Oglasi:

Prikolica + depo (mnenja in nasveti)

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Prikolica + depo (mnenja in nasveti)

Objavljeno: To Mar 03, 2015 7:26 pm

Zdravo...

Smo zapriseženi šotoristi (bili) vse do lani, ko nam je zagodlo vreme. V nalivu sem sedel pod podaljškom šotora in opazoval prikoličarje, kako udobno sedijo pod svojimi baldehini, gledajo TV v prikolici, poležavajo na napihljivih posteljah... Skratka udobje 1A v primerjavi z mano, ko grem vsakih 10 minut v največji naliv spucat od iglic zamašene kanale, da voda ne vdre v šotor.
Nakar se meni utrne ideja...Lamp

Ampak za to bom potreboval vaša mnenja in nasvete...

Kupim prikolico tam med 2.000 in 2.500€, jo pripeljem na depo blizu kampa (aja, še prej si dam montirat kljuko), in jo pustim tam dokler si ne zmislimo it kampirat. Ko nas piči, se odpeljemo do depoja, jo "zahaklamo" in odvlečemo na parcelo. Tam jo parkiram, postavim baldehin, malo zluftam in to je to. Smo na morju tri tedne, popokamo vse skup, in jo vrnemo nazaj na depo. Tako bi vso zadevo ponovil še kak teden v maju in kakega v septembru, ali oktobru. Cena pa enaka, ali tam šotorim, ali pa luksuzno bivam v prikolici. Wink

Zdaj pa imam 1.000.000 vprašanj.

1. Smo štiričlanska družina (dva odrasla in dva otroka), avto ima 110 konj (bencinar, 1800kg NDM). Ali bo to sploh vleklo prikolico za štiri člane?
2. Na kaj moram bit še posebno pozoren, pri nakupu take prikolice za "male pare"?
3. Kaj je še vozno s tretjo tablico, kako je z zavarovanjem, tehničnim pregledom, carino, (morda še kaj)?
4. Nisem ravno vešč parkiranja prikolice v rikverc, a je možno to odklopit in tistih par metrov na roke potisnit?
5. Kako dolgo se postavlja baldehin? Je težko?
6. Kako je z depoji? Ali tam res čuvajo prikolico, ali delajo z njo kot svinja z mehom?
7. Katere depoje priporočate v okolici Pule?
8. Sem še kaj pozabil?

Mogoče marsikomu butasta vprašanja, morda bo kdo rekel, naj raje šotorim, ker že zdaj preveč kompliciram, ampak vseeno bi rad dobil vsaj kakšno informacijo, ker sem res totalno brez vseh izkušenj.


Hvala lepa!


Odgovor Napisal/-a: jazzy

Brez avatarja
jazzy je odsoten
jazzy
Prispevki: 9
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

Prikolica + depo (mnenja in nasveti)

Objavljeno: Sr Mar 25, 2015 2:43 pm

pozdravljeni !
sem v enaki situaciji in
se podpišem pod vsa zgoraj omenjena vprašanja , tako da če je kakšen ki kampira s pirkolico dobrodošli odgovori

Odgovor Napisal/-a: m550

Brez avatarja
m550 je odsoten
m550
Prispevki: 6
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Prikolica + depo (mnenja in nasveti)

Objavljeno: Če Mar 26, 2015 12:48 pm

1. Smo štiričlanska družina (dva odrasla in dva otroka), avto ima 110 konj (bencinar, 1800kg NDM). Ali bo to sploh vleklo prikolico za štiri člane?
Brez problema.

2. Na kaj moram bit še posebno pozoren, pri nakupu take prikolice za "male pare"?
Pri nakupu prikolice za male pare je potrebno paziti, da je prikolica suha - da ne zamaka pri oknih ali pri strešnikih.
Paziti je potrebno še, da ima vse dokumente.

3. Kaj je še vozno s tretjo tablico, kako je z zavarovanjem, tehničnim pregledom, carino, (morda še kaj)?
S tretjo tablico so vozne prikolice do 750kg, vse ostale morajo imeti svojo tablico, registracijo in zavarovanje (cca. 100€ na leto). Kako je s carino ne vem.

4. Nisem ravno vešč parkiranja prikolice v rikverc, a je možno to odklopit in tistih par metrov na roke potisnit?
Seveda, saj jo moraš tako ali tako ročno naestiti na mesto, ker je na parcelah premalo prostora, da bi z avtom v "nulo" zapeljal prikolico.

5. Kako dolgo se postavlja baldehin? Je težko?
Kako dolgo se postavlja šotor? Je težko? Če znaš postaviti šotor, tudi z baldehinom ne boš imel težav.

6. Kako je z depoji? Ali tam res čuvajo prikolico, ali delajo z njo kot svinja z mehom?
Različno od posameznega depoja. Nekje jo res čuvajo, drugje pa jo samo "skladiščijo".

7. Katere depoje priporočate v okolici Pule?
Sam sem jo imel v depoju Obrt "HOLIDAY" pri Fažani (Šurida 84), kjer ima lastnik prikolice v ograjenem prostoru, v pogodbi pa je tudi navedeno, da krije škodo v primeru kraje in vloma v kamp prikolico.

8. Sem še kaj pozabil?
Verjetno....

Prikolic med 2000-2500€ je na avtonetu malo morje, se pa splača zapeljati tudi po depojih, kjer se dobi še kaj bolj ugodnega.

Lp


Odgovor Napisal/-a: jazzy

Brez avatarja
jazzy je odsoten
jazzy
Prispevki: 9
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

Prikolica + depo (mnenja in nasveti)

Objavljeno: Pe Mar 27, 2015 12:36 pm

super hvala za odgovore
kje pa so tej depoji kjer so prikolice ?

Odgovor Napisal/-a: m550

Brez avatarja
m550 je odsoten
m550
Prispevki: 6
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Prikolica + depo (mnenja in nasveti)

Objavljeno: Pe Mar 27, 2015 1:36 pm

Če se pelješ ob obali od Umaga do Pule se jih kar nekaj vidi ob poti.Cool

Odgovori