Oglasi:

Posoda

Vse o nakupu in uporabi kamping opreme (šotori, baldahini,mize, stoli...)

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: Grega88

Brez avatarja
Grega88 je odsoten
Grega88
Prispevki: 17
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Posoda

Objavljeno: To Avg 02, 2011 5:34 pm

Živjo!

Kar se tiče posode me zanima, če je v redu če je aluminijasta ali mora biti iz teflona. Slišal sem, da se tista, ki je iz aluminija začne hitro kriviti, če pečem na kurilniku, kar pomeni, da bo sčasoma olje oziroma karkoli zapečeno samo na sredini kjer je ukrivljeno.


Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Posoda

Objavljeno: Sr Avg 03, 2011 4:39 am

Pozdravljen. Pred leti sem tudi jaz nabavil aluminijasto posodo in ja, res se precej hitro ukrivi in sčasoma postane praktično neuporabna. Morda so novejše kaj boljše??? Sicer pa sčasoma ugotoviš, da je težo pri transportu najlažje zmanjšati tako, da s seboj vzameš res samo najnujnejše predmete in potem svoje bivanje (prehrano) prilagodiš temu.

Odgovor Napisal/-a: Pridna

Brez avatarja
Pridna je odsoten
Pridna
Prispevki: 43
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Posoda

Objavljeno: Sr Avg 03, 2011 5:20 am

Midva imava v avtodomu teflonski set posode (pred cca 2 letoma je bila na pikice v Mercatorju + prenosni ročaj) in se super obnese, saj se nič ne prime pa še pomivanje je easy

Odgovor Napisal/-a: Grega88

Brez avatarja
Grega88 je odsoten
Grega88
Prispevki: 17
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Posoda

Objavljeno: Sr Avg 03, 2011 6:39 am

Ok, pol se bom res izogibal aluminija, če imaš tako izkušnjo MiMar. Sem že mislil kupit, ko imajo te dni v Merkurju 35% popust na vso kamping opremo in bi bil set posode okoli 17 €.

Na žalost pa dvomim, da se je kvaliteta kaj bistveno izboljšala. 

Iz teflona sem pa že videl, da je super ker je kolega kupil. Na žalost še nisem zasledil take posode. Moram še malo bolj pogledati. Kdor išče, ta najde ;)


Odgovor Napisal/-a: gagi

Brez avatarja
gagi je odsoten
gagi
Prispevki: 15
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Posoda

Objavljeno: Sr Avg 03, 2011 6:41 am

[QUOTE=Pridna]Midva imava v avtodomu teflonski set posode (pred cca 2 letoma je bila na pikice v Mercatorju + prenosni ročaj) in se super obnese, saj se nič ne prime pa še pomivanje je easy[/QUOTE]
Tudi mi jo imamo in je prav v redu. Notranja prevleka loncev ni iz klasičnega teflona, temveč iz neke druge snovi, ki je dosti bolj zdržljiva na praske. Zaradi snemljivega ročaja vzamejo manj prostora.
V preteklosti smo poskusili cel kup različne posode, aluminijske, emajlirane, itd., ampak nobena se ni tako izkazala kot ta "na pikice":)

Odgovori