Oglasi:

Uporaba prenosne klime v prikolici

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Pe Avg 26, 2011 9:29 pm

Evo me z dopusta, zadnjič brez klimeAngry.  Zaradi različnih razlogov nismo zmontirali klime pred sezono, ampak to zimo jo bom 100%. Bili smo v Puntiželi, in čeprav je bila prikolica na soncu samo med četrto in polsedmo zvečer, je bilo ponoči prav neprijetno spat. Sedaj imam čas dobro premisliti kakšno klimo in kam jo zmontirati. Zaenkrat vodi prenosna pred split klimo, ker zunanje enote ne spravim v prostor za plinske bombe. Tale od Klima AS mi je zaradi majhnosti in možnosti gretja precej zanimiva. Jih bom kontaktiral okoli novega leta, ko bo stvar bolj vroča.
 Naredil bom podobno kot Statler (mimogrede, mojstrsko narejenoClap), ampak še ne vem kam jo naj postavim. Ker bi garderobno omaro (se ve kdoWink) preveč pogrešal, mi preostane samo še prostor pod stropom nad dineto. Najlepše bi bilo, če bi lahko ležala, vendar ne vem, ali je to zaradi plina in še česa dopustno? Če kdo kaj ve o tem, bom zelo vesel informacije.
Sicer pa pozimi več o tem.

Odgovor Napisal/-a: ms44

Brez avatarja
ms44 je odsoten
ms44
Prispevki: 81
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Po Sep 05, 2011 6:07 pm

ker je bilo par dni preden smo sli na dopust vroce sem tudi sam skocil v bauhaus po mobilno klimo za 200e  no na sreco smo jo rabili samo prvi dan  bilo je zunaj 36stopin v baldahinu pa 29stopin in bilo je kot v hladilniku  pol se je shladilo smo nekaj casa celo pecko rabili  no ni mi blo zal nakupa   no sam klim ne maram prevec v avtu sem takoj bolan  a v baldahinu me ni motila  no v prikolico pa je nebi dal  nam je povsem zadoscala v baldahinu  pa se cev je bilo enostavno potegnit ven

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Po Sep 05, 2011 6:55 pm

Tisto iz Bauhausa sem tudi jaz gledal. Super, da takšna klima ohladi celo baldahin, ki nima nikakršne izolacije in ima povsod polno luknjic. Potem bo za prikolico več kot dovolj.
Saj bi jo dal v baldahin, pa ga nimamWink.
MiMar2011-09-05 20:56:56

Odgovor Napisal/-a: ms44

Brez avatarja
ms44 je odsoten
ms44
Prispevki: 81
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Ne Sep 18, 2011 5:04 pm

lahko dodam se to ,da ta mobilna klima ne pokuri veliko toka saj sem jo preko pretvornika  220-12 priklopil na akumulator od avta in je delovala res je pretvornik malo piskal kao preobremenite a pac ni neki kvaliteten pretvornik

Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Sr Jan 25, 2012 6:31 am

ja moram reći da ove godine bacam van ovu prijenosnu klimu.... nije to to... po noći je bučna, a i ne može izbaciti sav topli zrak van... ona cijev koja izbacuje zrak je zagrijana i grije prostor... srećom bili smo u debelom hladu kampa ove godine, pa se to nije toliko osjetilo... druga mana koja se osjetila u kampu je topli zrak mi je išao u predšator, da je otvor na drugoj strani kampice bilo bi bolje... srećom bilo je toplo vrijeme pa je predšator bio montiran bez prednjih stranica, te taj topli zrak nije se toliko osjetio...
 ali upravo s toga odluka je pala - idem na ugradnju split sistema za ovu godinu...
Coolexpert KFR 09 NC2
http://www.coolexpert.eu/hr/produkty/dijeljive-zidne-jedinice-tipa-split/kfr-09nc2.html
a prijenosnu ću ostaviti za neke druge stvari, a u rupu na kampici gurnuti stiropor, zasilikonizirati s unutarnje strane i staviti identičnu rozetu onoj vanjskoj...
Statler2012-01-25 07:37:15
Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Sr Jan 25, 2012 9:07 am

Smile... onda očekujemo ove godine nove slike

Odgovor Napisal/-a: bobo1841

Brez avatarja
bobo1841 je odsoten
bobo1841
Prispevki: 10
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Če Feb 02, 2012 7:50 pm

statler ni kriva prenosna klima ampak pretok zraka skozi tisto rozeto ki si jo dal na stranico prikolice
na roseti poreži tiste fine rešetke ali pa jo menjaj za rozeto ki se odpira na veter
smo imeli podoben problem in ga uspešno rešili z zamenjavo rozete in ne klime
imamo okrog 10 let staro klimo ki hladi odlično ,namontirana je v kuhinjski element in ima odtok vode ven ,nikoli noben problem,razen ko pridemo je treba počakat da se prvo hladilnik ohladi in šele poten lahko prižgemo klimo,slabe varovalke pač!

Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: To Feb 28, 2012 9:50 pm

fala, ali odluka je pala i klima je stigla u garažu već... čekam samo lijepo vrijeme da spustim priksu s nogara  i izvučem ju iz garaže van malo na sunce Wink i ugradim ovu split klimu unutra...

znam da će tu biti malo i "kemije" oko kupnje selena za ispod nje da ne drnda... i slično...

ova prijenosna će bit za "buszelt" koji je naručen jer sam kupio i novi Vivaro teretni, produženi u koji planiram raditi nešto ovakvo:

[TUBE]tTITqa9xVyw[/TUBE]

Uglavnom, čim ugradim split klimu slike stižu... Statler2012-02-28 22:57:49
Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: Ne Mar 11, 2012 8:50 am

[QUOTE=avtokampi.si]Smile... onda očekujemo ove godine nove slike [/QUOTE]

evo od jučer je novi "klimavac" u kampici... Wink

moram odmah za početak pohvaliti kolegu koji mi ju je ugrađivao jer sam za njega znao da je "picajzla" ali baš ovolika... sve je moralo sjesti savršeno, sa minimalnim rupama, minimalnim oštećenjem kućice, "gatalo" se o kilama a da bude čvrste, o visini ventilatora vanjske jedinice, o smještaju klime i svašta...

prvo smo neki dan stavili klimu u prostor da vidimo kako bi to uopće ugradili. došli smo do zaključka da je vanjska jedinica preduboko u prostoru prtljažnika i da ventilator ne bi mogao kvalitetno bacati zrak van, a unutarnju jedinicu smo odlučili učvrstiti na dodatnu podlogu kako bi to ipak bilo čvršće i sa što manje vibracija na samu kampicu...

dobavljena su četiri plastična elementa koji će osim smanjenja vibracije podignuti klimu i na potrebnu nam visinu... pripremili smo sve i provjerili mjere za postavu vanjske jedinice, ali kako je bilo relativno hladno, otišli smo u kampicu (gdje je radilo grijanje) pozabaviti se ugradnjom unutarnje jedinice...



nakon onog mjerenja i "gatanja" što bi nam trebalo - nazvao sam kolegu koji ima proizvodnju namještaja i on mi je izrezao i iskantirao ploču 70x35 cm od bukve (vrlo slično unutrašnjosti kampice). na nju smo stavili držač klime i sve to postavili na zid kampice.



potom smo ugradili kanalice i razvukli potrebne cijevi... btw. uz klimu sam dobio i cijevi i crijeva za odvod što mi je kolega rekao - bači to ciganima za bakar  :confusion-scratchheadyellow: te je ugrađivao svoje cijevi koje trpe jači pritisak što god to značilo... ispust smo napravili odmah ispod kampice i vidjet ću u praksi što podmetati ispod...



I onda smo postavili unutarnju jedinicu, zatvorili kanalice...





I mogli smo se posvetiti igranju s postavom vanjske jedinice... Da mi je netko rekao da ćemo to raditi i "kemijati" 4 sata ne bih vjerovao, ali upravo kemijanje se odužilo... Prvo smo na pod učvrstili forex ploču od 1 cm kako bi dobili potrebnu ravninu... ploča i podizači su pričvršćeni kroz dno prikolice za aluminijski lim koji se proteže ispod prtljažnog prostora, a usput i kroz dodatne aluminijske poveznice...



ali i isplatilo... jer već po mraku.... klima je ispitana i upaljena...





o kako je lijep osjećaj kad grije! Clap
Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovor Napisal/-a: mare

Brez avatarja
mare je odsoten
mare
Prispevki: 17
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Uporaba prenosne klime v prikolici

Objavljeno: To Jul 29, 2014 5:28 pm

Pozdravljeni, ali ima kdo izkušnje s klimatskimi napravami ki se vgradijo v prikolico oz na prikolico.
Kaj imate in kaj priporočate (prenosna vs strešna vs notranja vgradnja - kot avtodom)?
Hvala za nasvete.

Odgovori