Oglasi:

NOV DRUŽINSKI ŠOTOR?

Vse o nakupu in uporabi kamping opreme (šotori, baldahini,mize, stoli...)

Odgovor Napisal/-a: LILKA77

Brez avatarja
LILKA77 je odsoten
LILKA77
Prispevki: 150
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

NOV DRUŽINSKI ŠOTOR?

Objavljeno: Če Avg 14, 2014 7:59 am

Ja bi verjela, da je Outwell poleg cene tudi kvaliteta, ker sem se prepričala pri Brunnnerju, da se splača dati malo več in potem zadeva drži, sicer pa morem rečt, da midva imava sedaj  Royalbeach, pa je zdržal ful nalive, enkrat je 6 ur skupaj scalo.....in ni spustil noben šiv.....
Je pa za premislit pri nakupu šotora in se posvetovat, konec koncev je to investicija za več let in zagotavlja suh dopust, zato pa me zanimajo vaše izkušnje, če bi po svoji pameti hotela naredit vas nebi niti spraševalaBig smile

Odgovor Napisal/-a: faby07

Brez avatarja
faby07 je odsoten
faby07
Prispevki: 28
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

NOV DRUŽINSKI ŠOTOR?

Objavljeno: Pe Avg 15, 2014 9:06 pm

[QUOTE=zelenko]faby07: Midva ga imava letos prvo sezono, skupaj je to 20 dni kampiranja v Istri (za prvi maj in sedaj). Poprej sva obcasno kampirala v malem iglujcku za 3 osebe, vendar tisto kampiranje tezko primerjam s sedanjim. Uspesno smo preziveli ze precej mocne nalive, ki so trajali po nekaj ur. Nisva pa se izkusila dezja "en teden v eno". Zaenkrat brez pripomb, sva na suhem in naju ne skrbi, ko sredi noci zacne dezevati. In to nama je pomembno - da ko se pripravlja k nevihti, da nisva v skrbeh, ali bo sotor prezivel. Preveriva vrvice, jih "posponava" ter pregledava, ali bo voda dobro odtekala in to je to.
Sva tudi midva razmisljala o tem, ali je bilo vredno dati nekaj € vec, pa sva ugotovila, da ce bi slucajno v kaksnem drugem sotoru (ne recem, da se to ne more zgoditi tudi sedaj) imela slabo izkusnjo, bi kampiranje imela v slabem spominu in bi se redkeje zatekala k tovrstnemu bivanju na dopustu.
Dovolj je, da enkrat naletis na slabe, ekstremne razmere, pa je slaba volja, ce sotor zataji. Midva upava, da sva zmanjsala verjetnost tega ob nakupu tega sotora. Veliko sva prebrala mnenj uporabnikov in se nato le odlocila. Zaenkrat ne obzalujeva.
Je pa res, da do sedaj nisva uporabljala veliko razlicnih sotorov in ne morem delati prave primerjave med razlicnimi proizvajalci. Govorim zgolj iz lastnih izkusenj.
Ena izmed redkih slabih stvari je ta, da je treba biti pri zlaganju precej natancen, potrpezljiv, da ga spravis nazaj v torbo. Druga slabost, ki sva jo opazila pa je ta, da v awningu ne izgleda precej mocen nastavek za obesiti luc - v glavnem sotoru pa je za to zelo dobro poskrbljeno.[/QUOTE]

Verjamem, da so Outwell šotori, to dokazujejo tudi testi in uporabniki. Vedno v kampu gledam šotore in zgledajo nekako bolj prestižni. Nikoli si pa nisem šotorov  podrobno ogledal, zato me zanima ali so res kvalitetnejši ali plačaš blagovno znamko. Sam material je podoben konkurenci, je pa možno, da so detajli bolj podrobno izdelani, kar naredi celoto.

Se pa absolutno strinjam, da je boljše imeti boljši šotor in mirno spati, kot sredi noči v nalivu bežati ven :) . No sicer slabih stvari, ki jih omenjaš so pa stalnica pri vseh šotorih, za zlaganje si je pač potrebno vzeti čas, ko pa naštudiraš gre pa tudi hitreje kot na začetku.

Glede na to, da je to nov šotor, če se prav razbral, me zanima ali si že kaj razmišljal o impregnaciji?



Odgovor Napisal/-a: no9

Brez avatarja
no9 je odsoten
no9
Prispevki: 15
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

NOV DRUŽINSKI ŠOTOR?

Objavljeno: So Avg 16, 2014 5:27 am

Kupili smo Outwell Rockwell 5. Odlično. Malo žal, da nismo kupili Whitecove 5 ampak ok. Za drugo leto kupimo še Rowckwell 5 extension in smo zmagali. Imel sem veliko pomislekov glede kampiranja ampak šotor je super.

Odgovor Napisal/-a: zelenko

Brez avatarja
zelenko je odsoten
zelenko
Prispevki: 25
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

NOV DRUŽINSKI ŠOTOR?

Objavljeno: So Avg 16, 2014 6:45 am

Šotor je star eno leto, za sabo ima okoli 3 tedne kampiranja. Zaenkrat o impregnaciji še nisva razmišljala. Bi že morala? ;)

Odgovor Napisal/-a: faby07

Brez avatarja
faby07 je odsoten
faby07
Prispevki: 28
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

NOV DRUŽINSKI ŠOTOR?

Objavljeno: So Avg 16, 2014 4:36 pm

@No9 super izbira. Ta šotor mi je pa všeč Smile Kako se ti zdi kvaliteta šotora? Si zadovoljen?

@zelenko. Jah glede impregnacije sem veliko prebral, vendar nekih izkušenj iz praske pa ni veliko. Ali nihče noče o tem govoriti ali pač ne impregnirajo šotorov. Impregnacija je absolutno dobra zadeva. Boljše je šotor-platno impregnirati preden spusti vodo. Ko enkrat pride voda čez, je bistveno težje ponovno zatesniti šotor.
Moj manjši šotor- iglu sem po nasvetu kolega impregniral kar s silikon sprejem in se je kar dobro obnesel, glede na to da gre za nek poceni šotor. Preživel je kar nekaj nekaj urnih neviht in ni spuščal. Da bi kaj več zdržal pa niti ne pričakujem.
Pri novem večjem šotoru, bi ga pa rad zaščitil, da bi zdržal nekaj dni dežja. In iščem nasvete kako bi to najboljše naredil, vendar ne najdem nič pametnega, zato pa sprašujem glede praktičnih izkušenj. Na netu je nekaj sredstev, recimo Merkur ima Brunnerjevo impregnacijsko sredstvo za 10 eur. Tudi ostala so cenovno podobna. Druga zgodba so pa impregnacijska sredstva, ki so namenjena recimo impregnaciji cerad in biminijev na barkah, se pa cene gibljejo bistveno višje, okoli 50 eur in naprej.


Odgovor Napisal/-a: LILKA77

Brez avatarja
LILKA77 je odsoten
LILKA77
Prispevki: 150
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

NOV DRUŽINSKI ŠOTOR?

Objavljeno: Po Avg 18, 2014 6:29 am

Mi z našim nismo imeli težav od zgoraj, je impregnacija zdržala, čeprav nima glih nekega visokega vodnega stolpca, problem je bilo dno, ker ga nima...:)Wink
ne jaz mislim, da se splača premislit, prečekirat in poslušat izkušnje drugih, preden se odločiš za nakup novega, ker pričakuješ da ga boš imel kar nekaj sezonBig smile

Odgovor Napisal/-a: LILKA77

Brez avatarja
LILKA77 je odsoten
LILKA77
Prispevki: 150
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

NOV DRUŽINSKI ŠOTOR?

Objavljeno: Po Avg 18, 2014 6:31 am

 Ta Outwell Rockwell 5, tudi meni dobro izgleda in ima dobre karakteristike.

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

NOV DRUŽINSKI ŠOTOR?

Objavljeno: Po Avg 18, 2014 6:10 pm

Mi smo z našim Sapri 5 kampirali že četrto leto, pa je zdržal dva celonočna naliva brez ene kapljice. Pa še ni bil nikoli dodatno impregniran.
Kako je s temi spreji za "home made" impregnacijo pa ne vem in tudi nebi poizkušal.
Zadevo rajše prepustim strokovnjakom v Induplatih (upam da oni ne uporabljajo istoimenskega spreja Smile ).

Odgovor Napisal/-a: sonb

Brez avatarja
sonb je odsoten
sonb
Prispevki: 1
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:09 pm

NOV DRUŽINSKI ŠOTOR?

Objavljeno: Po Avg 25, 2014 8:22 pm

[QUOTE=faby07]

Mene pa zanima ali ima tukaj kdo že Outwellov šotor in ga je v praksi stestiral. Ali je res tako dober in boljši od konkurence? [/QUOTE]

Imava že drugega Outwella, prvega sva po 4 letih in kar nekaj potovanjih (vsako leto vsaj 3 tedne kampiranja po različnih koncih Evrope)zamenjala za novega izključno zato, ker ni imel integriranega dna. In je noter poleg vode prilezel še kak polž pa mačka... ;)

V glavnem, super šotori, samo mi ni jasno, zakaj dajejo zraven plastične kline, sva seveda takoj nabavila "taprave",

Odgovor Napisal/-a: zelenko

Brez avatarja
zelenko je odsoten
zelenko
Prispevki: 25
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

NOV DRUŽINSKI ŠOTOR?

Objavljeno: Po Avg 25, 2014 9:54 pm

Nama so se pa plastični klini izvrstno obnesli, sva bila presenečena. Res je, da če naletiš na kamen, je potrebno z drugim materialom pritrditi, a zanimivo je to, da ne počijo - se le zvijejo (na koncu v obliko črke J). Letos sva "zvila" le dva, pa še ta dva sva nato doma s kleščami poravnala in zgleda ok.
Ko nama bodo primanjkovali, ponovno kupiva kar plastične. Za pritrditev osnovnih kotov in vhoda uporabiva sicer kline iz vojaškega šotora, ostalo pa vse s plastičnimi.

Odgovori
cron