Oglasi:

Odstranitev Trume

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: halozan

Brez avatarja
halozan je odsoten
halozan
Prispevki: 48
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Odstranitev Trume

Objavljeno: Ne Jun 02, 2013 7:53 pm


razmišljam, da  bi iz naše prikolice odstranil Truma grelec, saj ga ne uporabljamo, v zimi pa je prikolica lepo pokrita na suhem. Ta prostor pa bi izkoristil za kaj bolj pametnega, plina pa v prikolici tudi ne uporabljamo, ker kuhamo v predšotoru.

Če pa bi bilo že mrzlo, pa se uporabi kalorifer.

Se je kdo že lotil tega oz. so kakšne posebnosti?

Pa še nekaj, razmišljam, da bi nekam postavil prenosno klimo, pa nekako ne najdem prostora. odvod toplega zraka bi še rešil, .....  kako pa to rešujete?

Lp,
B.
halozan2013-06-02 21:59:04

Odgovor Napisal/-a: valter

Brez avatarja
valter je odsoten
valter
Prispevki: 9
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:02 pm

Odstranitev Trume

Objavljeno: To Jun 11, 2013 7:24 pm

Tudi sam sem prišel na idejo, da bi odstranil Truma grelec. Morda ga bom letos odstranil...čeprav pri moji Hobby prikolici ne bi kaj veliko pridobil na prostoru, saj je za grelcem izboklina od kolesa in en kup kablov. Sem pa odstranil vse cevi za razpihovanje zraka. S tem sem pridobil kar nekaj prostora pod posteljami.
Glede klime....razmišljal o nabavi....vendar poskušam prikolico postaviti v senco, na vseh oknih senčnike, na pednjem in zadnjem oknu pa še dodatno platno....recimo kaj takega

http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?cat_id=5&product_id=1020062920

V Domžalah sem dal za komad 25€....


Odgovor Napisal/-a: halozan

Brez avatarja
halozan je odsoten
halozan
Prispevki: 48
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Odstranitev Trume

Objavljeno: Če Jun 20, 2013 7:12 am

Pa mi je uspelo odstranit Trumo.

Ni koplicirano, naredi lahko vsak, če res nima dveh levih rok. Po odstranitvi grelca, ostane v podu luknja 15*10 cm, ki sem jo zadelal s stirodurjem, spodaj pa našprical z antikorozivnim sprayem za avtomobilska podvozja, zgoraj pa sem dal ALU ploščo.

Iz slik je razvidno, kaj je iz tega nastalo, na vrata še pride ključavnica. Verjetno bo drugo leto sem prišla prenosna klima, v steno prikolice pa bom naredil luknjo za vroč zrak.

Lp,








Odgovor Napisal/-a: Wanted

Brez avatarja
Wanted je odsoten
Wanted
Prispevki: 22
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Odstranitev Trume

Objavljeno: Ne Feb 09, 2014 8:13 pm

Podobno smo tudi mi naredili :)

Odgovor Napisal/-a: kljukec

Brez avatarja
kljukec je odsoten
kljukec
Prispevki: 3
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:03 pm

Odstranitev Trume

Objavljeno: To Mar 11, 2014 6:15 am

No jaz pa imam Hobby 470 in sem imel zraven trume še ene vratice. Tole se mi zdi da je iz 450. No saj ni važno jaz sem odstranil trumo in namesto nje vgradil zamrzovalno omaro z dvema predaloma ki je točno pasala notri. Trume pa nisem rabil ker sem vgradil klimo z gretjem in hlajenjem. Zunanjo enoto vlačim spredaj v predalu zraven rezerne gume in kjer bi naj bila plinska jeklenka, notranjo enoto pa imam nameščeno nad posteljoBig smile

Odgovori