nazaj je res malo klanca, vendar nič prehudega. Za odločitev o pavšalu pa bi si verjetno moral kamp ogledati sam.

Odgovor Napisal/-a: Kastko

Brez avatarja
Kastko je odsoten
Kastko
Prispevki: 25
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Ne Avg 28, 2011 8:03 pm

Se pravi da je ta kamp Bor nekje blizu tistega parkirnega prostora pred recepcijo kampa Ježevac (bil je parkirni prostor, nevem pa če je še)..  Vsekakor se bom zapeljal začetku pomladi dol in pregledal kamp. Tudi pavšal se mi nezdi tako drag, kolker sm vido na strani od avtokampi.si da je letni pavšal od 1.1.- 31.12.  1850€. Me pa vsekakor zanima še več podrobnosti u tem kampu. Sam sem jim pisal na mail, pa mi niso odpisali.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2224
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Ne Avg 28, 2011 9:15 pm

v prvem rondoju v mestu se gre za kamp Bor prvi izvoz po cesti v hrib...za kamp Ježevac pa drugi izvoz...zračne linije sta si kampa oddaljena okoli 300 metrov narazen, po cesti pa je kar nekaj 100 metrov več.

Odgovor Napisal/-a: Žabar

Brez avatarja
Žabar je odsoten
Žabar
Prispevki: 16
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Ne Avg 28, 2011 9:23 pm

Kastko, si siguren da je paušal za celo leto. Ponavadi traja od 1. maja do 30. septembra in za vse bivanje na parceli prej oz. kasneje se plača po redni ceni. V nekaterih kampih pa se sezona zaključi že sredi sept.
Preveri, da ne boš potem presenečen, ko ti bodo zaračunali še zimovanje.

Odgovor Napisal/-a: Kastko

Brez avatarja
Kastko je odsoten
Kastko
Prispevki: 25
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

S prikolico v Istro

Objavljeno: Ne Avg 28, 2011 9:40 pm

Ja kolikor sm jst prebral na tej spletni strani piše tak, ko sm napiso.. edino če je napaka..


Cenik pavšala za leto 2011 (v EUR)
1.1. - 31.12.
Letni najem parcele1.850

Drugač bo treba pa se dol zapelat oz poklicat pa točno povprašat, ker mi na mail neodpišejo..
Čeprav me pa še vedno zelo vleče v Ježevac, sam ko nesprejemajo novih pavšalistov (tak so mi odgovoril)..

Odgovori