Oglasi:

Podloga za pod šotor

Vse o nakupu in uporabi kamping opreme (šotori, baldahini,mize, stoli...)

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: bridge

Brez avatarja
bridge je odsoten
bridge
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:09 pm

Podloga za pod šotor

Objavljeno: Po Maj 25, 2015 9:01 am

Pri izbiri podloge imava nekaj dilem, zato bi prosila za pomoč.
Pregledovala sva naslednje:
http://www.camp-ing.si/products/Preproga-KINETIC-%252d-%C5%A1irina-250cm-%28cena-na-teko%C4%8Di-meter%29.html
http://www.camp-ing.si/products/Tepih-Yurop-250cm-PHF-na-roli-%28cena-na-teko%C4%8Di-meter%29.html
Navsezadnje sva razmišljala tudi o navadni foliji oz PVC platnu.
Mora biti podloga pod celim šotorom, točno po merah ali je lahko več ali manj?
Kje je neka zlata sredina pri ceni? Je dražje nujno boljše? :))

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Podloga za pod šotor

Objavljeno: Po Maj 25, 2015 7:13 pm

Mi imamo kar navadno PVC platno, res pa, da ne kampiramo več kot 14 dni skupaj.
Nekateri pravijo, da naj bi šotor na ceradi, ali navadni foliji "zašvical", ampak pri nas tega ni bilo zaznati, pa imamo integrirano dno.
Podloga v vsakem primeru ne sme gledati čez šotor, raje naj bo 10cm bolj noter. Lahko se namreč zgodi, če gleda čez šotor, da v primeru dežja le ta pride med podlogo in šotor!

Odgovor Napisal/-a: faby07

Brez avatarja
faby07 je odsoten
faby07
Prispevki: 28
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

Podloga za pod šotor

Objavljeno: Če Maj 28, 2015 4:36 pm

Najboljše so namenske podloge, na voljo imaš več različnih vrst. Kar si gledal na linku je zagotovo dobra izbira.

Navadno PVC platno ni dobro. V primeru dežja ali nevihte ti vsa voda steče pod šotor in imaš mokro dno (če imaš integrirano). Spodaj se voda ne posuši in je edina rešitev, da dvigneš šotor, da se posuši. (lastne izkušnje :) ) Boljše je, da je podloga nekaj manjša kot šotor, ravno zaradi zatekanja vode. Podloga mora nujno prepuščati vodo!

Torej če hočeš imeti dobro podlogo za več let je boljše dati nekaj več € in imaš mir. Če se ti ne zelo mudi se ti splača spremljati kakšne akcije ali pa tuje strani, kjer lahko dobiš kar ugodno.
faby072015-05-28 18:38:12

Odgovor Napisal/-a: LILKA77

Brez avatarja
LILKA77 je odsoten
LILKA77
Prispevki: 150
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

Podloga za pod šotor

Objavljeno: Pe Jun 19, 2015 10:31 am

Midva sva imela do sedaj šotor brez dna,ne me spraševat, kako smo plavali v šotoru lani :)........ letos imamo novega z integriranim dnom in priznam, da nisem razmišljala, da bi dala še kaj spodaj....se vam to zdi nujno, najbrž zato, da se ne umaže, če mora tista zadeva prepuščat vodo, če sem vas prav razumela ?

Odgovor Napisal/-a: Kavka

Brez avatarja
Kavka je odsoten
Kavka
Prispevki: 5
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:10 pm

Podloga za pod šotor

Objavljeno: Pe Jun 19, 2015 12:27 pm

Definitivno priporočam še podlogo. Tudi mi imamo šotor z integriranim dnom (vango stratos 500). Čeprav je dno zelo trpežno in kar iz debelega poliestra, so bili na parceli v kovačinah tako ostri kamni, da bi brez podloge definitvno prišli skozi dno šotora. Letos sem kupil prav namensko podlogo-diha in prepušča vodo iz kataloga Freedom Centra, kjer je cenovno zelo ugodna-maj kot 15€. Kakih folij in drugih platen zaradi kondenza in dežje, ki lahko ostane pod šotorom, ni pametno podlagati, da ne bi spali na vodi.

Odgovor Napisal/-a: LILKA77

Brez avatarja
LILKA77 je odsoten
LILKA77
Prispevki: 150
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

Podloga za pod šotor

Objavljeno: Pe Jun 19, 2015 4:12 pm

Res sploh nisva razmišljala o podlogi, bo treba res nekaj pametnega nabavit. Kaj imate še drugi, malo povejte?

Odgovori