Oglasi:

Prvič na družinsko kampiranje s šotorom

Vse o nakupu in uporabi kamping opreme (šotori, baldahini,mize, stoli...)

Odgovor Napisal/-a: LILKA77

Brez avatarja
LILKA77 je odsoten
LILKA77
Prispevki: 150
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

Prvič na družinsko kampiranje s šotorom

Objavljeno: Če Jun 05, 2014 7:24 am

Sem zelo vesela, da ta forum obstajaClap in ga bom kar izkoristila, predvidevam, da ste tukaj ljudje, ki imate veliko izkušenj s kampiranjem in tisti, ki se tega poslužujemo prvič, nam zelo prav pride kakršen koli nasvetWink.
Mi smo se iz montažnih hišk v kampih(ker kampi so pa zakon) odločili, da sedaj ko sta otroka že 5 in 7 prestavimo na šotorjenje. Kupili smo kar velik šotor, z dvema spalnicama, 4 stole, zložljivo mizo in se pripravljamo na prvo kampiranje. Rabimo še neke napihljive blazine, moramo najprej pomerit velikost spalnic,( še nismo postavili šotora, ker kar naprej dežuje) kupiti moramo nekaj na elektriko za kuhanje in neko zložljivo omarico za posodo. Imamo citroen xaro picasso in tudi truglo, tako da mislim, da bo dovolj prostora.
Rabila bi kakšen praktičen nasvet, kaj še rabimo, kaj nujno rabimo, kaj s podlago ker vmesni prostor nima podlage, kje imate spravljeno posodo, na čem kuhate in podobno, če se komu ljubi kaj napisat bom zelo veselaEmbarrassed

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Prvič na družinsko kampiranje s šotorom

Objavljeno: So Jun 07, 2014 7:52 am

Pozdravljena...

Vidim, da ste na istem, kot mi...
Tudi mi imamo dva otroka 1 in 4 leta, Xsaro Picasso in truglo.  :)
Srediski sedež pustite doma, dodajte še platneno folijo za po tleh v šotoru, zložljivo kuhinjo, 30m podaljška in baldahin. Če niste prepričani, da boste imeli senco na parceli, zna prit zelo, zelo prav.
Prostora bo gotovo dovolj, razen če misliš zraven vzet polovico lekarne in Mercatorja.  :)

Že imate nagledan kamp?

LP!

Odgovor Napisal/-a: LILKA77

Brez avatarja
LILKA77 je odsoten
LILKA77
Prispevki: 150
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

Prvič na družinsko kampiranje s šotorom

Objavljeno: So Jun 07, 2014 9:27 am

Smo včeraj plačali rezervacijo premium parcele v senci v kampu LOPARI na Lošinju.
Na sredinskem sedežu imamo navdano hladilno skrinjo, ki je tudi med potjo vklopljena v avtu, bom pa predlagala možu on tlači zadeve v avto :)
Podlago za šotor sem vila v Lidlovi reklami, grem ponjo v ponedeljek :)
Kuhinjo moremo še nabaviti, imam eno nagledano v Merkurju :)
Neka luč nam še manjka, pa neko mrežasto zadevo, kamor bom kaj majhnega odlagala bi nekam obesila:)
Iz Merkatorja ne bom vzela nič razen piva in enega mleka, da ne bo prazna hladilna skrinja, nimamo navade vlačit vsega za seboj :), lekarne tudi nimamo preveč velike že doma ne :)
ne vem zdej gremo 20.06 v Sant Polo kamp, za ene 4 dni preizkusit zadeve, kako nam gredo od rok :)

Odgovor Napisal/-a: Romzi

Brez avatarja
Romzi je odsoten
Romzi
Prispevki: 77
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Prvič na družinsko kampiranje s šotorom

Objavljeno: So Jun 07, 2014 11:17 am

[QUOTE=LILKA77]Smo včeraj plačali rezervacijo premium parcele v senci v kampu LOPARI na Lošinju.[/QUOTE]
Odlična izbira. Parcele s senco, blizu plaže, z vodo (in odtokom se mi zdi) in zelo ugodna cena.
Avto pa imate dovolj velik brez skrbi. Nam je ratalo tudi s Xsaro limuzino bp Smile

Odgovor Napisal/-a: poršejček

Brez avatarja
poršejček je odsoten
poršejček
Prispevki: 18
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

Prvič na družinsko kampiranje s šotorom

Objavljeno: Po Jun 09, 2014 7:38 am

Midva sva 2 pa imava Golfa IN TRUGO

imava pa:

- quechin 4.2 XL
- quechino sleep posteljo 140 (sotor ima 1 spalnico 160)
- kuhinjo od Brunnerja
- mizo za 4
- 2 stola
- 2 viseci mreci
- arafata
- veliko bomobo
- hladilko na 220 in 12

je res da sva samo 2 tako da so zadnji sedezi prazni in posledicno lahko nameceva gor robo.

Samo so mi prijatelji ves cas govorili...ne kupuj taxija (karavana, enoprostorca) zza 14 dni morja in 4x letno smučarije in to jim dam prav

Odgovor Napisal/-a: poršejček

Brez avatarja
poršejček je odsoten
poršejček
Prispevki: 18
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

Prvič na družinsko kampiranje s šotorom

Objavljeno: Po Jun 09, 2014 7:46 am

[QUOTE=LILKA77] Smo včeraj plačali rezervacijo premium parcele v senci v kampu LOPARI na Lošinju.
Na sredinskem sedežu imamo navdano hladilno skrinjo, ki je tudi med potjo vklopljena v avtu, bom pa predlagala možu on tlači zadeve v avto :)
Podlago za šotor sem vila v Lidlovi reklami, grem ponjo v ponedeljek :)
Kuhinjo moremo še nabaviti, imam eno nagledano v Merkurju :)
Neka luč nam še manjka, pa neko mrežasto zadevo, kamor bom kaj majhnega odlagala bi nekam obesila:)

Iz Merkatorja ne bom vzela nič razen piva in enega mleka, da ne bo prazna hladilna skrinja, nimamo navade vlačit vsega za seboj :), lekarne tudi nimamo preveč velike že doma ne :)
ne vem zdej gremo 20.06 v Sant Polo kamp, za ene 4 dni preizkusit zadeve, kako nam gredo od rok :)

[/QUOTE]

kar se tice kuhinje v Mercurju: kar vzemi Brunner s koritom (midva sva jo vzela tukaj, tako kot mizo), super cena, letos dalec najugodnejda, pa se plinsko bombo lahko skrijes not, ostane ti dosti prostora za ostalo kuhinjsko kramo.

Ne pozabi na podaljsek (kar kolut kupite)
- strik za cunje susit
- kak dodaten klin
- plahko (kako sotorsko krilo ce ne mislis se v stroske letos se metat)
- nujno kak "McGiver selotejp" za svaki slucaj
- pa vzami so kak vecji (20-30l) kanister za vodo
- ce imas hladilko samo na 12V, si kupite pretvornik na 220 pa jo lahko uporabljas tudi v kampu na strom
- midva sva kupila se zlozljive smeti na vrecko (cca. 7 EUR)
- nujno nujno plahto za pod sotor
- bombo nafilaj v SLO, ker na Losinju sva dala lani celo premozenje za par kil plina

Odgovor Napisal/-a: kurkoff

Brez avatarja
kurkoff je odsoten
kurkoff
Prispevki: 21
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Prvič na družinsko kampiranje s šotorom

Objavljeno: Po Jun 09, 2014 8:26 am

- bombo nafilaj v SLO, ker na Losinju sva dala lani celo premozenje za par kil plina
Otoki so verjetno malo dražji kar se tiče plina, na "celini" pa je plin občutno cenejši kot pri nas.

Odgovor Napisal/-a: Kaka

Brez avatarja
Kaka je odsoten
Kaka
Prispevki: 5
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Prvič na družinsko kampiranje s šotorom

Objavljeno: Po Jun 09, 2014 9:38 am

Okvirni seznam je lahko takle kot v nadaljevanju. Mi poizkusimo napisati okvirni jedilnik pred dopustom, da ne vozimo hrane s sabo na zalogo  in imamo lažje delo (in debelejšo denarnico) pri nakupovanju hrane. "Privarčevano" pa raje porabimo za kakšne druge stvari/storitve.
Torej, naš okvirni seznam je sledeč (rahlo ga prilagajamo vsako leto glede na vremensko napoved, starost otrok, itd.)
šotor
klini
gumjasto kladivo
spalna blazina
tlačilka
ponjava
ponjava s palicami
stoli
otroški stol
miza
euro priklop
podaljšek 50m – kolut
podaljšek 10m
razdelilec 5xschuko
hladilna torba
AC/DC adapter za hladilno torbo
hladilnik
šotor za plažo
vodna blazina
napihljiv obroč
bazenček
vzglavnik
odeje
rjuhe
armaflex
plinska jeklenka
kuhinja
kuhalnik
žar
jedilni pribor
male žlice
žepni nož
manjši nož
večji nož
krožniki
skodelice
kozarci
lončki za kavo
detergent za pomivanje posode
gobica za pomivanje
papirante brisače
žičnata gobica
vileda
kuhinjska krpa
lesen pribor za kuhanje/žar
zajemalka
ALU folija
vrečke za smeti
džezva
lonec večji
lonec manjši
žar ponev
škaf za pomivanje posode
deska za rezanje
baterijska svetilka
solna luč
polnilec za mobitel
vrvica za perilo 10-15m
ščipalke
papirnati robčki
vrečka za trgovino
čajne svečke
kozarec za čajne svečke
fotoaparat
igrače
+ osebna higiena in zdravila
+ dokumenti, kartice,...
+ oblačila
+ hrana,...

Odgovor Napisal/-a: nimamidej

Brez avatarja
nimamidej je odsoten
nimamidej
Prispevki: 5
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

Prvič na družinsko kampiranje s šotorom

Objavljeno: Sr Jun 11, 2014 9:12 pm

Evo, tema točno za nas:). Tudi mi smo popolni začetniki. Manjkajo določene malenkosti. Nekje sem videl, da je nekdo lepo razložil kako naredi zanesljive kline. A ve kdo recept, saj jaz tega žal ne najdem več? Še ena dilema: vem, da je večina na plinskih kuhalnikih, z ženo pa se bolj nagibava k električnim(da ne bova prevažala plina in ker bomo itak imeli elektriko). Bi bila indukcija sprejemljiva? Malo naju še muči luč in da bi na vsak način rada imela mali hladilnik, a najverjetneje ne bo dovolj prostora.

Odgovor Napisal/-a: poršejček

Brez avatarja
poršejček je odsoten
poršejček
Prispevki: 18
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

Prvič na družinsko kampiranje s šotorom

Objavljeno: Sr Jun 11, 2014 9:27 pm

najvecji problem lahko nastane, da vama enostavno ne bodo dovolili uporabe el. kuhalnika in hladilnika ce ne bosta na parceli ala premium varianta.
Lani je bilo nama izrecno povedano (Cikat), da naj ne pretiravava s porabo elektrike (bila sva v neparceliranem obmocju), tako da sem skrinjo bolj kot ne svercal, ko je videl zar na el. mi je dal jasno vedeti naj ga pospravim.
tukaj tudi razlog zakaj sva za letos vzela premium....el. zar, skrinja, hladilnik, racunalnik, telefoni, bla bla bla robe. Ceni primerna tudi poraba LOL
midva imava el. zar in el. ponev. Zar je bolj kot ne izhod v sili (letos imava plinskega), el. ponev pa bova letos prvic testirala

Odgovori