Oglasi:

Nakup prikolice

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovor Napisal/-a: beny1989

Brez avatarja
beny1989 je odsoten
beny1989
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:11 pm

Nakup prikolice

Objavljeno: Sr Feb 24, 2016 4:32 pm

Pozdravljeni
Namen imam kupit kamp prikolico cenovno do nekje 1500 eur.
Gledam velikosti da se še lahko vozi na 3 tablico izkušenj s tem še nimam in me zanima na kaj naj bom pozoren pri ogledu prikolice.
Imam jo namen uporabljat za kakšen vikend v kakšnih toplicah in na morje poleti se bo pa vedno vozla in ne po na pavšalu.
Na oko mi je padla ta:
http://www.avto.net/_PROSTICAS/ad.asp?ID=10650848&show=1
Zanima me kako je z rezervnimi deli če se še dobijo za takšne letnike in tudi splošno mnenje o tem tipu prikolic
vsaka pomoč bo dobrodošla hvala

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Nakup prikolice

Objavljeno: Sr Feb 24, 2016 4:57 pm

Preglej podvozje da ni gnilo, dno prikolice naj ne bo preperelo, notranja ohranjenost je pa odvisna od vsakega posameznika. Novo ne pričakuj, če pa nimaš dveh levih rok, jo boš pa brez težav porihtal...  Rezervne dele dobiš vse.
Jaz sem jih tule nabavil:
http://www.mixi-caravaning.si/

Po večini boš rabil vodila za okna, morda strešno okno, kak zračnik... Skratka tu dobiš vse.
Baldahin zgleda v redu, preveri če delajo luči na in v prikolici, preveri hladilnik (ta rabi precej dolgo, da začne hladit)...
Pa naj bo suha.

Jaz sem jo prav tako lani kupoval, za podoben denar in sem prav tako iz istih krajev, kot si ti. Wink
Če jo pa misliš redno vlačit naokrog, boš pa v vsakem primeru moral kolesa razkopat in zavore in gume preverit.

Pa javi, kako bo šel nakup!

Srečno!

Odgovor Napisal/-a: beny1989

Brez avatarja
beny1989 je odsoten
beny1989
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:11 pm

Nakup prikolice

Objavljeno: So Feb 27, 2016 2:36 pm

Hvala za odgovor bom javu kak bo kaj :D
Zanima me se kak so papirji od pikolice te do 750kg kaj mi more prejšni lastnik priložit da jimam vse kar je potrebno pa da ne bo kakšnih problemov na meji ko se bo šli na morje :D
hvala

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Nakup prikolice

Objavljeno: So Feb 27, 2016 3:14 pm

Tega tudi jaz ne vem, kako gre to pri teh prikolicah, ki so vozne na tretjo tablico...
Predvidevam, da je vseeno treba naredit nek prepis. To bodo že tam vedeli, kakšne papirje rabiš.
Ko jo boš ša peljal čez mejo, pa ne bi smelo bit nobenega problema, saj carine na meji ni več.
Jaz sem se peljal čez mejo povsem normalno. Nihče me ni vprašal za kakršen koli dokument.

Odgovor Napisal/-a: ČOMBE

Brez avatarja
ČOMBE je odsoten
ČOMBE
Prispevki: 11
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

Nakup prikolice

Objavljeno: Sr Mar 16, 2016 5:41 pm

Zanima me ali prej rezervirate parcelo al greste kar od kampa do kampa in iščete parcelo? 

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Nakup prikolice

Objavljeno: Če Mar 17, 2016 6:25 am

Odvisno, kolk potrpežljive otroke imaš in kako zelo močno sitno ženo. Smile
Jaz vedno rezerviram! LOL

Odgovor Napisal/-a: snežka

Brez avatarja
snežka je odsoten
snežka
Prispevki: 12
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Nakup prikolice

Objavljeno: Če Mar 17, 2016 6:49 am

Je pametno narediti rezervacijo v kampu. Mi gremo med prvomajskimi malo na ogled, ko smo na morju ali pa ko smo poleti skočimo še v bližnje kampe pogledat in potem rezerviramo, kjer se nam zdi lepo...
Midva z možem sva kupila prikolico v Avstriji in sva jo čez mejo lahko peljala z njihovo tablico, samo sva morala iti pri nas na pregled za homologacijo, da sva dobila papirje.
dober nakup in veliko lepih trenutkov v hišici na dveh kolesih Wink

Odgovor Napisal/-a: BorisT

Brez avatarja
BorisT je odsoten
BorisT
Prispevki: 91
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Nakup prikolice

Objavljeno: Če Mar 17, 2016 7:07 am

Živjo! Prikolica,ki ima skupno dovoljeno težo 750kg je vozna na tretjo tablico,rabiš pa kupoprodajno pogodbo,ki je ovirjena(lahko pri notarju).Pri ogledu preglej še tesnila okenj.  LP

Odgovor Napisal/-a: ČOMBE

Brez avatarja
ČOMBE je odsoten
ČOMBE
Prispevki: 11
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

Nakup prikolice

Objavljeno: Če Mar 17, 2016 9:02 am

Jaz, žena namreč, bom že zdržala. Sprašujem zato, ker mi ni jasno al so kampi 1. 7. že tolk zasedeni, da je boljša rezervacija za parcelo, ki je blizu plaže. Nič, kupla bom apaurin pa bo!!  Dopust se začne že doma, ko planiraš kam greš.
LP 

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Nakup prikolice

Objavljeno: Če Mar 17, 2016 10:21 am

[QUOTE=ČOMBE]Jaz, žena namreč, bom že zdržala. Sprašujem zato, ker mi ni jasno al so kampi 1. 7. že tolk zasedeni, da je boljša rezervacija za parcelo, ki je blizu plaže. Nič, kupla bom apaurin pa bo!!  Dopust se začne že doma, ko planiraš kam greš.
LP  [/QUOTE]
Ojej... Hahahahaha... Se opravičujem. LOL
Smo tudi možje včasih sitni. Wink
V navedenem času, so kampi že kar precej zasedeni. Sploh taboljše parcele. 1.7 boš mogla imet kar srečo, da boš dobila parcelo ob morju. Take parcele so ponavadi rezervirane že za leto naprej.
Se pa strinjam s tabo, da se dopust začne že pri planiranju.
Jaz vedno pravim, da se začne, ko se v avto vsedemo.
Zdaj je samo od tebe odvisno, kolk se ti ljubi prikolico vlačit od kampa do kampa v sezoni v največji vročini. Mi imamo male otroke in je fajn prikolico pripeljat v dotični kamp, na rezervirano (frej) parcelo in začet s kampiranjem. Prišparaš na živcih in času.
Je pa rezervacijo treba seveda plačat... Cene rezervacij, so pa od kampa do kampa različne in nekateri kampi tega denarja ne upoštevajo pri plačilu kampiranja.

Odgovori