Oglasi:

Katere kartuše moram kupiti za ta gorilnik

Vse o nakupu in uporabi kamping opreme (šotori, baldahini,mize, stoli...)

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: Elektromajster

Brez avatarja
Elektromajster je odsoten
Elektromajster
Prispevki: 1
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:11 pm

Katere kartuše moram kupiti za ta gorilnik

Objavljeno: So Jan 23, 2016 8:20 am

Lep pozdrav sem cisti novinec kar se tice kampiranja in imam 1 vprasanje. Imam namen kupiti gorilnik Bulin t4 a preko spleta sedaj me pa zanimaka katero kartušo moram kupiti in če se to sploh da kupiti pri nas v slo. Povezava na sliko: http://img.dxcdn.com/productimages/sku_406391_1.jpg

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Katere kartuše moram kupiti za ta gorilnik

Objavljeno: So Jan 23, 2016 2:52 pm

Pomojem nekaj takega:
http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?keywords=kartu%9Aa&product_id=1010451113

Poglej, če imaš navoj. Pomojem je to, to.

Odgovor Napisal/-a: xbit

Brez avatarja
xbit je odsoten
xbit
Prispevki: 4
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:15 pm

Katere kartuše moram kupiti za ta gorilnik

Objavljeno: Po Jun 12, 2017 9:04 pm

Pozdravljeni! Mene pa zanima kako je s plinsko bombo in šotorom, če je le ta na soncu. Je varno to imeti v šotoru?! "Zdrava pamet" mi govori nasprotno...

Odgovor Napisal/-a: jama

Brez avatarja
jama je odsoten
jama
Prispevki: 25
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Katere kartuše moram kupiti za ta gorilnik

Objavljeno: To Jun 13, 2017 3:59 pm

No če boš kaj hodil v Terme Čatež si poglej šotore, ki jih imajo tam za nizozemce.
Vsi imajo plinske bombe zunaj šotorov Confused in so celi dan na soncu. Plinska bombe so narejene za visoke temperature, tako da po moje ni problema, če jo imaš v šotoru. Čeprav tudi meni "zdrava pamet" govori drugače, ampak to je samo strah pred plinom Wink

Odgovor Napisal/-a: xbit

Brez avatarja
xbit je odsoten
xbit
Prispevki: 4
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:15 pm

Katere kartuše moram kupiti za ta gorilnik

Objavljeno: To Jun 13, 2017 4:13 pm

Hvala Vam za odgovor! :) Planiram pa, da bi letos dal nad šotorom kakšno ponjavo kot senco, da bi bile znosnejše temparature v šotoru. Ampak kako jo bom "fiksiral" mi pa še ni jasno. :)  Pozdravljeni.

Odgovor Napisal/-a: obojan

Brez avatarja
obojan je odsoten
obojan
Prispevki: 9
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:10 pm

Katere kartuše moram kupiti za ta gorilnik

Objavljeno: To Jun 13, 2017 4:30 pm

[QUOTE=xbit]Hvala Vam za odgovor! :) Planiram pa, da bi letos dal nad šotorom kakšno ponjavo kot senco, da bi bile znosnejše temparature v šotoru. Ampak kako jo bom "fiksiral" mi pa še ni jasno. :)  Pozdravljeni.[/QUOTE]
Sam napnem vrvico (še najboljša je elastična) in nanjo potem napnem mrežo(tisto zeleno za vrtnarje). mrežo pa pritrdim z vezicami, ki jih pa na koncu poščipam z "cvikcangami". Prednost mreže je da je zračna. Običajne ponjave namenjenen senčenju  ne dihajo in se potem kuhaš v senci.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2222
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Katere kartuše moram kupiti za ta gorilnik

Objavljeno: To Jun 13, 2017 7:59 pm

evo en lep primer iz Čateža...jeklenka je kar lepo na soncu

avtokampi.si2017-06-13 22:04:28

Odgovor Napisal/-a: xbit

Brez avatarja
xbit je odsoten
xbit
Prispevki: 4
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:15 pm

Katere kartuše moram kupiti za ta gorilnik

Objavljeno: To Jun 13, 2017 9:56 pm

Oo, hvala vsem za odgovore in primere! Vsaka ideja in primer pride prav! Glede ponjave pa razmišljam, da bom najbrž potreboval kakšne sestavljive palice, da bo ponjava dvignjena od šotora in vmes hladnejši zrak prispeval k vsaj kaki stopinji Celzija manjši temparaturi. Edino kar me skrbi je, da je poleti sonce močno in  da sevanje toplote od ponjave  zna bit problem. Hvala pa administratorju foruma za posredovano sliko. Predvidevam, da je kasneje v dnevu jeklenka na soncu. :)
No, da na kratko natipkam... Kampiram že nekaj let; 4-5 let ampak vedno sva hodila z punco ven jest in zapravila kar nekaj proračuna. Sedaj pa razmišljam, da bi za svoje želodčke poskrbela kar sama v "intimi" šotora oz. okolice. Vendar, ko razmišljam kaj vse mi še manjka za "dobro" kampiranje... Huh. Šotor in napihljiva postelja nista dovolj. .D V glavnem  lani sem si omislil prvič elektriko in prenosno hladilno torbo na le-to. Moram priznat pijača je ostala prijetno hladna, ko sva prišla iz plaže in tudi zajtrk je bil bolj umirjen (brez letanja po "frišno" robo v prvo odprto trgovino). :D In ko človek postaja vse bolj "komot", si zamisli, da bi lahko tudi kuhal sam. Glede toplotne priprave hrane je pa toliko načinov, da sploh ne vem za katero bi se odločil. Je plin, elektrika (prenosna pečica, pizzopek), oglje (žar)  opcij toliko, vprašanj pa še več. Da ne omenjam, da še rabim en konvencionalni hladilniček za shranjevanje "surovin".
No, bom poizkušal izluščit kaj je najboljši način kuhanja. Čeprav sem sam najbolj navajen kuhati na plinu (od doma).
Bodi dovolj.
Se beremo in tipkamo, vse dobro in srečno!

Odgovori