Ads:

Avtokamp Medulin

Vse o hrvaških kampih

Post by: alamar

No avatar
alamar is absent
alamar
Posts: 120
Joined: Fri Feb 01, 2019 1:59 pm

Avtokamp Medulin

Posted: Sun Aug 12, 2012 10:54 am

A mi lahko kdo pove kakšna zgleda pasja plaža v tem kampu. Po planu vidim, da je blizu recepcije, naprej od pomolov. Je sploh kaj sence na tem delu in kakšen je dostop v morje? Je to edino mesto, kjer je dovoljeno kopanje psov, ali se lahko sprehodi še do kakšne divje plaže izven kampa.

Post by: MaticB

No avatar
MaticB is absent
MaticB
Posts: 1
Joined: Fri Feb 01, 2019 2:01 pm

Avtokamp Medulin

Posted: Tue Aug 14, 2012 1:43 am

V ta kamp sem zahajal leta in leta. Tako sem imel priliko spremljati spremembe, tako pozitivne, kot negativne. Če poskusim biti objektiven, lahko o kampu povem naslednje:
Pozitivno:
- lepo naravno okolje in sama lega kampa
- veliko sence v starem borovem gozdičku
- dovolj sanitarij
- 2 tuša na plaži
- dobro založena samopostrežna v centru kampa, ki je odprta ves dan, tudi čez vikend
- velik zabaviščni park pred vhodom v kamp
- odlična hrana v restavraciji 'FINANCA'
- več manjših restavracij, kafičev, trgovinic in trafika v samem kampu
- turistični vlakec, ki vozi med kampom in hoteli
- veliko možnosti za zabavo in rekreacijo
- 'ARTUR' klub, ki poskrbi za animacijo otrok
- bližina mesta za večerne izhode, lekarna, tržnica, ribarnica, restavracije, promenada s stojnicami
Negativno:
- v zadnjih letih je bilo veliko starih in visokih borovceh odstranjenih in novi še en nudijo zadovoljujoče sence
- spori med vodstvom kampa in občino Medulin se vlečejo že nekaj let, kar negativno vpliva tako na domačine, kot na turiste
- odkar so na plaži med vhodom v kamp in hoteli postavili 'BEACH PARTY' katerega zvočniki so obrnjeni direktno proti kampu, se je v večernih in nočnih urah nemogoče normalno pogovarjati, kajšele zaspati do zgodnjih jutranjih ur. Tako je kamp hote ali nehote postal bolj podoben Zrčam na Pagu, kot kamp primeren za družine in starejše, ki želijo imeti ob nočnem počitku mir. Prav cinično je pa videti, ko redarji ob vsej tej galami, ki se jo sliši s plaže po prav celotnem kampu, zaustavijo koga, ki se na potkah malo glasneje pogovarja in ga opozorijo, da kali nočni red in mir
- nekdanji 'SUMMER CLUB', kjer so v zlatih časih nastopali z živo glasbo, ki je bila primerna za vse generacije se je spremenil v nekaj milo rečeno čudnega (verjamem da ne za mladino, pač pa za povprečnega dopustnika iz vseh generacij)
- 2 leti nazaj se je dogajalo, da so čez dan začeli redno izklapjati v kopalnicah toplo vodo. Z izgovorom, da jo varčujejo za večer, ko se ljudje hodijo umivati. Zanimivo, saj se cena bivanja zaradi teh ukrepov ni nič spremenila, Topli tuši pa delujejo tako na sončno, kot na električno energijo
- pred prihodom novega vodstva so bile kante za smeti razporejene po celotnem kampu, tako da odnesti smeti ni predstavljal nek poseben problem. Sedaj v celem kampu ni zaslediti eneag koša za smeti, tako da š epapirča od sladoleda nimaš kam odvreči. Za koga, ki malo težje hodi, je pa odnos smeti že pravcat podvig
- včasih si lahko na kar nekaj mestih v kampu kupil sadje in zelenjavo. Sedaj tega več ni
- prvi dan sem v trgovini naprosil prijazno prodajalko, da mi je posodila košaro, s katero sem lahko malo večji nakup odnesel do šotora. Ko sem jo prinesel nazaj, me je pa druga, neka mlajša šmrklja napadla, da od kod mi košara in naj ji takoj povem, kdo mi jo je posodil, da bo ta oseba letela iz službe.
- ko mi je po treh dneh takšnih in različnih pripetljajev, predvsem pa resnično neznosne nočne glasbe vse skupaj prišlo vrh glave in sem vse lepo spakiral v avto ter se pripravil za odhod, sem doživel pa še eno cvetko s strani direktorice kampa Sonje Broka. Na recepciji sem zahteval knjigo pritožb. Za čuda je ni bilo nikjer. Ker sem vztrajal, da jo želim, sem po kake pol ure dobil nek zvezek. Ko sem že hotel začeti pisati, sem pa opazil, da to sploh ni knjiga pritožb, ampak nek zvezček, v katerega si čistilke zapisujejo svoje zadeve. Po zahtevku za pojasnilo in vztrajnosti sem pa knjigo le dobil. Vanjo sem napisal vse, kar se je v teh treh dneh zgodilo. Da ne bo pomote. Dogajalo se ni samo nam, ampak tudi veliko sosedom, s katerimi smo se srečevali že leta in leta. Zagotovljeno mi je bilo, d abom dobil pisni odgovor v roku 14 dni, a ga do danes še nisem prejel
- Lansko leto, smo se na željo otrok zopet odpravili tja, a ko smo že od daleč zaslišali znano bobnenje, ko smo se približali vhodu v kamp, smo se lepo obrnili in odšli drugam. Kot sem kasneje slišal od nekaterih prijateljev domačinov, je tako storila tudi večina starih stalnih gostov.
So to te novitete, o katerih je govora?
Kar se mene tiče, ok, če komu paše, naj gre. Mene ta kamp ne vidi več tako kmalu.
Lep pozdrav in dopust tistim, ki vas to leto še čaka, Matic

Post Reply