Ads:

Kateri kamp primeren za prikolico?

Vse o hrvaških kampih

Post Reply

Post by: TinaBina

No avatar
TinaBina is absent
TinaBina
Posts: 4
Joined: Fri Feb 01, 2019 2:01 pm

Kateri kamp primeren za prikolico?

Posted: Fri Sep 21, 2012 6:45 am

Tisti, ki imate prikolice/montažne hiške v kampih, me malo zanimajo informacije.
Kje ste locirani, v katerem kampu? Kako je kamp primeren za otroke? Kakšne so plaže, gužva?
Kakšna je cena letnega najema parcele? Kako kaže prikoličarjem (tistim nezabetoniranim)?
Kako je z zimovanjem?
Koliko si lahko parcelo urediš po svoje (prineseš kak kamen, kakšno rožico, pesek - seveda potem za sabo, ko nisi več pavšalist, tudi pospraviš)?
In še kakšne pomembne info, ki bi mi lahko prišle prav?
Mož je kupil prikolico (res je dobil fino ceno), pa razmišljava da bi jo postavila v en kamp na Hrvaškem, vendar toliko blizu, da se ni problema za vikend dol peljat...

Post by: avtokampi.si

User avatar
avtokampi.si is absent
avtokampi.si
Posts: 2222
Joined: Fri Feb 01, 2019 1:59 pm

Kateri kamp primeren za prikolico?

Posted: Fri Sep 21, 2012 11:55 am

Se pravi da potrebujete kamp nekje do Pule oz.je sprejemljiv tudi še otok Krk.
Cene pavšalov so zelo različne od cca 1.700 pa tja do 2.500 eur, lahko tudi še kakšnih 100 eur več. Plaže v Istri so na severnem delu nekoliko slabše oz. bolj skalnate oz. betonirane, proti jugu in tudi na Krku pa se že najdejo precej lepše prodnate plaže.
Zimovanje običajno uredijo v samem kampu, seveda z doplačilom cca 200 - 300 eur, lahko pa si ga uredite tudi sami pri kakšnem lokalnem ponudniku, ki so običajno nekoliko cenejši.
Na parcelah ne dovolijo betonirajanja in postavljanja fiksnih zadev, tako da pesek in rožice ne bodo problem :).
Kar pa se tiče točnega kampa pa vam svetujem da se še v teh lepih dneh odpeljete malo po kampih in si ogledate situacijo in preverite razpoložljive parcele. Veliko kampov namreč ne sprejema več pavšalistov, ker imajo vse parcele namenjene temu že zasedene npr. kamp Glavotok ali pa Sirena Novigrad. Se pa seveda vsako jesen najde kakšen, ki zapusti tudi ta kamp in potem se gre po rezervacijski listi do naslednjega kandidata.


Post by: TinaBina

No avatar
TinaBina is absent
TinaBina
Posts: 4
Joined: Fri Feb 01, 2019 2:01 pm

Kateri kamp primeren za prikolico?

Posted: Fri Sep 21, 2012 5:01 pm

Pozdravljeni.
Najlepša hvala na hitrem odgovoru. Naredila sem tudi ožji izbor kampov (tja do Krka), vendar sem spisek pozabila v službi. Bom jih pa prepisala, ker so informacije na vaši strani o teh kampih precej različne.
Gledala sem predvsem, da je plaža primerna za otroke, in da so sanitarji kolikortoliko urejeni. Našla sem nekaj luštnih zadev - Premantura, Fažana in še nekaj.
Se pa imen kampov ne spomnem, ker sem danes pregledala na internetu cca 200 kampov TongueLOL in karkoli bom rekla, se bom zlagala.
Nam ni niti pomembno, da je parcela v prvi vrsti, pomembnejše je, da je vsaj nekaj naravne sence, da so sanitarji urejeni tudi v sezoni, da je dostop do vode omogočen malim otrokom (lahko je takšna plaža tudi oddaljena od kampa kakšen kilometer, sploh ni problema, se vzamejo kolesa dol, ali pa se gre malo peš).
Kampi na začetku Istre odpadejo - predvsem zaradi kamnitih in betonskih obal, trave v vodi.
Gledala sem en kamp, primeren za potapljače, tisti mi je bil res luštkan, imam 3 klicaje zraven LOL.
Pa prednost bi dala manjšim kampom - da ni tiste orng gneče, pa da ponoči ni prevelikega kravala (tako recimo kamp v Medulinu odpade).
Torej računamo cca do 3000€ stroškov na sezono? Do kdaj pa si lahko tam v prikolici? Lahko greš recimo za krompirjeve počitnice dol? Vem, da morje ni več primerno za kopat, je pa fino malo pokolesarit in menjat zrak.
Ali kdo od vas potem oddaja prikolico? Tako prijateljem, znancem, da si malo pokrije pavšal? Kako imate urejeno s tem?
Lep pozdrav!

Post by: Petrusha

No avatar
Petrusha is absent
Petrusha
Posts: 29
Joined: Fri Feb 01, 2019 1:59 pm

Kateri kamp primeren za prikolico?

Posted: Sun Sep 23, 2012 7:52 am

Veliko vas kamp Medulin povezuje samo s kravalom. Ampak temu še zdaleč ni tako (vsaj po mojem mnenju). Res je na začetku kampa disko in je tam tudi bolj glasno, ampak če se pomaknete bolj v notranjost kampa oz. celo proti koncu - proti otočku ne boste prav nobenega kravala občutili.

Mi smo v kampu Medulin gosti že sedmo leto, pa tudi rezervacija za naslednje leto je že narejena. Dol smo po dva meseca in pol, prikolico imamo parkirano na parcelah pred otočkom. Parcele W. Tukaj preživljamo res mirne dopustniške dni, brez kravala, glasne glasbe, gneče ...
Sanitarije na našem koncu (pred otočkom) so urejene in vedno čiste. Čistilke so prisotne non-stop. Na začetku kampa je sezidan čisto nov sanitarni objekt, ki se ga da uporabljati samo z zapestnicami. Prav tako je prenovljen sanitarni objekt tudi na otočku, ki se ga da tudi uporabljati samo z zapestnicami. Prav tako so letos na našem koncu na novo vgradili WC školjke.
Na splošno pa je lega kampa odlična. Obala je zelo primerna za otroke - mivka in nizka voda. Je pa tudi delček plaže s kamenčki. Na otočku je plaža 'alla' Kamenjak. Voda je čista. Lega je zelo primerna za tiste, ki imamo čolne, saj je okrog Medulina kar nekaj lušnih otočkov, pa bližina Kamenjaka. Tudi kolesarskih poti je veliko in so označene. Torej se da v Medulinu preživet aktiven dopust. 
Lani so uvedli Arena Camps Card, tako da je 5% popusta na parcelo in osebe.

O kampu pa še nekaj mnenj v eni že odprtih tem: http://www.avtokampi.si/forum/forum_posts.asp?TID=374&PN=1&title=plaa-z-mivko



Post by: TinaBina

No avatar
TinaBina is absent
TinaBina
Posts: 4
Joined: Fri Feb 01, 2019 2:01 pm

Kateri kamp primeren za prikolico?

Posted: Sun Sep 23, 2012 10:32 am

Hvala za poročilo o Medulinu.
Bližina Kamenjaka bi mi ustrezala, namreč nam je Kamenjak s svojimi divjimi plažami res ljub in ga večkrat koristimo v pomladanskih mesecih. Izogibamo pa se ga v času italijanske ferragoste Big smile
Sem še 1x naredila izbor kampov in sicer:
Kamp Runke, Premantura
Kamp Diana, Banjole
Kamp Pineta, Fažana
Kamp Porto Sole, Vrsar
Kamp Marina, Valamar, Labin - ta mi je res po slikah sodeč všeč
In potem potencialno mogoče:
Kamp Medulin
Kamp Lopari, Lošinj
Vsi so nekje do cca 300km oddaljeni od nas, razen Lošinj.
Imate idejo katerega bi izpostavili?
Ker do nekje sredine oktobra ne moremo do Hrvaške (moža namreč ni, je v tujini), me zanima, ali so tile kampi možni na ogled tudi takrat. Bom pa sicer povpraševanja poslala ta teden in verjetno mi bodo vse razložili.
Vse vaše informacije pa so več kot dobrodošle.
Če pa kdo ve za kakšen luštkan, privat kamp, nekje na tem območju, s prijaznimi lastniki, pa če ga je pripravljen delit z nami, bi bila pa tudi zelo vesela vsake info.
Lep dan....

Post by: revival

No avatar
revival is absent
revival
Posts: 29
Joined: Fri Feb 01, 2019 1:59 pm

Kateri kamp primeren za prikolico?

Posted: Thu Sep 27, 2012 3:55 pm

Mogoče še avtokamp Polari -Rovinj,ali ti je prevelikWink

Post by: TinaBina

No avatar
TinaBina is absent
TinaBina
Posts: 4
Joined: Fri Feb 01, 2019 2:01 pm

Kateri kamp primeren za prikolico?

Posted: Mon Oct 01, 2012 7:14 am

Ne gre toliko za to, da je prevelik (to je res zadnje, kar je na spisku Smile), gre se za to, da je na mestu, kjer je moteče cvetenje morja.
Mogoče več info?
Ima kdo kaj informacij o kampu Porto Sole,Vrsar?

Post by: bambola

No avatar
bambola is absent
bambola
Posts: 2
Joined: Fri Feb 01, 2019 2:01 pm

Kateri kamp primeren za prikolico?

Posted: Mon Jan 07, 2013 1:34 pm

Diana Banjole je obdan s cesto, okoli njega se vije ovinek, morje pa ni ravno blizu. V Banjolah je lep kamp Indije. Lepe plaže, lepa lega, nasproti so trije otočki do katerih lahko plavaš. Je pa malo večji kamp (Diana je zelo majhen kamp).

Post by: Romzi

No avatar
Romzi is absent
Romzi
Posts: 77
Joined: Fri Feb 01, 2019 2:01 pm

Kateri kamp primeren za prikolico?

Posted: Mon Jan 07, 2013 3:24 pm

[QUOTE=TinaBina]Hvala za poročilo o Medulinu.
Bližina Kamenjaka bi mi ustrezala, namreč nam je Kamenjak s svojimi divjimi plažami res ljub in ga večkrat koristimo v pomladanskih mesecih. Izogibamo pa se ga v času italijanske ferragoste Big smile
Sem še 1x naredila izbor kampov in sicer:
Kamp Runke, Premantura
Kamp Diana, Banjole
Kamp Pineta, Fažana
Kamp Porto Sole, Vrsar
Kamp Marina, Valamar, Labin - ta mi je res po slikah sodeč všeč
In potem potencialno mogoče:
Kamp Medulin
Kamp Lopari, Lošinj
Vsi so nekje do cca 300km oddaljeni od nas, razen Lošinj.
Imate idejo katerega bi izpostavili?
Ker do nekje sredine oktobra ne moremo do Hrvaške (moža namreč ni, je v tujini), me zanima, ali so tile kampi možni na ogled tudi takrat. Bom pa sicer povpraševanja poslala ta teden in verjetno mi bodo vse razložili.
Vse vaše informacije pa so več kot dobrodošle.
Če pa kdo ve za kakšen luštkan, privat kamp, nekje na tem območju, s prijaznimi lastniki, pa če ga je pripravljen delit z nami, bi bila pa tudi zelo vesela vsake info.
Lep dan....
 [/QUOTE]
TinaBina, do kampa Lopari na Lošinju ni tako zelo daleč (po spominu je 220km) samo je težava ker je vmes še trajekt in kar precej vožnje izven AC. Kaj hitro se ti za pot nabere kake 4 ure. Verjetno je za pavšal Istra nekako še najbolj primerna. Potem še Krk in mogoče celinski del Kvarnerja (okolica Opatije, Rijeke, Crikvenice).

Post by: bizmbazm

No avatar
bizmbazm is absent
bizmbazm
Posts: 34
Joined: Fri Feb 01, 2019 2:01 pm

Kateri kamp primeren za prikolico?

Posted: Tue Jan 15, 2013 4:37 pm

TinaBina!
Jst ti pa predlagam, da pomislita it malo nižje do Zadra, Pakoštane, Murter ali celo do Šibenika. Zame je ta del obale lepši, klima je ugodnejša, vožnje ni nič več časovno seveda. Za moj okus prijaznejši ljudje. Midva hodiva kampirat konec junija ali začetku julija ter druga runda konec avgusta ali začetek septembra, ko ni gužve in ni peklensko vroče, reme je stabilnejše itd. Priporočam, da si rajši poiščeta kakšnega lokalnega, da pri njem hranita prikolico. Nekateri imajo tudi opcijo, da ti jo pripelje v kamp tisti dan ko prispete. Postavite jo pa sami v dveh uricah.
Pa dobro izbiro pri kampu!

Post Reply
cron