Oglasi:

Vožnja prikolice - dileme pred nakupom novega avta

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: Sonček678

Brez avatarja
Sonček678 je odsoten
Sonček678
Prispevki: 1
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:17 pm

Vožnja prikolice - dileme pred nakupom novega avta

Objavljeno: So Mar 20, 2021 2:13 pm

Pozdravljeni, imam nekaj vprašanj glede nakupa novega avta. Imamo Adrio Altea, NDM 1300 kg. Zanimam se za nakup Peugeota 5008,motor 1.5 BlueHDi 130 EAT8. 

Prvo vprašanje: menite, da je to dovolj za prevoz prikolice (teža 960, NDM 1300)? Močnejši motor, 2.0 ima pa 180 konjev, kar se mi zdi veliko/nepotrebno ... S prikolico gremo 1x na leto na Hrvaško (v eno smer cca 400 km), plus dva, tri podaljšane vikende na leto po Sloveniji. 

Muči nas tudi teža. V homologaciji enakega modela, kot bi ga vzeli mi, je NDM avta 2230, kar pomeni, da za 30 kg presegamo za kategorijo B. Res pa je, da je na tej homologaciji, ki smo jo videli, osnovna masa vozila 112 kg višja kot v katalogu. Morda zaradi dodatne opreme? Bodo v salonu preverili v ponedeljek, ampak se mi zdi, da skoz pravijo, da nas ne rabi skrbet, da je to pravi avto za vleko prikolice ... da bi seveda prodali. Kaj pa vem ... 
Ok, koda 96 je rešitev za preseganje NDM, vendar voziva oba in to je spet dodaten strošek. 

Pa še to, v homologaciji, ki smo jo videli (torej 1,5 130konjev) je tehnično dovoljena masa priklopnika 1200 kg!!! To se mi zdi totalno nelogično, saj imamo na zdajšnjem avtu (Renault Scenic, bencinar 1,6) 1300kg, ravno toliko, kot je naša prikolica (res da gre v breg s prikolico počaaaasi, ampak Peugeot, dizel, bi pa ja mogel iti brez težav? 

Pomislili smo tudi na spremembo homologacije na prikolici (iz NDM 1300 na 1200kg), ampak potem pa zna biti problem, če nas dajo na vago ...

Skratka, cel kup omejitev. Imate kak nasvet? Res se mi zdi neverjetno, da tako velik avto, kot je Peugeot 5008, ne bi mogel vleči prikolice ... 

Lep pozdrav!

Odgovor Napisal/-a: denis4

Brez avatarja
denis4 je odsoten
denis4
Prispevki: 26
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Re: Vožnja prikolice - dileme pred nakupom novega avta

Objavljeno: Po Mar 22, 2021 6:42 am

Sam avto bi moral brez težav vleči, ampak kot ste že ugotovili morajo vsi podatki ustrezati, pa čeprav niso logični.

Odgovori