Oglasi:

Kako prikolica preživi zimo v kampu?

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: volksit

Brez avatarja
volksit je odsoten
volksit
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:10 pm

Kako prikolica preživi zimo v kampu?

Objavljeno: Sr Okt 28, 2015 9:32 am

Kupil sem prikolico, ki je na pavšalu v dalmatinskem kampu in bo tam tudi čez zimo. S prejšnjim lastnikom sva jo šla pospravit in pripravit na zimo, pa mi je bilo nekaj zadev milorečeno čudnih. Najprej naj povem, da baldahin ostane postavljen, v njem je kuhinja. Zdaj pa k čudnim zadevam:
1. na nekaterih kuhinjskih elementih se je že po mesecu neuporabe (v jeseni) pojavila plesen. tudi na steni prikolice v notranjosti.
2. Prejšnji lastnik je zdaj nastavil sol in tablete proti vlagi.
3. Prejšnji lastnik je celotno notranjost pošprical z insekticidom - izpraznil je celo dozo in prikolico zaprl, da se čez zimo ne bo zaredil kak mrčes.
Druge prikolice v kampu so nekatere celo zavite v stretch folijo, kar sva se oba strinjala, da je nespametno, saj tako prikolico zapreš, da ni zračenja, ni prepiha, ko se ozračje malo segreje, se pa notranjost začne kuhati....tam je šele za pričakovati plesen.
Ampak kljub temu mi je čudno, da se je že zdaj pojavila plesen, potem pa še toliko kemikalij (insekticid). Človek pravi, da tako počne že vsa leta.
Naj omenim, da je kamp zračen-prepišen, da je prikolica sicer suha itd.
Kako vi "konzervirate" prikolice?

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kako prikolica preživi zimo v kampu?

Objavljeno: Sr Okt 28, 2015 4:48 pm

Jaz sem jo pustil v depoju blizu kampa. Imel sem pripravljeno doma narejeno cerado za pokrit, pa me je lastnik depoja prepričal, da to nima smisla, ker se tako prikolica nebo zračila in bo plesnila.
Ti pa parviš, da tudi nimaš pokrite in da ti tudi že plesni???
Zdaj si me pa prestrašil. Jaz sem imel namen nastavit sol, ampak sem pozabil. :(
Ker bo prikolica tam stala skoraj celo leto, bom očitno moral enkrat za prvomajske praznike it preverit zadevo.

No, tako sem jo jaz konzerviral.  Smile

Odgovor Napisal/-a: Otzzi

Brez avatarja
Otzzi je odsoten
Otzzi
Prispevki: 14
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Kako prikolica preživi zimo v kampu?

Objavljeno: To Jan 19, 2016 1:04 pm

Pozdravljen!
Moja prikolica že desetletja prezimi v kampu ali depoju. Do sedaj ni bila še nikoli plesniva, niti ni smrdelo po vlagi. V bistvu se mi zdi, da burja odlično poskrbi za zračenje. Je pa res, da zračnikov na strehi in v tleh nikoli ne tesnim, tako da zrak lahko kolikor toliko kroži. Tudi soli in podobnih stvari ne nastavljam.
Letos sem jo prvič pokriv s cerado za prikolice, če mi je ne odnese burja, vam spomladi sporočim, kako se je obneslo :)
Prijatelju lani se je odlično. Material naj bi dihal. Kupil sem jo v Daytoni v MB, cena je pa okoli 140€, kar je vsaj 100€ ceneje, kot sem jih drugje gledal.
LP  Miha

Odgovor Napisal/-a: Otzzi

Brez avatarja
Otzzi je odsoten
Otzzi
Prispevki: 14
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Kako prikolica preživi zimo v kampu?

Objavljeno: Sr Maj 18, 2016 10:13 am

Prikolica je prezimila brez težav. Pod zgoraj omenjeno zimsko cerado je ostala suha in čista. Nobene plesni nikjer. Priporočam vsem, ki prikolico puščate v depojih. Poleg splošne zaščite, zaščiti tudi okna in ostale PVC dele pred UV žarki s čimer jim podaljša življensko dobo.
Otzzi2016-06-23 09:23:50

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2222
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kako prikolica preživi zimo v kampu?

Objavljeno: Sr Maj 18, 2016 10:39 am

super za informacijo...bo prav prišla tudi ostalim Clap

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kako prikolica preživi zimo v kampu?

Objavljeno: Sr Maj 18, 2016 4:36 pm

Evo, tudi jaz sem dolžan poročilo!

Za prvomajske smo šli preverit zadevo in bil sem pozitivno presenečen.
Prikolica nepokrita, brez soli je suha kot poper. Smile
Odlično je preživela zimo, razen...
Spredaj v boks mi je zamakalo skozi pante in prepojilo celo notranjo oblogo.
Stvar bom rešil tako, da sem preko internetnega ponudnika camp opreme že kupil vodilo za keder, katerega bom prišraufal nad zgornje okno in keder, na katerega bom dal prišit cerado.
Tako bom prikolico pokril od okna do tal (vključno z boksom) in bom naslednjo zimo mirno prespal. Thumbs Up


Odgovori