Oglasi:

kamping oprema Brunner da ali ne??

Vse o nakupu in uporabi kamping opreme (šotori, baldahini,mize, stoli...)

Odgovor Napisal/-a: poršejček

Brez avatarja
poršejček je odsoten
poršejček
Prispevki: 18
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

kamping oprema Brunner da ali ne??

Objavljeno: Po Apr 28, 2014 7:53 pm

Prvo vas vse lepo pozdravljam Smile
kmalu bom položil izpit na temo "brunner kamp oprema" da ali ne.
Na vas se obracam s sledecimi vprasanji. S punco (kampirava 2, kupujeva za 2-4, hmm 6??) si posodabljava opremo.
Kar sva si letos zadala je nakup kamp kuhinjce in mize. Ok, pa zacnimo lepo po vrsti. Ogledujeva si opremo podjetja Brunner in podjetja camp4.
Cenovno je camp4 cenejsi za cca. 30%. Prvi problem nastane tukaj, katerega izbrati. Recimo da sva izbrala Brunner (znamka naju je preslepila), kaj izbrati sedaj? Zacnimo z mizo.
V enaki velikosti se mi pojavljata 2 modela:
BRUNER MERCURY SILVER GAPLESS
BRUNER MERCURY GAPLESS
edino razliko katero sem zapazil je barva in cena (20 EUR razlike?) Merkur ponuja prvo za kacijskih 54EUR, vsi portali ponujajo drugo pod nazivom prve po 80 EUR, v resnici je druga pri tretjem ponudniku 80 EUR???
enak problem nastane s kuhinjo:
katero vzeti, tisto ki ima nastavljive nogice ali tisto katera ima fiksne? Kaj predlagate glede na vase izkusnje? Spet so razlike v ceni ogromne glede na ponudnika. Vprasanje ki spada sem zraven...ali bo "mala" dovolj, ali dodava se 30 EUR in kupiva "taveliko" z odlagalno povrsino in koritom (katerega ne bova uporabljala). Ko odpres portale z rabljeno opremo, prodajajo vsi isti model (fiksne noge, tamali model...ali to pomeni da je premala in storasta?)
Vem da sem vse skupaj malo zakompliciral, vendar upam da je kdo izmed vas ze imel podobne probleme in jih vsaj delno resili?
Hvala in LP
Jan

Odgovor Napisal/-a: zelenko

Brez avatarja
zelenko je odsoten
zelenko
Prispevki: 25
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

kamping oprema Brunner da ali ne??

Objavljeno: To Apr 29, 2014 5:56 am

Midva sva trenutno na prvem kampiranju z vso novo, posodobljeno opremo. Opazava, da nama najbolj prav pridejo odlagalne povrsine. Kuhinjo imava veliko (tisto s koritom itd.), vendar korito uporabljam kot predal, zelo prav pa pride "pult" nad njim. Imava brunnerjevo kuhinjo, noge ima fiksne in ne vidim potrebe po fleksibilnih. Pri mizi pa raje cm daljso in sirso kot obratno - previdno, da na koncu vse dobis v avto. Kajti na mizi se hitro znajdejo kozarci, steklenice, krozniki, skleda za solato, posoda od kosila, pa se knjiga ali krizanke... Midva imava linear l in je ravno pravsnja. Sicer pa bi mene motilo pri mizi, ki jo navajas, palica v sredini, saj bi gotovo v njo trcila z nogami. Aja, pa nastavljive noge tu pridejo prirocne.
Glede tiste druge firme pa ne morem komentirati, saj imam tako mizo kot kuhinjo in omare od brunnerja.

Odgovor Napisal/-a: poršejček

Brez avatarja
poršejček je odsoten
poršejček
Prispevki: 18
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

kamping oprema Brunner da ali ne??

Objavljeno: To Apr 29, 2014 6:47 am

Zelenko pozdravljen!

Tudi sam sem potem po vcerajsnji objavi tukaj, sklenil da bova vzela veliko, vseeno pride prav (od viska glava ne boli). Bistveno mi je to kar si napisal...da ni obcutka majanja, ceprav so noge fiksne.

Mizo katero navajas, sem gledal (trenutno so v izjemni akciji v gigasportu, saj zapirajo trgovino), vendar me moti ena stvar ki jo sam omenjas...ima fiksno plosco, katera je pri transportu hudicevo v napoto (zato se sam nagibam k mizi katero navajam zgoraj). Sicer ima nastavljivo samo eno nogo, s katero naceloma "usidras" mizo.

Camp4 ima podobne produkte kot brunner (cenovno sicer ugodnejse, kvalitete ne poznam). Moti me da smo tako majhen trg, da si clovek nikjer ne more vseh izdelkov ogledat in se potem odlocit kaj vzeti.


Odgovor Napisal/-a: zelenko

Brez avatarja
zelenko je odsoten
zelenko
Prispevki: 25
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

kamping oprema Brunner da ali ne??

Objavljeno: To Apr 29, 2014 7:05 am

Najina miza ima nastavljive vse stiri noge. Kupovala sva vecinoma iz Nemcije, saj so tam cene tudi do 30% ugodneje. Ponekod s postnino vred pride cenejse kot pri nas.
Tudi naju je skrbelo, kam z mizo v avtomobilu, pa je na koncu ravno miza vzela najmanj prostora, ker je sla pokonci na zadnje sedeze naslonjena na naslonjalo.
Hja, pakiranje je poseben izziv. Naju bolj skrbi, ce bo slo vse tako lepo nazaj v avto ;)

Odgovor Napisal/-a: faby07

Brez avatarja
faby07 je odsoten
faby07
Prispevki: 28
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

kamping oprema Brunner da ali ne??

Objavljeno: To Apr 29, 2014 6:42 pm

Jaz tudi mislim, da se pri nakupu kuhinje odloči za nakup večje. Bistveno več prostora ne vzame,pa vedno prav dodatna polička za odložiti kakšno malenkost.

Odgovor Napisal/-a: poršejček

Brez avatarja
poršejček je odsoten
poršejček
Prispevki: 18
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

kamping oprema Brunner da ali ne??

Objavljeno: Sr Apr 30, 2014 1:41 pm

evo danes sem sel v merkur po mizo in taveliko kuhinjo. Blazni popusti. Kuhinja naju je prisla 85 EUR, miza pa 49 EUR
vzela sva tale dva modela:
v oci mi je padel pa tudi plinski sporget/plosca od CAMPINGAZ, katera ma moznost 2 ringov oz. lahko te odstranis in das na njo plato na kateri peces ribe, cevape, meso,...kasne izkusnje kdo?
gre za takole zadevsno:

Odgovor Napisal/-a: Majčika

Brez avatarja
Majčika je odsoten
Majčika
Prispevki: 15
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:03 pm

kamping oprema Brunner da ali ne??

Objavljeno: Ne Jun 01, 2014 9:59 am

Pozdravljeni!
Midva imava enako kuhinjsko omarico, ki se je izkazala za zelo praktično-pult kot delovna površina in korito s katerim odnašam posodo na pranje. Omarica tudi lepo tesni, da se ne nabira prah. Ko smo se odločali za mizo, sva tudi gledala to Brunerjevo a sva potem vzela neko cenejšo varianto od ene x firme (se zdaj ne spomnim imena) z vsemi štirimi nastavljivimi nogicami, ki pa so zanič, saj ob malo večji obremenitvi "zlezejo" skupaj, tako, da sva jih morala z nekaj hoby dela prirediti. Imava pa tudi tale Campingaz štedilnik, ki je superca. Uporabljala sva za navadno kuhanje na ringih (se zelo hitro skuha) kot tudi žar, ki je zelo praktičen in se ga da hitro razstaviti in sčistiti.
Ko so akcije v Merkurju, so kar ugodnejše cene Brunnerja.
Upam, da sem kaj pomagala. Fajn kampirajte, mi že odštevamo dneve do dopusta.
Lp,
Maja

Odgovor Napisal/-a: Majčika

Brez avatarja
Majčika je odsoten
Majčika
Prispevki: 15
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:03 pm

kamping oprema Brunner da ali ne??

Objavljeno: Ne Jun 01, 2014 10:08 am

Spet jaz:)
Sem pozabila, da imava pa od Camp4 stole oziroma ležalnike (model Camp4 Snobby II)katerim lahko odstraniš počivalnik za noge in postane navaden stol. Sva zelo zadovoljna z njimi. Zdržijo kar konkretno težo (npr. mami + hči), so kvalitetno izdelani in zelo udobni. Od Camp4 imava tudi samonapihljive podloge (model Camp4 M7 quality + comfort)s katerimi sva tudi zadovoljna. Tako, da v naši kamp opremi sta prisotni obe firmi in z vsemi izdelki sva zadovoljna, uporabljani pa so bili 3 sezone.
Lp,
Maja   

Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

kamping oprema Brunner da ali ne??

Objavljeno: Po Jun 02, 2014 6:09 pm

s kuhinjom si pogodio... ali miza ima manu da ako ju jače stisneš na rubu možeš tanjur s vrućom juhom npr. proliti si u krilo... dogodilo se kolegi koji ima takav stol - istina model za 6 osoba... mislim da je bolji BRUNNER stol (miza) model TITANIUM....
koristimo hrpu brunner opreme već godinama - tanjure, miza TITANIUM, stolice Kerry High RT i neke sitnice i uglavnom nemamo prigovor na iste...
Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovor Napisal/-a: poršejček

Brez avatarja
poršejček je odsoten
poršejček
Prispevki: 18
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

kamping oprema Brunner da ali ne??

Objavljeno: Po Jun 09, 2014 7:52 am

[QUOTE=Statler] s kuhinjom si pogodio... ali miza ima manu da ako ju jače stisneš na rubu možeš tanjur s vrućom juhom npr. proliti si u krilo... dogodilo se kolegi koji ima takav stol - istina model za 6 osoba... mislim da je bolji BRUNNER stol (miza) model TITANIUM.... 

koristimo hrpu brunner opreme već godinama - tanjure, miza TITANIUM, stolice Kerry High RT i neke sitnice i uglavnom nemamo prigovor na iste...

[/QUOTE]

hvala za savjet...onda cemo ove godine jesti samo solatu in ribe


Odgovori