Oglasi:

nakup prikolice

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovor Napisal/-a: barbi

Brez avatarja
barbi je odsoten
barbi
Prispevki: 21
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

nakup prikolice

Objavljeno: Pe Okt 14, 2011 4:52 pm

Pozdravljeni.Mene pa zanima kako se kupuje prikolice.Kaj je najbolj pomembno.Malo sprem
ljamo  oglase na netu pa se še vedno nismo opredeljili za nobeno prikolico.Vsak ima svoje mnenje o znamki .Nekateri navijajo za adrijo,drugi za knaus tako da se sploh ne moramo odločiti katero.Zdaj samo gledamo oglase in katera se nam dopade tisto pogledamo.Smo sicer  petčlanska družina z majhnim otročkom.Kaj je pomembno in katere so boljše in bolj funkcionalne,


LP


Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

nakup prikolice

Objavljeno: So Okt 15, 2011 2:21 pm

Pozdravljena. Za odgovor na tole vprašanje bi najbrž rabili več podatkov, npr, ali kupujete prikolico za 1500 ali 15000€, ali ste petčlanska družina s tremi otroki ali kako drugače, jo boste imeli na pavšalu ali vlekli?
Kar se tiče znamk je tako, da je Adria (sploh novejše) tudi konkurenčna nemškim (Knaus, Hobby, Dethleffs, Bürstner,...), pomembna je ohranjenost in seveda da slučajno kje ne zamaka.
Kar se tiče funkcionalnosti, bi, glede na številčnost družine, predlagal takšno s pogradi. Ostalo (kuhinja, WC, velikost hladilnika, ...) je odvisno od tega, ali bo na pavšalu ali ne.

Odgovor Napisal/-a: barbi

Brez avatarja
barbi je odsoten
barbi
Prispevki: 21
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

nakup prikolice

Objavljeno: So Okt 15, 2011 3:12 pm

Naša družina šteje tri otroke in dva odrasla.Pavšal je še pod uprašajem,ker se večinoma cene vrtijo med 2500 in  3400 e.Za nas kot družino je to kar veliko.Če pa bi jo dali na pavšal pa mislim da bi jo pozimi vlekli domov.Je le drugače jo lahko pospraviš in očistiš tako kot je treba. Pa zimovanja so okoli 200e.Kopalnica in wc nam ne igrata neke vloge,ker ponavadi postaviš prikolico nekje blizu wc-ja in kopalnice in je vse urejeno.Smo že bili v prikolici tako da wc-ja sploh nismo uporabljali.Ampak v večino prikolicah sta wc in kopalnica že notri.No hvala za odgovore in a kdo ve za kak privat kamp v okolici pule ki ima dokaj zmerno ceno in je blizu plaže.


Odgovor Napisal/-a: Šotorist

Uporabniški avatar
Šotorist je odsoten
Šotorist
Prispevki: 44
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

nakup prikolice

Objavljeno: Po Okt 17, 2011 9:01 am

Mene pa samo zanima ali obstaja kakšna varianta kupit npr. novo prikolico (lahko tudi rabljeno), ki ne bi imela kopalniškega del.
Se mi zdi, da je tisti kvadrat ali dva, ki jih zaseda kopalnica, čisto odveč v počitniški prikolici, še sploh, če daš prikolico na pavšal in si nekje v bližini sanitarij.

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

nakup prikolice

Objavljeno: Po Okt 17, 2011 9:14 am

Tule je ena, tako da očitno to obstaja:
Tale povezava najbrž ne bo delala prav dolgo.
MiMar2011-10-20 12:51:23

Odgovor Napisal/-a: ninche

Brez avatarja
ninche je odsoten
ninche
Prispevki: 3
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

nakup prikolice

Objavljeno: Če Okt 20, 2011 9:49 am

oj,
me je zelo zanimal kakšna je prikolica brez WCja, sam link ni delal...upam da tale zdaj bo:
http://www.avto.net/_PROSTICAS/ad.asp?ID=5264011


Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

nakup prikolice

Objavljeno: To Mar 13, 2012 7:59 am

Niste i dalje definirali cijenu do koje bi ste išli - ali kako vidim da "gatate" između polovno i novo očito nije u igri 2000 eura.
Za troje djece morate imati i tri kreveta + bračni krevet za vas. Definitivno ste u razredu kućica s krevetima na kat, srednjom garniturom i bračnim ležajem. Kako se ne bi osjećali skučeno - preporuka su vam veće kampice tipa 500-550 cm unutarnje veličine. Ali čak ove 500 prije jer s prevelikom prikolicom imate često problem smještaja na manjim parcelama u nekim kampovima.
Kreveti na kat nisu u svim kamp prikolicama jednaki. Neki su 70, a neki 80 cm širine što je vrlo bitno. I gornja etaža u nekima je limitirana na svega 50-60 kg - što je ekvivalent djetetu od 13-16 godina - ali još uvijek djetetu!
Na vašem avto.net portalu koji često pratim ima zanimljivih prikolica...
Ovo je jedna od onih koje mi se dugo vremena motaju po glavi. Čast slovenskoj proizvodnji ali meni je nekako KNAUS i ta grupa ispred i Hobby-ja i Fendta za koje sam u razgovorima s vlasnicima saznao da su dosta teške u samom startu. Pa zato:
http://www.avto.net/_PROSTICAS/ad.asp?ID=5762025
a što se tiče rasporeda za troje djece ovo mi je favorit raspored:
http://www.avto.net/_PROSTICAS/ad.asp?ID=4618502
ova stražnja garnitura se da presložiti i složiti dodatni bračni krevet uz minimalni dokup madraca i latoflex podnice!
Što se WC-a tiče... Drago mi je da ga imam u kampici. Iako ga mi koristimo mizerno. Djeca su velika, pa ni njima nije teško prošetati se do sanitarnog čvora. Ali ove godine je jednu noć bilo veliko nevrijeme, čak je grom udario negdje blizu pa nije bilo ni struje i uvijek u kampu složim kemiju u wc i čak je evo bio i korišten. Tuš nije potreban, ali protiv WC-a nisam!
Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovor Napisal/-a: Terika

Brez avatarja
Terika je odsoten
Terika
Prispevki: 13
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

nakup prikolice

Objavljeno: Po Jul 23, 2012 3:58 pm

Pozdravljeni,
zanima me, če kdo pozna znamko počitniških prikolic Liberty? V kateri rang spada? Ima kdo kakšno izkušnjo? V naprej hvala :)

Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

nakup prikolice

Objavljeno: To Jul 31, 2012 5:27 am

Liberty je serija kamp prikolica i kampera proizvođača LMC („LMC Lord Münsterland Caravan GmbH“)

A LMC spada pod Hymer Grupu u kojoj je i TEC od 1991. godine.


Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovor Napisal/-a: halozan

Brez avatarja
halozan je odsoten
halozan
Prispevki: 48
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

nakup prikolice

Objavljeno: Sr Avg 22, 2012 6:16 am


Malo sem gledal prikolice med '91 in '96 letnikom.
Ne vem, kaj naj rečem. Kako naj ugotovim, da ne pušča, kaj moram paziti? Ker notranjost je v nekaterih še
lepo ohranjena.
Kaj pa pod, je lahko kaj "načet" ali mora biti kot nov, kar je pri teh letnikih iluzija. Pri večini je bil pod malo načet zadaj ob
vogalih, to je očitno zaradi dežja, ki se tam nabira, ker ni narejenih odkapnih kanalov.

En prodajalec mi je dejal, da se teh prikolic ne sme voziti vzratno zaradi naletne zavore, potem drugi je dejal, da lahko, saj to vse avtomatsko preklopi.......

Če ima kdo kakšen nasvet, bi bil zelo vesel, kako se lotiti nakupa prikolice?

Hvala,

Odgovori