Oglasi:

Hladilne torbe

Vse o nakupu in uporabi kamping opreme (šotori, baldahini,mize, stoli...)

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: faby07

Brez avatarja
faby07 je odsoten
faby07
Prispevki: 28
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

Hladilne torbe

Objavljeno: To Apr 22, 2014 1:06 pm

Pozdravljeni,

že precej časa prebiram forum, sedaj sem pa v manjši dilemi pri nakupu hladilne torbe. Pregledal sem ponudbo na internetu in ugotovil, da so cene precej različne, točne specifikacije torb pa bolj kot ne skrite.

Potreboval bi hladilno torbo za letošnje poletje, neko srednjo varianto. Gledal sem model Mobicool V26, ki ima priklop 12V/ 230V in hladi do 20 stopinj pod zunanjo temperaturo. Najugodnejša je pri Conradu.

http://www.conrad.si/Termoelektri%26%23269;na-hladilna-torbaMobiCool-V26,-12%2f230-V,-2-pokrova,-25-l,-energ.-razred-A%2b%2b%2b.htm?websale8=conrad-slowenien&pi=396304&ci=SHOP_AREA_17271_0822018&otp1=tablink2

Čisto slučajno sem pa v Lidlovem katalogu videl, da imajo ta teden v akciji podobno hladilo torbo. Sicer naj bi hladila 17 stopinj pod zunanjo temperaturo, je pa nekaj cenejša.

http://www.lidl.si/cps/rde/www_lidl_si/hs.xsl/ponudba.htm?action=showDetail&id=3685

Zanima me, ali je dejansko kakšna razlika med tema dvema skrinjama, nekako se nagibam k Mobicoolu, bi pa rad izvedel izkušnje iz prakse, ali so kakšne razlike med torbami v podobnem cenovnem razredu. Mi je pa jasno, da je edina prava rešitev hladilnik.


Odgovor Napisal/-a: Romzi

Brez avatarja
Romzi je odsoten
Romzi
Prispevki: 77
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Hladilne torbe

Objavljeno: To Apr 22, 2014 2:08 pm

Tole so bolj zasilne variante. Raje poišči absorbcijski kombiniran hladilnik oz. torbo, lahko tudi rabljenega.

Odgovor Napisal/-a: faby07

Brez avatarja
faby07 je odsoten
faby07
Prispevki: 28
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

Hladilne torbe

Objavljeno: Če Apr 24, 2014 10:20 am

Saj to bi tudi bila neka začasna varinata, za sedaj. Hladilnik pa trenutno presega letošnji proračun za kampiranje, rabljenega pa ni nič pametnega.

Še kakšno mnenje?

Odgovor Napisal/-a: axi

Brez avatarja
axi je odsoten
axi
Prispevki: 16
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Hladilne torbe

Objavljeno: Če Apr 24, 2014 12:09 pm

Jaz bi pogledal tudi to, če lahko sam nastavljaš moč hlajenja oz. stopnjo ventilatorja na hladilni torbi. Ventilator zna biti ponoči kar glasen, če je na maksimumu.
Jaz imam mobicool G26 in sem zadovoljen. Sem pričakoval manj od nje. Res da to ni hladilnik, ampak povsem solidno ohladi pijačo pa tudi hrana se ne pokvari. Ne ohladi pa pijače v eni uri, ampak čez noč recimo, če daš notri pijačo, ki je bila v trgovini na polici in ne v hladilniku. Najboljše je sicer, da je v senci recimo zunaj in ne v šotoru, ki je čez dan na soncu - se kar pozna, da v takem primeru občutno manj ohladi. Pa pri delovanju nastane kar nekaj kondenza, ki kaplja iz ventilatorja na pokrovu potem v notranjost torbe in je treba gledati, da nimaš ravno kakšne stvari tam.

Odgovor Napisal/-a: faby07

Brez avatarja
faby07 je odsoten
faby07
Prispevki: 28
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

Hladilne torbe

Objavljeno: Če Apr 24, 2014 8:30 pm

Jaz sem se tudi odločil za nakup Mobicoola. Bom poročal kako se obnese.  Zanimala me je predvsem primerjava z Lidlovo torbo, ali je sploh kakšna razlika. Na koncu sem se odločil za Mobicool, ki je 15 eur dražji, gre pa v njega več dvolitrskih plastenk. Potrebujem ga pa predvsem, da se hrana ne pokvari in da imam osnovne stvari lahko noter. Za mrzlo pijačo bo pa že kakšna druga rešitev  Wink

Odgovori