Oglasi:

Hrvaška EU- tehnični pregled prikolice na Hrvaškem

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2222
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Hrvaška EU- tehnični pregled prikolice na Hrvaškem

Objavljeno: Po Jul 01, 2013 7:52 am

Z vstopom Hrvaške v EU lahko tehnični pregled počitniške prikolice naredite tudi na Hrvaškem, saj je pri registraciji vozil in prikolic v Sloveniji upošteva tudi tehnični pregled narejen v državi EU.

Tako vam v primeru, ko imate prikolico na pavšalu in vam poteče tehnični pregled, ki ga je potrebno za počitniške prikolice delati vsake 4 leta, le tega lahko naredite na kateremkoli tehničnem pregledu na Hrvaškem.

Pri tem vas opozarjamo, da morajo na tehničnem pregledu prikolice narediti tudi test naletne zavore, če jo prikolica ima, izpis o zavornih učinkih pa priložiti k dokumentu o opravljanem tehničnem pregledu. Na podlagi tega dokumenta boste lahko registracijo prikolice opravili v Sloveniji.

Lokacije tehničnih pregledov na Hrvaškem, kjer boste lahko opravili tehnični pregled počitniške prikolice:
http://www.cvh.hr

Pa še zemljevidi lokacij tehničnih pregledov:
Istra - Umag, Poreč, Rovinj, Pula:


Kvarner - Reka, Krk, Cres, Lošinj, Rab


Lika - Senj - Pag:


Zadar - Biograd:


Šibenik:


Trogir - Split:


avtokampi.si2018-10-28 08:08:09

Odgovor Napisal/-a: matejgex

Brez avatarja
matejgex je odsoten
matejgex
Prispevki: 9
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Hrvaška EU- tehnični pregled prikolice na Hrvaškem

Objavljeno: Sr Jul 17, 2013 9:18 pm

Zdravo !
To je vse lepo in prav. Kupil sem prikolico od Avstrijca locirano na Lošinju. Bila je sedaj 2 leti na pavšalu. Je Knaus letnik 2001. Potekla je veljavnost registracije. Avstrijec mi je sedaj poslal papirje o odjavi iz Avtrijskega prometnega registra, ter prometno dovoljenje. Imam tudi kupoprodajno pogodbo. Prosim svetujete mi kako naj sedaj to prikolico pripeljem v SLovenijo, da bom imel čim manj poti. Tehničnega lahko naredim na Lošinju, samo kako naj potem naredim registracijo ? Ali se moram peljati v Slovenijo ? Lahko papirje pošljem po pošti ? Prikolica je namreč postavljena skupaj z baldahinom. Ko jo bom podrl, bi jo rad takoj peljal v SLO.
Prosim za nasvet.
LP Matej.

Odgovor Napisal/-a: matejgex

Brez avatarja
matejgex je odsoten
matejgex
Prispevki: 9
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Hrvaška EU- tehnični pregled prikolice na Hrvaškem

Objavljeno: Sr Jul 17, 2013 9:34 pm

Še nekaj sem pozabil. Ali moram potem v Sloveniji urediti slovensko homologacijo ? Sedaj imam samo Avstrijske papirje. Verjetno mi homologacije ne bodo izdali, dokler ne vidijo prikolice. Sedaj res ne vem kako bom to izpeljal, oz. kako naj pripeljem neregistrirano prikolico v Slovenijo.
Upam, da ni edina rešitev vlečna služba....
LP Matej

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2222
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Hrvaška EU- tehnični pregled prikolice na Hrvaškem

Objavljeno: Sr Jul 17, 2013 9:54 pm

najbolje je prikolico kupit, odjavit in šele potem reševati papirje...Clap

Če gre za počitniško prikolico nad 750 kg, bo potrebno prikolico pripeljati v Slovenijo, kjer boste na AMZS ali kje drugje na tehničnih pregledih naredili homologacijo prikolice. Če bi bila prikolica še registrirana na avstrijske tablice, bi bilo to enostavno urediti, ker bi lahko prikolico enostavno pripeljali z vašim vozilom. Sedaj je to mogoče uradno samo z avtovleko. Cena homologacije in tehničnega pregleda skupaj je cca 120 eur, dodatno je potrebno za registracijo plačati še zavarovanje, cestnino in tablico...še dodatnih 100 eur.



avtokampi.si2013-07-18 08:32:23

Odgovor Napisal/-a: matejgex

Brez avatarja
matejgex je odsoten
matejgex
Prispevki: 9
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Hrvaška EU- tehnični pregled prikolice na Hrvaškem

Objavljeno: Če Jul 18, 2013 9:51 pm

Ja vem, da sem bil prehiter. Samo registracija je potekla lani junija in Avstrijec jo je imel še na HR. Nekaj je govoril o začasni tablici. Mislim, da je možno tudi na preizkušnjo to pripeljati ? Ali menite da to gre ? Nekdo mi je svetoval dvigniti preizkušnjo in potem urediti. Ali je varianta tudi registrirati na nekega domačina, jo pripeljati v SLO, in potem na HR odjaviti s prometa ? Glede na to, da se bo prodajala med fizičnimi osebami, mislim, da to ni problem. ALi obstaj še kakšna varianta, saj je prikolica težja kot 750kg. Ne bi rad reskiral na 3 tablico.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2222
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Hrvaška EU- tehnični pregled prikolice na Hrvaškem

Objavljeno: Pe Jul 19, 2013 1:58 pm

problem je v temu, da slovenska preizkusna tablica velja samo za po Sloveniji...tisto z domačinom pa se jaz ne bi igral, ke rbo tudi on moral narediti pri sebi homologacijo... tretja tablica je edina pametna rešitev ali pa avtovleka :(

Odgovor Napisal/-a: fireman

Brez avatarja
fireman je odsoten
fireman
Prispevki: 1
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

Hrvaška EU- tehnični pregled prikolice na Hrvaškem

Objavljeno: Po Mar 10, 2014 4:22 pm

V enem od slovenskih obalnih kampov imamo počitniško prikolico, ki je starejšega letnika (1980). Imam kupopordajno pogodbo, kije dokazilo o mojem lastništvu. Nimam pa originalnega računa, ne kakršnega drugega dokumeneta o prikolici (homologacija, prometna tako, da prikolice pod nobenim pogojem ne morem registrirati. Letos pa bi prikolico radi preselili v kamp na Hrvaškem. Tja bi jo pripeljali na avto vleki. Zanima me ali imam lahko na Hrvaškem tako prikolico ali je registracija tudi po vstopu Hrvaške v EU obvezna?? Ker, če je, potem jo verjetno o selitvi lahko le sanjam!

Hvala in lep pozdrav, Uroš

Odgovori