Oglasi:

Vaš pogled na mobilne "hišice"

Vse o najemu mobilne hišice v kampih

Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Vaš pogled na mobilne "hišice"

Objavljeno: Če Jun 30, 2011 11:05 am

Nemam ništa protiv mobilnih kuća u kampovima, ali u zadnje vrijeme u hrpi kampova zauzimaju najljepša mjesta. Obično su prvi-drugi red do mora, mora se oko njih obilaziti da se dođe do plaže ili ljudi koji ih iznajmljuju misle da nije normalno ako se prošetate između tih kućica.
Obično u te kućice dolaze oni koji bi otišli i u neke apartmane, jer je njima svejedno, ali u većini slučajeva ne mogu dobiti apartman po toj cijeni u prvom redu do mora.
Kampovi poput Šimuna, Stobreča i neki ini su mobilne kuće malo po malo selili iz unutrašnjosti prema plaži, a kampisti sa šatorima, prikolicama i ostalim su pomicani dalje od vode.
Evo za primjer ću navesti baš taj kamp u Stobreču. Lani sam baš tamo koristio jednu od tih kućica jer mi je sinak imao nekakvo državno prvenstvo u Splitu, pa nam je to kao ponuda smještaja za 2 noći bilo idealno. Oni su također kućice preselili, a na lošijim pozicijama u kampu - uz samo ušće rijeke Žrnovnice gdje ima naplavina mulja i trave ostavljeno je mjesto za kampere i kamp kućice. 
Zato ne volim takve kampove, te ih kao i većina pravih kampista zaobilazimo.
Statler2011-06-30 13:09:19
Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovor Napisal/-a: Pridna

Brez avatarja
Pridna je odsoten
Pridna
Prispevki: 43
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Vaš pogled na mobilne "hišice"

Objavljeno: Pe Jul 15, 2011 5:45 am

Po mojem mnenju so mobilne hišice enake kot apartmaji (imajo svoj WC, kopalnico, kuhinjo..) zato sploh ne rabijo kapacitet kampa. Zaradi tega, bivanju v hišicah težko rečem kampiranje, saj je tako kot da si doma (edino plaža je blizu).

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Vaš pogled na mobilne "hišice"

Objavljeno: Pe Jul 15, 2011 5:54 am

To je sicer res, kampi so izkoristili možnost in s postavitvijo hišic svojo ponudbo razširili tudi na tiste ljudi, ki jim kampiranje (šotori, prikolice) ni ravno pri srcu, so pa radi blizu morja in ne ravno v nekem betoniranem apartmajskem naselju.
So pa tudi drugi kampi, katerih slabost je bila ta, da niso imeli sence npr. kamp Zablaće v Baški, del kampa Sirena v Novigradu... tam so izkoristili prednost klimatiziranih hišic, ki so jih postavili na sončne predele kampov. Je pa škoda kot pravi Statler, da so npr. v Stobreču postavili hišice na najlepši del kampa, v borovem gozdičku, kjer je bil pred ravno ta del kampa namenjen šotoristom.

Odgovor Napisal/-a: prenovitelj

Brez avatarja
prenovitelj je odsoten
prenovitelj
Prispevki: 46
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Vaš pogled na mobilne "hišice"

Objavljeno: Po Avg 29, 2011 1:02 pm

Jaz še nisem bil v taki hišici, bi pa šel mogoče enkrat v kamp Padova III na Rabu, tam so te hišice na odlični lokaciji. Je pa tu bungalov in ga ne moremo ravno primerjat s kamp prikolico ali šotorom. ;)

Odgovor Napisal/-a: ms44

Brez avatarja
ms44 je odsoten
ms44
Prispevki: 81
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Vaš pogled na mobilne "hišice"

Objavljeno: Sr Sep 07, 2011 7:48 pm

ja to je res zalostna zgodba kampov  ,da  lastniki zmansujejo parcele  za kampiranje in postavljajo neke  kontejnerje ,ki pa so res priklopjeni na vodo in kanalizacijo no ocitno pa kar dobro sluzijo  saj so cene v sezoni kar velike 130-150e na dan  sedaj nekje okoli 50e
upam ,da hr drzava poskusa ta exsces  vsaj malo zaustavit  ker to jim ziher ne gre v dvig kvalitete 

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Vaš pogled na mobilne "hišice"

Objavljeno: Če Sep 08, 2011 9:40 am

Tudi sam sem mnenja, da mobilne hišice nimajo nobene veze s kampiranjem in dejansko zasedajo prostor v kampih, kjer je v polni sezoni že tako težko dobiti prostor. Ampak, kot je dejal predhodnik, se očitno dobro tržijo. 

Odgovor Napisal/-a: prenovitelj

Brez avatarja
prenovitelj je odsoten
prenovitelj
Prispevki: 46
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Vaš pogled na mobilne "hišice"

Objavljeno: Če Sep 08, 2011 2:26 pm

Po mojem bi morali mobilne hišice ločit od kampov, saj gre dejansko že za neke vrste bungalove, mini apartmaje. Zanima pa me vseeno, ali te mobilne hišice imajo sploh wc? Ker pri nekaterih sem videl, da tega ni. 

Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Vaš pogled na mobilne "hišice"

Objavljeno: Če Sep 08, 2011 3:18 pm

Odvisno od velikosti in modela. Sicer pa brezplačno koristiš  sanitarije v kampu.

Odgovor Napisal/-a: GAD

Brez avatarja
GAD je odsoten
GAD
Prispevki: 10
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Vaš pogled na mobilne "hišice"

Objavljeno: Ne Okt 09, 2011 10:50 pm

Sam sem zelo navdušen nad temi hišicami.Sem tudi že bival v njih.So nekako tako kot dom v malem.Seveda je kampiranje v njih dražje in moraju tudi  nekaj več ponuditi.Saj lastniki teh hišic z odajo zaslužijo do 5x več kot z pavšalom.In če bi bili vi lastnik kampa kako bi se odločili.Ali za 1 hišico ali 4-5 pavšalov.
Vsekakor so cene v kampih zrasle v višave vsaj v teh na severu in nekaj bodo gotovo še poskočile.Zato je bolje imeti večjo popvpraševanje od ponudbe.Z manj dela poberejo več.
Najbolj zanimivo je še to,da  uveljavlajo neke zakone kaj se sme in kaj ne .Ok zastopim ,da glede okolja-varnosti.Samo to,da morajo  določeni po 10ali celo več letih podreti nadstrešnico in sedaj po končani sezoni voziti prikolice ven iz kampa.Je pa prav smešna.V igri je samo denar.Najraje bi imeli samo premožne goste,ki na veliko trošijo.Vendar žal naše morje je v deku in zato ,če hočemo moremo to vse lepo plačati.-Sem kar malo zašel iz teme.
Hišice zame so zakon .Posebej tavečje.

Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Vaš pogled na mobilne "hišice"

Objavljeno: Sr Okt 12, 2011 5:26 pm

Bivanje v tovrstnih hišicah zame (in verjetno še za marsikoga) ni kampiranje.Thumbs Down

Odgovori