Oglasi:

Šotorske prikolice

Vse o nakupu in uporabi kamping opreme (šotori, baldahini,mize, stoli...)

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: guardy

Brez avatarja
guardy je odsoten
guardy
Prispevki: 35
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Šotorske prikolice

Objavljeno: So Okt 03, 2015 4:29 pm

Živjo,
imam eno vprašanje. Kako se obnese bombažno platno pri šotorskih prikolicah na dolgi rok? Gledam sicer Camp-Let, pa imajo razen zadnje generacijhe povečini bombaž. Ali je zadeva nepremočljiva? Je bolje se "stegnit" in kupit novo z najnovejšim acrylic platnom?
guardy2015-10-03 18:30:30

Odgovor Napisal/-a: obojan

Brez avatarja
obojan je odsoten
obojan
Prispevki: 9
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:10 pm

Šotorske prikolice

Objavljeno: To Okt 06, 2015 7:57 am

Sam imam eni leto staro (skupaj je bila postavljena postavljena j cca 6 tednov) Trigano Odyssee šotorsko prikolico, ki ni izdelana ize nekih čira-čara tkanin ampak iz bombaža.
Zadnji zeeeeloooo močan naliv je prestala z popolnoma suho notranjostjo neglede na to, da je bilo na strehi kar nekaj gub (konfiguracija terebna pač ni omogočala lepše postavitve).
Pa še nekaj sem ugotovil po osmih sezonah kampiranja s šotorom (Outwell nylon šotor, modela se ne spomnih, vem pa, da je bil iz skupine Premium). dopustovanje pod bombažnim šotorom je bistveno prijetnejše kot pa pod nylonskim, saj material DIHA.
Verjamem pa, da ti je tista gospa iz Celja naložila toliko, da ne veš več kaj je dobro in kaj ne.

Odgovor Napisal/-a: point

Brez avatarja
point je odsoten
point
Prispevki: 12
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Šotorske prikolice

Objavljeno: To Okt 06, 2015 12:41 pm

Moja Camp-let letos praznuje 10 let. Ok, imam pregrinjalo katero pokrije vrh prikolice in spotoma služi za tendo spredaj. Še najbolj pa služi proti smoli, kajti radi gremo v Čikat. Me je držalo, da bi vzel novo, pa je še ne bom. Spodaj nas je že zalilo, bombaž pa drži. 

Odgovor Napisal/-a: Gargamel

Brez avatarja
Gargamel je odsoten
Gargamel
Prispevki: 5
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:10 pm

Šotorske prikolice

Objavljeno: To Okt 06, 2015 8:31 pm

Ni dosti razlik v prepustnosti vode, če primerjaš kvaliteto na obeh straneh. So pa prednosti acrylica drugje, zato pa se industrija obrača proti acrylicu vedno bolj. Ena od vej Trigana (Jamet) uporablja acrylic materiale, Camplet uporablja Isabelline Acrylic in tudi drugi uporabljajo enak material za predprostore.

Važno je, da je kvaliteta, potem tudi diha, ima nekaj prednosti pri čiščenju in boljšo zaščito proti vodi, a tudi bombaž je v tem dober.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Šotorske prikolice

Objavljeno: Če Okt 08, 2015 7:38 pm

Te dni smo ravno pisali novico o novih luksuznih šotorih, ki jih bo izdelovala Adria in material pri teh šotorih bo 100% bombaž - http://www.avtokampi.si/novica/1/1443/Svetovna-premiera-zlozljivi-bivalni-sotori-Adria

Odgovor Napisal/-a: guardy

Brez avatarja
guardy je odsoten
guardy
Prispevki: 35
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Šotorske prikolice

Objavljeno: Če Okt 08, 2015 8:21 pm

Hvala vsem za odgovore!

Odgovor Napisal/-a: Gargamel

Brez avatarja
Gargamel je odsoten
Gargamel
Prispevki: 5
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:10 pm

Šotorske prikolice

Objavljeno: Pe Okt 09, 2015 12:04 pm

Meni ni jasno, kako uspe Adrii še vedno kaj prodat, sploh v segmentu prikolic, ki je po moje precej pomembna za njih. Za primerljivo ceno se absolutno skrije proti konkurenci v oblki Hobby, Knaus in podobni. Predstavitve na sejmih imajo tudi katastrofalne. Vse kar še za silo izgleda je top model po nori ceni.

Tako, da jaz bi karkoli od njih jemal s hudo rezervo. Od izbire materialov naprej.

Odgovori