Oglasi:

Uporaba prenosne klime v prikolici

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Po Jun 20, 2011 4:29 pm

Zanima me, ali kdo uporablja prenosno klimo (kot se danes dobijo nove že za okoli 200€) v prikolici (ali avtodomu).
Razmišljam, da bi v naš premični domek zmontiral takšno, pa me zanima, če to sploh kaj ohladi in pa seveda ali varovalke v kampih zdržijo (10A bi morala). Strešne in podobne zadeve za več kot 1000€ zaenkrat še ne pridejo v poštev. Če ima kdo izkušnjo s tem, bom vesel vsakega mnenja.
LP

Odgovor Napisal/-a: geozadetek

Brez avatarja
geozadetek je odsoten
geozadetek
Prispevki: 1
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: To Jun 28, 2011 7:12 am

Prenosno klimo smo tri leta veselo uporabljali v kamp prikolici. Četudi je na netu vsepolno raznih nasvetov, da se prenosna ne izplača, sam lahko povem ravno obratno. Ker je klima imela timer smo jo nastavili približno pol ure preden smo se z plaže vrnili v prikolico in lahko si predstavljate kaj v najhujši vročini pomeni hladen prostor. Predvsem za majhne otroke. Postavljena je bila v baldahinu, obrnjena proti vratom prikolice, izpuh toplega zraka pa smo speljali po cevi izpod baldahina ven. Res je malo glasna ampak to ne odtehta funkcionalnosti. Varovalke naj bi načeloma zdržale. Pri nas je bilo priklopljeno vse: televizija, dva hladilnika, zunanji ventilator, računalnik,... Le električne ponve nismo smeli priklopiti takrat, ko je delala klima.
Žal nam je po 3 letih crknila in moramo letos kupiti novo. Če gre kompresor se popravilo ne izplača. Baje. Nas je znanec, ki se ukvarja s popravilom upozoril edino na to, da kupimo klimo, ki ima kakšno leto daljšo garancijo, drugače so pa načeloma vse iste...

LP

Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Če Jun 30, 2011 10:48 am

prenosna klima se isplati, samo kampica mora biti ipak zatvorena da hladi.... ovako sam riješio problem odvoda toplog zraka iz moje kampice... evo par slikica, ideje radi...
Posudio sam od kolege limara profi (znači oštri i kvalitetni) nastavak za bušilicu od 100 mm.
Izmjerio s unutarnje strane gdje mi dolazi rozeta od klime, probušio rupu do van i onda s vanjske strane napravio rupu za odlazak toplog zraka iz unutrašnje klime... To je umjesto onih cijevi koje ljudi stavljaju kroz prozor...
Nakon što sam prvo provjerio da li je to ok...
... očistio sam sve s vanjske strane i silikonom priljepio rozetu....
Dok sam čekao da se silikon suši unutra sam namonitrao završetak cijevi....
 i cijev koja se spaja na klimu...
Ostalo je da se proba - da li i kako radi... A moram priznati da radi čarobno!
Mislim da ova rozeta nije ništa naškodila izgledu kampice, a bit će daleko bolje nego gurati cijev kroz prozor...
Spremna za ljeto i visoke temperature!
Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Pe Jul 01, 2011 3:12 pm

Hvala za vse informacije, tudi slike. Ker smo trenutno na dopustu (kamp Šibuljina), je klima malo postranska zadeva. Ko se bo stvar premaknila, javim in  priložim tudi kakšne slike.

Odgovor Napisal/-a: podlasica

Brez avatarja
podlasica je odsoten
podlasica
Prispevki: 1
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Ne Avg 14, 2011 3:20 pm

Zanimiva zadeva. Mene pa zanima, kakšna je ta prenosna klimatska naprava- firma, moč naprave, cena, kje se jo da kupit.........................Na svojo prikolico bi si rad tudi montiral klimatsko napravo.
Hvala

Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Sr Avg 17, 2011 6:37 am

[QUOTE=podlasica] Zanimiva zadeva. Mene pa zanima, kakšna je ta prenosna klimatska naprava- firma, moč naprave, cena, kje se jo da kupit.........................Na svojo prikolico bi si rad tudi montiral klimatsko napravo.
Hvala
[/QUOTE]
klima "no name" proizvedena u švicarskoj ?! ali šljaka...
nešto slično nedavno sam vidio u HR u OBI centrima... mala prijenosna klima, samo sada malo modernija - s digitalnim pokazivačem temperature...
iako moram priznati da savjetujem više ugradnju SPLIT KLIMA SISTEMA pogotovo ako topli ispuh radite u predšator kao što sam ja napravio.... onda predšator mora biti cijelo vrijeme otvoren!
danas imate zanimljivih SPLIT SISTEMA tipa COOLEXPERT 09 gdje je nutarnja jedinica široka svega 70 cm, a komplet instalacija teška oko 30-tak kilograma
http://www.coolexpert.eu/hr/produkty/dijeljive-zidne-jedinice-tipa-split/kfr-09nc.html
pozz
Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2222
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Sr Avg 17, 2011 8:49 am

V zadnji ponudbi Bauhausa sem našel tole:

avtokampi.si2011-08-17 10:50:36

Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Sr Avg 17, 2011 10:57 am

sve 5... ali 90% tih iz supermarketa ne stanu u prostor unutar kampice... tj. zauzimaju puno mjesta...
a ova moja je cca 40 cm duboka, 28 cm široka i nekih 60 cm visoka i zato me je privukla, jer sam ju uspio uglaviti između kuhinjskog bloka i bračnog kreveta...
Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovor Napisal/-a: sirena

Brez avatarja
sirena je odsoten
sirena
Prispevki: 11
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: To Avg 23, 2011 5:23 am

V našem kampu ima precej ljudi klime v prikolicah.....takšne in drugačne...in vsi jo pohvalijo. Drugo leto jo imamo tudi mi namen kupitiWink

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2222
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Pe Avg 26, 2011 12:06 pm

Smo se pri prijateljih, ki se ukvarjajo s prodajo klim malce posvetovali in so nam dali eno opcijo klime, ki jo imajo na zalogi. Pravijo, da če bi bilo zanimanje, bi za naslednjo sezono lahko nabavili tudi cenejše prenosne klime. JIh pa lahko že sedaj kontaktirajte in povejte, da ste oglas videli na www.avtokampi.si, pa bodo dali kakšen ekstra popust:

Klima AS d. o. o., pe: Ul. Jožeta Jame 12, Ljubljana

T: ++386 1 5008114

F: ++386 1 5008115

mailto:info@klima-as.com

http://klima-as.com

Na zalogi sicer sam malo dražje, ki hladijo in grejejo, in jih lahko namestimo tudi zunaj, kar pomeni, da ni treba, da nam jemlje prostor v prikolici, upravljamo pa jo z lahkoto z daljincem! Osnovna cena brez DDV-ja je trenutno 408€, vendar bi se za prikoličarje potrudila s kakšno akcijo ;-)

Več o napravi v prilogi: Prenosna klima naprava MULTICOOL se odlikuje po minimalni porabi energije, uporabna je v vseh letnih časih, ima tipke z mehkim pritiskanjem in jo lahko z daljinskim upravljavcem nadzorujete od znotraj. 4 v 1: deluje od zunaj (zaščita IPX4), razvlažuje, hladi in greje.

 TEHNIČNI PODATKI:

 Model          MULTICOOL                

Napajanje     50 Hz 220 - 240 V

Hladilna / grelna moč         kW     2600

EER/Energijski razred hlajenje                 2,40/A

Razvlaževanje         l/dan   50

Pretok zraka m3/h 400

Hitrosti ventilatorja            3 + auto

Timer h        24

Rotacijski kompresor                  da

Šumnost       dB (A) maks 51

Hladilno sredstvo              R410A

Certifikat                CE

Teža enote    kg      26

Dimenzije enote (d x v x š) mm    300 x 630 x 480

 

avtokampi.si2011-08-26 14:07:59

Odgovori