Oglasi:

Hrvaški kampi kjer ni psov

Vse o hrvaških kampih

Odgovor Napisal/-a: Anunit

Brez avatarja
Anunit je odsoten
Anunit
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:12 pm

Hrvaški kampi kjer ni psov

Objavljeno: Če Jul 28, 2016 9:00 am

Jaz sem lastnica psa, ki ga res povsod "vlačiva" s seboj.

Zanima me (ne bom spraševala v temi, kjer je govora o kampiraju s psi, ker tokrat ne rabim odgovora od ljudi, ki jim pes kjerkoli ne predstavlja problema)  kaj je razlog, da na plaži pes ni dobrodošel  (če vzamemo idelano situacijo psa, ki ne laja in ne rine v druge, tuje ljudi). To ni provokacija le zanima me, ali gre preprosto za pogled na psa, psa ki sedi na plaži, psa v vodi, mokrega psa, ki se otresa potem, ko pride iz vode ali kaj drugega?

Ne zanimajo me ostali razlogi proti psom v kampih ampak specifično glede plaž. In ne sprašujem po razlogih vodstva, za postavitev (ali nepostavitev) tabel za pasje/nepasje plaže, ampak razloge kopalcev.


Tudi meni gre na živce, če je pasja plaža takšna, da je pes ne more uporabljati (še manj pa jaz), ker ima za psa neprimeren dostop, ali pa je ravno v tem delu odtok kanalizacije, čolni, bencin itd. V takem primeru se bom tudi sama šla kopat na prvo plažo, ki bo primerna in bi tudi sama najraje izpulila znak, če mi to prepoveduje. Nimam nič proti ločenim plažam, se zavedam in spoštujem, da nekateri ljudje psov ne marajo ali se jih bojijo, ali pa morda samo v tistem trenutku ne želijo pasje družbe. In to je čisto ok (no noben strah ni OK, ampak verjetno ga ne bo odpravil pogleda prav na mojega psa na plaži), ampak tudi tisti, ki psov nimajo, ali pa na njih morda ne gledajo enako kot kdo drug, bi morali imeti enako mero razumevanja v obratno smer. Dober odnos je stvar obeh strani - lastniki psov MORAJO poskrbeti, da je njihov pes kar najmanj moteč, tisti brez psov pa morajo razumeti, da pes ni človek.


O lastnikih psov in psih je bilo že marsikje marsikaj napisanega ampak bistvo problema je ubistvu tole - ljudje smo pač različni in nekateri ljudje so "idioti" in le-ti obstajajo tako med lastniki psov, kot tudi tistimi, ki psov nimajo, ljudje s katerimi se ne da nič zmenit in ne priznavajo dejstva, da niso sami na svetu je veliko na obeh straneh, pa seveda tudi med tistimi z otroki, pa tistmi ko otrok nimajo, pa takšnimi, ki vozijo motorje in takkšnimi, ki se vozijo le s kolesom, vse polno jih je med vsejedimi ljudmi in enako število med vegeterijanci in vegani. Povsod so in celo če nismo takšna oseba, se skoraj zagotovo najde situacija, ko se mogoče začasno v takšno osebo prelevimo.  Je pa težje shajati s tovorstno osebo, če je še na kak način drugačna od nas (recimo ima psa, ali pa skrajno nevzgojenega otroka, ki nam para živce).

Nekateri kampi so vse kampiste s hišnimi ljubljenčki dali v en predel in osebno se mi zdi to dobra rešitev. Tako vsi vemo kje prikolice, šotori ipd. s psi so in če nam gredo psi ali/in njihovi lastniki na živce, tja ne postavimo svojega dopustniškega prebivališča.

Seveda se vedno lahko zgodi, da neodgovoren lastnik prav tako pripelje svojega psa na dopust. In psi, ki večino svojega časa preživijo na dvorišču bodo v kampih najbrž precej problematični. In potem vam spuščeni psi prekrižajo pot, ko jih ne pričakujete - se strinjam, tudi meni ni prijetno, ker ti isti psi rinejo tudi vame in v mojega psa, ki mu to prav tako ni všeč in potem je potrebno reševati konflikte (med psi in ljudmi), do katerih sploh ne bi smelo priti.
Ampak prav pred kratkim sta v Uliki pobezljala dva vola in naredila kar nekaj škode in poskrbela za nekaj poškodb. Nikoli prej nista (pa se spomnim volov še iz najstniških let). Stvari v življenju se tudi pač zgodijo - kot pravijo, živemu človeku se vse zgodi.

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Hrvaški kampi kjer ni psov

Objavljeno: Pe Jul 29, 2016 11:38 am

Takole se nam je zgodilo pred parimi leti...
Pes je letal po mivkasti plaži in skakal po brisačah vse naokrog, tudi po naši, na koncu se je pa še polulal na voziček, v katerem je spala hčerka.
Letos je imel pa sosed na parceli zraven nas psa in je bil več pri nas, kot pa pri njih. In tudi ta je lulal po naši prikolici.

Odgovor Napisal/-a: Pridna

Brez avatarja
Pridna je odsoten
Pridna
Prispevki: 43
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Hrvaški kampi kjer ni psov

Objavljeno: Pe Jul 29, 2016 12:19 pm

tudi mojega sina (star 2,5 let) je ugriznil odvezan pes, pa se lastnik ni kaj dosti sekiral, ker ga ni do krvi ampak so se mu na koži poznali le odtisi zob...
zgodilo se je pa v gorskih krajih

Odgovori
cron