Oglasi:

Kamp Njivice na Krku - informacije iz kampa

Vse o hrvaških kampih

Odgovor Napisal/-a: medo64

Brez avatarja
medo64 je odsoten
medo64
Prispevki: 22
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Kamp Njivice na Krku - informacije iz kampa

Objavljeno: Sr Sep 12, 2012 9:28 pm

ma a niso govorili da se bo , če se bo že kaj rušilo rušilo , rušilo od hišic pa do Starog Ribara? So ti navedli kak razlog???

Odgovor Napisal/-a: Šotorist

Uporabniški avatar
Šotorist je odsoten
Šotorist
Prispevki: 44
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kamp Njivice na Krku - informacije iz kampa

Objavljeno: Če Sep 13, 2012 6:31 am

point....kamp Njivice se je letos urejal celo zimo in tudi potem še poleti....tako velike renovacije kampa oz. lahko rečemo kar "bungalov naselja slovenskih pavšalistov", že dolgo ni bilo - fotke so bile objavljene tukaj http://www.avtokampi.si/novica.asp?drzava=2&ID=519...seveda so naši pavšalisti jezni na novega upravljalca, ker ne morejo več tako lagodno in po nizki ceni preživljati celo poletje v svojih bungalovih...vse skupaj pa je bilo oz. je v osrednjem delu kapa še vedno zelo grdo in nikakor ne izgleda na kamp.

Tudi v Njivicah so mobilne hišice ločene od kampistov in tudi tisti del za recepcijo, kjer ste bili vi letos, je v osnovi namenjen mobilnim hišicam. da pa ni bilo več proste parcele pa tudi sami pišete, da je vaša krivda, ker ste se zadnji trenutek odločili, da greste na Krk - žal je sredi poletja v vseh kampih na otoku skorajda obvezna rezervacija parcele in tako bo tudi v bodoče.

Na novem delu kampa je bilo res posekanih kar precej dreves, ampak mislim da so se borili za vsako drevo posebej, da bi ostalo. Problem je kako urediti 100 m2 veliko parcelo, na katero bi gostje sedaj radi postavili prikolo, dva avta, baldahin, arafat, otroški šotor itd, seveda z veliko sence in brez motečih dreves sredi parcele.

Pa še majhna skrivnost..ta gospod, ki je v zadnjih letih tako lepo uredil kamp Straško...je sedaj šef kampa Njivice,tako da verjetno ve kaj dela :)
Šotorist2012-09-13 08:33:50

Odgovor Napisal/-a: point

Brez avatarja
point je odsoten
point
Prispevki: 12
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Kamp Njivice na Krku - informacije iz kampa

Objavljeno: Če Sep 13, 2012 8:06 am

Šotorist..... vse razumem kar si napisal. Pohvale za končno renovacijo kampa in ohranitev  treh dreves. Verjetno bo ta prenova trajala leta. Letos smo pač imeli smolo, ker se je prenova zavlekla globoko v poletje in menim, da bi moral biti kamp poleti zaprt, kajti nedokončana in nezavarovana elektrika po parcelah, gradbišče okoli wcjev, polomljene veje na tistih treh drevesih so samo čakale burjo,da popadajo na avtomobile ali šotore in kljub temu, da smo plačali vodo in odtok na parceli tega ni bilo. Ne razumem tudi sledečega; na recepciji ti napišejo številko parcele, katera nima veze s tvojo, odženejo te s parcele, ko spakiraš pa skesano vabijo, da so zgrešili. Pri odjavi gre receptorka na wc, ostali trije pa bulijo v računalnik, vrsta pa skozi vrata. Na jezne goste se ne zmenijo. Tega nisem doživel še nikjer. Nikjer nisem napisal, da ni bilo več proste parcele, nasprotno bilo jih je kar nekaj, ampak z jutranjo senčko le tista katero smo izbrali. Na soncu lahko kampiram ob njivi doma.
Upam, da jih bo ta gospod naučil delati, kajti, če bo sam delal bo premalo.
Glede Straška pa samo tole; tam niso naredili goloseka in je na parcelah marsikje drevo sredi parcele. Hvalabogu.  Konec koncev je pa to samo moja izkušnja in upam,da jo imam pravico deliti z vami. Ti jih pač zagovarjaš. Upam, da je ta forum namenjen izmenjavi izkušenj in v pomoč tistim, kateri razmišljajo o kampiranju v določenem kampu v prihodnje.

Odgovor Napisal/-a: obmat

Brez avatarja
obmat je odsoten
obmat
Prispevki: 72
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Kamp Njivice na Krku - informacije iz kampa

Objavljeno: Če Sep 13, 2012 11:46 am

Tudi mi imamo prikolico v Njivicah, pa na srečo še (vsaj) drugo leto ne rabimo ven Smile, smo pa na zgornji strani ceste. Sedaj je rečeno, da gre ven cel spodnji del od hišk do Ribarja, potem pa še prve tri vrste od nove plaže navzgor in prva vrsta od recepcije proti novi pekarni na desni strani. Je pa res, da ni pošteno od njih, da so tako dolgo čakali s tem, da so naredili plan. Čez sezono sem jih najmanj 5 krat vprašal kako je s tem, pa zmeraj odgovor, da še ne vedo nič. Kako bodo v tem spodnjem delu dobili ven vse prikolice, mi tudi ni jasno, saj jih je skoraj 1/2 zazidanih, po moje bodo spet morali delat kak golosek, vendar potem bo spet na parcelah samo sonce. Na tem zgornjem delu pa je tako katastrofa, samo sonce brez sence... Zraven tega še ne dela internet, v novih sanitarijah tuš kabine brez ene poličke za odložit milo, tu bi še morali kaj vložit, ne pa samo "luksuza" igrat s temi hiškami...

Odgovor Napisal/-a: Šotorist

Uporabniški avatar
Šotorist je odsoten
Šotorist
Prispevki: 44
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kamp Njivice na Krku - informacije iz kampa

Objavljeno: Če Sep 13, 2012 12:02 pm

point..v Straškem je bil v osnovi tudi gozd precej bolj gost...v Njivicah, pa na tem delu, ki je bil letos prenovljen, nikoli ni bilo tako dobre sence.

Je zelo zanimivo brati probleme slovenskih pavšalistov, kot na primer zazidane prikolice, pa verjetno tudi privat sanitarije na parceli. Pavšalisti se bodo morali počasi navaditi, da niso lastniki parcel ali pa celo delničarji kampa, ki bi vodili politiko delovanja nekega kampa, ampak samo sezonski najemniki oz. navadni gosti, ki se morajo držati pravil kampa. Zaradi njihovega obnašanja in vsakoletnih težav z njimi se vse več kampov želi znebiti pavšalistov in urediti razmere v kampih. Pa še glede tolikokrat omenjenega denarja, ki ga prinesejo v kamp - vsega tudi potrošijo s porabo elektrike, vode in izračuni kažejo, da individualni gostje prinesejo večji dobiček kot pa pavšalisti.

Glede pravočasnega obveščanja , vsak direktor kampa ima v glavi kaj vse bi se moralo spremeniti, vendar ima tudi on nad seboj lastnike kampa, ki morajo vsako investicijo požegnat in seveda dati denar. Če so lastniki dali zeleno luč šele potem, ko jih je direktor s podatki o uspešnem poslovanju v sezoni 2012 prepričal, da zopet dajo nekaj milijoni evrov za 3. fazo prenove, potem se nimate kaj jezit.

Glede sence pa se moramo mali "slovenčki" zavedati, da nimajo vsi evropski kampisti radi sence tako kot mi npr. Nizozemci in Skandinavci imajo precej raje sončne parcele. Kar oglejte si kamp Sirena v Novigradu - sončne parcele so čisto polne tujcev, slovenski pavšalci pa se celo poletje senčijo na svojih parcelah polnih "lepih" ograj, podestov, kuhinj z vsemi možnimi kuhinjskimi elementi itd. Šotorist2012-09-13 14:14:16

Odgovor Napisal/-a: zdrifko

Brez avatarja
zdrifko je odsoten
zdrifko
Prispevki: 96
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Kamp Njivice na Krku - informacije iz kampa

Objavljeno: Če Sep 13, 2012 12:32 pm

Vsekakor se strinjam s prenovo kampa, ki ga je zelo potreben, vendar mora biti odnos in obveščanje primerno.
Sam osebno sem se v mesecu maju zanimal za nakup prikolice. Ker se mi je zdelo sumljivo da se prodaja veliko prikolic sem o tem povprašal v vodstvu kampa, kjer so mi jasno povedali, da bo večina spodnjih prikolic zamenjana z mobilnimi hiškami. Zato malo težko verjamem da ostali pavšalisti niso ničesar vedeli o načrtih kampa.
Tudi letos ko sem bil v kampu je vsak 3 slovenec na plaži vedel da se bodo prikolice od mobilnih hišk do starega Ribarja odstranile.
Kakor je meni znano bodo spodnje mobilne hiške namenjene kampu, medtem ko imajo zgornjo vrsto pri cesti na voljo pavšalisti pred ostalimi gosti (za postavitev mobilnih hišic). Nekateri to s pridom izkoriščajo in prodajajo predkupno pravico na avto.net za 1,5k €, medtem ko je za recepcijo še kar nekaj prostih mest :).

Odgovor Napisal/-a: TadejP

Brez avatarja
TadejP je odsoten
TadejP
Prispevki: 26
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Kamp Njivice na Krku - informacije iz kampa

Objavljeno: Če Sep 13, 2012 4:20 pm

Jah, bilo je rečeno ja, da bodo rušili samo do Ribarja. Zadnjič sem se pogovarjal s kolegom ravno o gradnji in mi je rekel, da nimajo niti za burek, ker so tok zapufani, da še najmanj 5 let ne bodo nič delali. Še meni so govorili, ko sem jih spraševal kdaj in kako naprej, in so rekli da verjetno ne bo nič, oz da imamo še 2 do 3 leta mir. Pa sem v ponedeljek dobil presenečenje po pošti. Samo res grdo, da konc avgusta tole nardijo.

Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kamp Njivice na Krku - informacije iz kampa

Objavljeno: Če Sep 13, 2012 5:35 pm

[QUOTE=Šotorist]

Glede sence pa se moramo mali "slovenčki" zavedati, da nimajo vsi evropski kampisti radi sence tako kot mi npr. Nizozemci in Skandinavci imajo precej raje sončne parcele. [/QUOTE]To pa seveda ni res. Mogoče so izjeme (kot povsod), ampak Skandinavci in tudi Nizozemci iščejo senčne parcele. Zato je pri njih tudi zelo priljubljeno kampiranje  v kampih, ki niso ob morju. Naprimer naši gorenjski kampi.
Kar je pa seveda tudi logično, saj se zaradi tipa kože ne smejo preveč izpostavljati soncu. Zato jih je tudi malo na plaži, v nasprotju z Italijani, ki so 3x zapečeni in cele dneve ležijo na soncu naprimer.Tongue

[QUOTE=point] Zame je kampiranje šotor , brez rezervacij in z najnujnejšim kar potrebuješ za lep dopust. Ne rabim ne TV, ne interneta, ne zidanega roštilja in raznoraznih nadstreškov. [/QUOTE]Res je forum namenjen izmenjavi izkušenj, kakor si napisal, a se mi na vse napisano poraja vprašanje, da tale tvoj navedek ne spada čisto v kontekst pisanja. Wink

Odgovor Napisal/-a: Šotorist

Uporabniški avatar
Šotorist je odsoten
Šotorist
Prispevki: 44
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kamp Njivice na Krku - informacije iz kampa

Objavljeno: Če Sep 13, 2012 6:21 pm

alamar..od kdaj pa sta kampa Bled in Danica senčna kampa, malce bolj senčen je kamp Menina, ki je v zadnjih 3 letih postal skorajda v celoti nizozemski kamp..me prav zanima koliko slovenskih kampistov je v tejle druščini




Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kamp Njivice na Krku - informacije iz kampa

Objavljeno: Če Sep 13, 2012 7:29 pm

Saj sem rekel, da so izjeme. Iz slike ne moreš razbrati od kje so dejansko ljudje. WinkV mislih sem imel Šobec, pa tudi Bled ima  kar lepo senco, kolikor se spominjam. Poleg tega je klima v gorskih kampih drugačna kot ob morju. Zdaj sem ravno prišel iz Ankarana in kamp je poln dansko - švedskih kampistov. Toliko jih še nisem videl v kakšnem jadranskem kampu.  Vsi so v popolni senci. Na plaži pa nisem srečal niti enega, z  Italijani je pa preplavljena. Ampak dobro pustiva zdaj tole. Tale tema ni namenjena temu.

Odgovori
cron