Oglasi:

Podražitev PZA v Kopru in Planici

Vse o najemu, nakupu in potovanju z avtodomom

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Podražitev PZA v Kopru in Planici

Objavljeno: Če Avg 04, 2016 2:55 pm

prepričane je težko prepričat...na koncu bomo še krivi, da tudi v Kočevju ni več brezplačno, ampak je cena celo 12 eur.

Mi še vedno mislimo, da ima vsak uporabnik avtodoma 10 eur za nočitev na urejenem postajališču, elektriko, vodo, uporabo sanitarij in tušev, avtobus do mesta... Če bo zaradi tega več reda, pa še toliko bolje.

Odgovor Napisal/-a: Miloš

Brez avatarja
Miloš je odsoten
Miloš
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

Podražitev PZA v Kopru in Planici

Objavljeno: Pe Avg 05, 2016 6:52 am

Da ne bo pomote, jaz portal Avtokampi.si smatram kot pravo stvar in vsebine so v mnogih pogledih tudi korektne in koristne, vendar ste v  mnogih primerih preveč pristranski. Ljubitelji kampiranja smo za vas predvsme količina oz. številke s katerimi postrežete vsem tistim, ki vam dajo denar.
Podražitev v Kopru sama po sebi tudi ni tak problem, posebej če bo to odpravilo anomalije in napravilo red.
Lep primer je vaša navedba za Kočevje - ne napišete, da je PZA predrag, pa ne zaradi urejenosti, temveč zaradi tega, ker Kočevje vsaj pol leta nima kaj ponuditi.
Problem je v tem da si noben nevtralen forum ne more in ne sme privoščiti takšnih sodb o cenah, ki gredo direktno na naš račun, mi bomo plačevali te podražitve, ki so po vašem mnenju upravičene, po mojem pa gre za pritisk slovenskih kamov zaradi "nelojalne" konkurence.
Če bi mi bilo vseeno za forum oz. portal Avtokampi.si, bi vas enostavno ignoriral, tako pa težim predvsem zato, ker vas potrebujemo, vendar morate določene poglede na novo prevrednotiti. Ne, nočem, da bi bili samo zastopniki naših interesov, vendar je nesprejemljivo, da podpirate in objavljate stališča, ki nas neposredno oškodujejo.
Torej, niste krivi za konkretne podražitve, ste pa še kako krivi zaradi objavljanja takih mnenj in sodb, kot ste jih v času pred podražitvijo v temi PZA Bohinjska Bistrica, ker tudi zaradi vašega vpliva te podražitve postanejo legitimne.
Če nam ne morete (nočete) pomagati, bi pričakoval, da nam vsaj ne delate škode.

Odgovor Napisal/-a: picikato

Brez avatarja
picikato je odsoten
picikato
Prispevki: 5
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

Podražitev PZA v Kopru in Planici

Objavljeno: To Sep 20, 2016 5:46 pm

V avgustu sen doživel lepo presenečenje ,ker imam kombi predelan v van in trenutno še ni vpisan kot bivalno vozilo sem dobil odziv od zaposlenega,da ne smem biti na PZA  Koper .Bil sem letos na Portugalskem in nisem imel nikjer težave samo v Sloveniji se najdejo nekateri ,ki težijo.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Podražitev PZA v Kopru in Planici

Objavljeno: To Sep 20, 2016 7:54 pm

ta zahteva ni zrasla na zelniku parkirišč Koper, ampak čisto drugje... je pa posledica tega, da so nekateri tam kar bivali in ne samo prenočevali

Odgovor Napisal/-a: jama

Brez avatarja
jama je odsoten
jama
Prispevki: 25
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Podražitev PZA v Kopru in Planici

Objavljeno: Sr Sep 21, 2016 1:35 pm

@ picikato par postov više si preberi zakaj je ta prepoved. Sem lepo obrazložil.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Podražitev PZA v Kopru in Planici

Objavljeno: Pe Sep 22, 2017 9:56 am

Iz Kopra sporočajo, da se po novem na PZA pri njih plačuje tudi turistična taksa

"S 13. 8. 2017 je stopil v veljavo nov Zakon o prijavi prebivališča (ZPPreb-1, Uradni list RS št. 52/16), ki je posegel tudi v delovanje počivališč za avtodome. Zakon o prijavi prebivališča na novo opredeljuje pomen  gostitelja, v 39. členu pa določa obveznost vodenja in vpisovanja gosta v knjigo gostov v roku 12 ur od prihoda. Navedeni zakon se glede opredelitve nastanitvenih obratov navezuje na 4. in 15. b člen Zakona o gostinstvu.

Marjetica Koper, ki upravlja parkirišče za avtodome v Kopru, je v skladu z novo sprejetim zakonom pričela z obveznim vodenjem in vpisovanjem gostov parkirišča za avtodome v knjigo gostov. Marjetica Koper je v skladu z Odlokom o turistični taksi na območju Mestne občine Koper (Uradni list RS št. 11172013, z dne 20.12.2013) z 11. 9. 2017 pričela zaračunavati turistično takso uporabnikom in gostom parkirišča za avtodome. V skladu z odlokom znaša turistična taksa 1,27 EUR na osebo na dan oziroma 0,63 EUR na dan za osebo od 7. do 18. leta starosti. Plačila turistične takse so oproščeni otroci do 7. leta starosti, invalidne osebe oziroma osebe s telesno okvaro in otroci s posebnimi potrebami na podlagi ustreznih dokazil ter tuji državljani, ki so po mednarodnih predpisih in sporazumih oproščeni plačila turistične takse. Turistično takso bodo v imenu Mestne občine Koper obračunavali komunalni nadzorniki upravitelja parkirišča za avtodome na kraju samem."


Odgovor Napisal/-a: Mars

Brez avatarja
Mars je odsoten
Mars
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:16 pm

Podražitev PZA v Kopru in Planici

Objavljeno: Ne Okt 08, 2017 9:13 pm

Prosim, da ne pišete nepreverjenih informacij in ne zavajate javnosti!
V kolikor se sklicujete na ZPPreb-1, navedite jasnejšo formulacijo, navedite člene in pravno podlago-razlago!
Svetujem vam, da se ne spuščate na pravno področje v kolikor niste pravnik.
PZA v slovenskem prostoru nima pravega statusa, zato ga vsak tolmači kakor mu paše,
ZPPreb-1 ne velja za bivanje na PZA-jih, predvsem ne na tistih PZA-jih kjer je bivanje omejeno na 48 ur,

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Podražitev PZA v Kopru in Planici

Objavljeno: Po Okt 09, 2017 5:23 am

Mars..to je sporočilo, ki smo ga mi dobili s strani upravljalca postajališča za avtodome v Kopru.

Odgovor Napisal/-a: Mars

Brez avatarja
Mars je odsoten
Mars
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:16 pm

Podražitev PZA v Kopru in Planici

Objavljeno: Po Okt 09, 2017 7:42 pm

Ne bodite oglasna deska, naj sami objavijo v medijih, vi pa lahko povzamete prispevek, pod katerega naj se odgovorni podpišejo.
Verjamem, da marsikomu diši turistična taksa in še kaj bi pocuzali, a ravno to odbija, avtodomarji radi potujemo in ne maramo, da se nas na vse mogoče načine omejuje, zato so postajališča po celi Evropi najbolj priljubljena.
Tistih 48 ur ponavadi zadošča tudi za oglede večjih mest, nikogar pa ne preganjajo če želi ostati mogoče še kak dan, prav nasprotno lahko dobiš naprimer še  ( Free Gäste.Card ), ker te želijo zadržati še kak dan več in nikjer ne težijo s prijavami... prideš ko prideš in greš ko želiš.
Naj bo za zgled Skandinavija, ne pa balkanske fore in pristop do avtodomarjev kot ga imajo Hrvati.
Vsi, ki pa radi nekje bivajo, pa lahko izberejo kampe, tam je prostor tudi za šotore in prikolice, čas bivanja pa ni omejen.

Odgovori