Oglasi:

PZA Bohinjska Bistrica

Vse o najemu, nakupu in potovanju z avtodomom

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

PZA Bohinjska Bistrica

Objavljeno: Če Apr 21, 2016 2:29 pm

20. aprila so pri železniški postaji v Bohinjski Bistrici odprli postajališče za avtodome - PZA - camper stop, ki bo odprt čez celo leto in avtodomarjem nudi parkiranje avtodoma, oskrbo z elektriko, svežo vodo in izpust fekalij in sive vode.

Cena za 24 urno parkiranje je 10 eur + dodatne 4 eur za priklop na elektriko. Več na http://www.avtokampi.si/kamp/1/595/Bohinjska-Bistrica-camper-stop/

Odgovor Napisal/-a: jama

Brez avatarja
jama je odsoten
jama
Prispevki: 25
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

PZA Bohinjska Bistrica

Objavljeno: Če Apr 21, 2016 7:05 pm

Lepo se tudi postajališča za avtodome širijo pri nas. Pohvalno.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

PZA Bohinjska Bistrica

Objavljeno: Pe Apr 22, 2016 7:24 am

Mi sicer v temu vidimo nekaj "strukturnih" težav
 - ponekod se gradijo PZA-ji, ki se financirajo iz občinskega proračuna in presegajo "normalne" finančne okvire, ki so še sprejemljivi npr. v Kopru je izgradnja stala neverjetnih 630.000 eur, cena nočitve je pa nenormalno poceni, ker za 4 eur ne pokrijejo niti stroškov vzdrževanja. Mi pravimo, da res ni potrebe za subvencioniranje cene s strani občanov Kopra. Saj imamo vsi dovolj denarja, da si lahko privoščimo normalno plačilo. Mislimo, da je prava cena nekje okoli 10 eur na dan oz. z uporabo elektrike nekje med 12 in 14 eur. Če je pa lokacija res nekaj posebnega npr. Postojnska jama, Bled, Bohinj, Piran, je pa cena lahko tudi višja.
- PZA naj bi bil v osnovi urejeno parkirišče z možnostjo priklopa na elektriko in oskrbo avtodoma, nikakor pa ne z dodatnimi objekti od velikih sanitarij s tuši 8sedaj se gradi tak objekt v Kočevju) ipd, ker avtodomarji imajo svoje kopalnice, če pa potrebujejo objekte, potem pa za to že imamo kampe
- občine gradijo PZA-je iz denarja, ki ga prispevajo v njihovo blagajno turisti s plačilom turistične takse...obiskovalci PZA-jev pa ne plačujejo turistične takse, čeprav se iz tega denarja gradijo parkirišča za njih...a ne bi bilo pravično, da vsi turisti plačujejo takso?
avtokampi.si2016-04-22 09:28:40

Odgovor Napisal/-a: jama

Brez avatarja
jama je odsoten
jama
Prispevki: 25
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

PZA Bohinjska Bistrica

Objavljeno: So Apr 23, 2016 7:27 am

V nekaterih stvareh se strinjam z tabo. Vendar kozarec je vedno napol prazen ali poln.
Preprosto dejstvo je, da število avtodomarjev narašča in da so to v veliki meri bolj bogatejši sloj prebivalstva,
ki tudi radi zapravljajo. In če želimo te avtodomarje zadržati jim moramo nekaj nuditi. Tako da jst gledam to z drugega vidika. Res da stane PZA v Kopru samo 4 eura ( kar je res nekoliko poceni, drugje so cene 10 eur), vendar je bil nazadnje v času mojega obiska v Kopru PZA v poln in nas je 10 kamperjev parkiralo zunaj PZA. In vsi smo drugi dan veselo zapravljali po Kopru in si ogledovali okolico. In v tem je fora PZA. Zadržati ljudi da ne grejo naprej na Hrvaško ali kam drugam.
Brez tega PZA v Kopru močno dvomim da bi se kateri tujec ustavil v Kopru. Ali pa domačin. Jst se že ne bi. In če občine ne bodo same financirale ta postajališča le kdo jih bo ? Navsezadanje imajo občine obisk od tega. V tujini je veliko PZA celo zastonj. Da o tem kam vse občine namenjajo denar sploh ne govorim ( Koper - FC Koper).
Skratka tudi veliko slovencev se po novem odloča raziskovati Slovenijo in ne več samo tujine kar gre predvsem na postavitev novih PZA-postajališč.
jama2016-04-23 09:29:56

Odgovor Napisal/-a: KIMI

Brez avatarja
KIMI je odsoten
KIMI
Prispevki: 78
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

PZA Bohinjska Bistrica

Objavljeno: So Apr 23, 2016 2:28 pm

PZA v vsako vas!   

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

PZA Bohinjska Bistrica

Objavljeno: Ne Apr 24, 2016 1:16 pm

Če je PZA uspešna turistična zgodba, potem naj se javijo zasebniki in vlagajo v ta tip turizma ali pa naj občine pričnejo graditi kar kampe, ker šotoristi ali lastniki prikolic so potem v tem pogledu prikrajšani. Mi smo za to, da se PZA.ji gradijo tam, kjer ni druge možnosti nastanitve, se pravi ni v bližini ustreznega kampa. Npr. zakaj bi občina Bled urejala kar dva nova PZA-ja, če pa ima na relaciji 5 km kar štiri kampe oz. kako neumno se zdi lastniku kampa Menina, da bodo recimo v Mozirju uredili brezplačen PZA, ki ga bo financiral sam s turistično takso svojih gostov. Na Tirolskem je že pred 15 leti zaradi nepremišljene izgradnje PZA-jev zaprlo vrata kar nekaj manjših kampov, ki niso zmogli cenovne vojne. Npr. PZa v Kočevju je odlična dopolnitev, samo tistega objekta s sanitarijami in celo kuhinjo, ki ga sedaj gradijo, avtodomarji res ne rabite. Potem pa Idrija, Postojna, Pivka, Cerknica, Ilirska Bistrica, Sežana, Sevnica, Laško, Ljutomer...so  kraji, kjer naj se čim prej zgradijo PZa-ji. Lep primer je tudi Krško z okolico, ki ima brez velikih investicij urejenih kar nekaj PZA-jev.

Gre za to, da tujci, na poti v Istro se ne bodo ustavili v Kopru, ker so že leto dni v naprej rezervirali na točno določen dan parcelo v kamp. Npr. nizozemski ali nemški avtodomar je najkasneje v januarju ali februarju uredil rezervacijo točno določenega termina v kampu v Poreču. Na pot se bo odpravil 2 - 3 dni prej in se na poti za eno ali max dve noči ustavil v Avstriji ali npr. Šobcu ali v kampu Bled. Tam bo plačal cca 30 eur za nočitev in to je to. Če pa se bo na Bledu zgradil z občinskim denarjem PZA in bo stal 10 eur, pa bodo samo tujci pridobili to, da bo še ceneje prišli skozi Slovenijo. Nič več jih ne bo in nič več ne bodo zapravili.

O tem koliko avtodomarji zapravijo v gostilnah in pri lokalnih ponudnikih bi se dalo razpravljati, če bi pa sešteli vse skupaj pa šotoristi zagotovo zapravijo več, ker morajo precej večkrat obiskati tudi trgovine. Da pa avtodomarji, ki kot pravite sodijo med bogatejši sloj, plačujejo 4 eur za nočitev, pa je povsem nesmiselno. Kot je bilo zapisano na straneh CCS-a, se pa nekateri še vedno švercajo v Kopru in jim je tudi 4 eur na noč predrago. Ti zagotovo ne obiščejo restavracije v Kopru, samo izkoristijo ugodnost poceni bivanja in pridejo na obalo na lep in poceni vikend. Samo za primerjavo, v Benetkah je PZA več kot 35 eur na noč.

Odgovor Napisal/-a: Alexandra

Brez avatarja
Alexandra je odsoten
Alexandra
Prispevki: 5
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:09 pm

PZA Bohinjska Bistrica

Objavljeno: Ne Apr 24, 2016 6:20 pm

Se strinjam

Odgovor Napisal/-a: jama

Brez avatarja
jama je odsoten
jama
Prispevki: 25
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

PZA Bohinjska Bistrica

Objavljeno: To Apr 26, 2016 2:16 pm

Pozdravljeni!

Naj začnem s pohvalo vaše spletne strani. Uporabljam jo redno in sem navdušen nad točnostjo in ažurnostjo vaših objav. Resnično tukaj najdem vse informacije o kampih in postajališčih. Upam da tale moj zapis ne boste vzeli kot kritiko. Je samo moje mnenje, ki ga pač izražam na svoj način.

Na forumih se vsi po navadi tikamo, ker me vi vikate, vas bom vikal tudi sam. Malo kulture ne škodi Wink.

Prvo bi vas prosil, če mi lahko pojasnite kdo je to ''mi''(govorite v množini), a je to kakšno združenje ali samo govorite za par ljudi ?

Z vami se strinjam pri prenizki ceni za PZA Koper, cena od 10 do 15 eur bi bila bolj primerna za PZA-je povsod po Sloveniji.

Strinjam se da so šotoristi in dopustnik z kamp prikolico na slabšem, vendar je njihova odločitev kako in s čim dopustujejo. Za spanje in uporabo elektrike na noč je zame 35 ali več evrov popolnoma oderuško. Sploh ker je vse kar potrebujem samo varovan prostor. Zakonodaja mi ne omogoča parkiranja in spanja na javnih površinah. 

Ne razumem zakaj kampisti v trgovini zapravijo več ??? Mogoče več pojedo in popijejo ? Tudi mi se ustavljamo v trgovinah in gostilnah jemo, pijemo… Da ne omenjam da večina lastnikov prikolico uporablja samo dva tedna na leto in to je to. Osebno sem z kamperjem aktiven vsak drug vikend. In da, na glavni dopust grem v kamp. Toliko o zapravljanju.                      

Benetke, ki so turistično na svetovnem zemljevidu med top destinacijami pa imajo PZA postajališče tudi za 18 eur le da je 1 km stran iz centra, da ne govorimo o kampih v Benetkah, ki so celo cenejši od kampa Šobec, ki ga veselo omenjate. Mogoče bi pa tisti avstrijec, ki plača 30 eur za nočitev v kampu ostal malo dlje v okolici Bleda če bi imel PZA za 10 do 15 eur. In se posledično naslednjič vrnil na dopust na Bled v kamp. Ob takih cenah v naših kampih verjamem da jih vleče na Hrvaško za isti denar.

Strinjam se da na PZA postajališčih ni potrebe po postavitvah tušev in wc-jev, čeprav po mojih izkušnjah, je pravi tuš še vedno top. Nimamo vsi ogromnih kamperjev z vso luksuzno opremo.                                                                           

Kar se tiče nenormalnih stroškov za gradnjo PZA-ja v Kopru, se ve kdo ga je gradil in kako potekajo te stvari. Po mojem mnenju realna cena gradnje le tega ni višja od 1/3 prikazanih stroškov. Vsi vemo kako se stvarem streže v naši lepi deželici. Kar se "švercarjev" tiče, oni so vedno bili in vedno bojo, za njih bi moralo poskrbeti mestno redarstvo, ki ima vsa pooblastila. Mi smo tudi za velikonočne praznike parkirali zunaj ograjene površine, plačali parkirnino plus 4 eur za PZA (koristimo wc in tuš če je v ponudbi) in tudi veliko drugih je naredilo isto. 

Strinjam se da bi bilo priporočljivo najprej postaviti PZA-je v mesta, kjer ni kamp ponudbe. Občine, ki se odločajo za postavitve PZA-je očitno imajo od tega nekakšen interes, drugače dvomim da bi se spuščale v takšne investicije. 

Če se ustaviva pri omembi kampa Šobec in ostalih kampov kjerkoli po Sloveniji, ki ne omogočajo kampiranja v zimskih mesecih oz. so zaprti od oktobra da aprila( konkretno vsi štirje kampi v okolici Bledu). Kje potem prenočiti po zimi če si zaželim smučati na Straži ?  Morebitni PZA na Bledu bo to zadevo rešil.

Omenjate plačilo turistične takse za vse. Kaj ob tem mislite na večina privat apartmajev, ki se veselo rentajo na črno v sezoni ? Kaj poreči ob trumu italijanskih kopalcev na naši obali, itd ? Večina jih pusti v Sloveniji samo svoje smeti. Marsikatera zadeva ni urejena v tej naši deželici.

Pa še o PZA v Krškem, ki ste ga tako čudovito izpostavili. Upam da se vam ne bo potrebno ustaviti prav v Krškem, ko je na stadionu v neposredni bližini nogometna tekma, speedway ali celo večji pogreb (bližina pokopališča), ker so vsa parkirišča tudi PZA popolnoma zasedena. Ni niti vode, niti elektrike, niti ni na varovanem območju. Za vikend je skoraj nemogoče pričakovati mir in tišino, ker je v bližini  bar, ki obratuje do poznih jutranjih ur. Res si ne želim ob dveh ponoči srečati par veselih "lokalcev". Takšnih in podobnih parkirišč oz. po vaše PZA-jev je v Sloveniji veliko.

Tako to je bilo samo nekaj stvari tako na hitro Smile.  Jst se na to temo ne bom več oglašal, ker se bo vlekla v nedogled. Tako kot je v Sloveniji navado smo pač vedno vsak na svoji strani. Verjamem da marsikateremu kamp lastniku ne odgovarja postavitev novih PZa-jev, ampak sam mislim da bodo samo razširila našo turistično ponudbo.


Odgovor Napisal/-a: Miloš

Brez avatarja
Miloš je odsoten
Miloš
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

PZA Bohinjska Bistrica

Objavljeno: Po Jun 06, 2016 11:44 am

Bravo za mojega predhodnika - argumentirano vam je razložil nekaj, kar bi vam v uredništvu Avtokampi.si moralo biti jasno; kampiranje in kamper stop niso ista stvar, razlika je ogromna in če vam jo moram razlagati je bolje da se ukinete.
Predvsem me moti negativen odnos do avtodomarjev, taka pristranska mnenja pritičejo komu drugemu ne pa strani, ki naj bi promovirala kvalitetno preživljanje prostega časa.
Imam predlog za vas - PUSTITE NAS PRI MIRU, občine in posamezniki pa se bodo zaradi lastnih interesov odločali ali bodo investirali v izgradnjo postajališč.
Avstrija, Nizozemska in druge evropske države pa so seveda čisto brez veze in zaradi neznanih razlogov vzpostavile široke in cenovno dostopne mreže postajališč ....
Očitno bi jim samo vi (mali zagovorniki - malih kampov ....) razložili v kakšni zablodi so.
Seveda bi bilo zanimivo, če bi uredništvo v smislu previsokih cen kampov objavilo kakšno primerjavo, saj vsi vemo da so mnogi predragi, z ozirom na nivo svojih uslug, vendar se na takšnih področjih ne vidite, ker od nas ni kaj dosti denarja ....
Prebiral sem vašo stran, zdaj je pa verjetno ne bom več, ker ste s takimi izjavami preveč pristranski.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

PZA Bohinjska Bistrica

Objavljeno: Po Jun 06, 2016 12:48 pm

Nismo pristranski in nismo nobeni zagovorniki majhnih ali velikih kampov. Samo argumentirano delujemo in si želimo širše debate od te, da gre čez Slovenijo 90.000 avtodomarjev letno...podatek, ki je nastal brez ene študije o tem. Mi delujemo samostojno brez nekih STO, GZS, združenj, mrež ipd., prav tako nikoli nismo dobili ne državnega, ne evropskega evra...

Zakaj bi morali razvrednotiti slovenski turizem z brezplačnimi zadevami. Če se sami ne bomo cenili, kako nas bodo potem tujci? Pišete, da Italijani puščajo samo smeti pri nas... evo imamo problem, ki ga moramo rešiti skupaj. Kako bi od italijanskih avtodomarje dobili vsaj 20 eur na vikend. Kaj jim lahko ponudimo in kako se zadeve lotiti.

Še vedno smo mnenja, da bi v Kopru moral PZA stati vsaj 10 eur na noč, že zato, ker vključuje tudi sanitarni objekt. Prav tako recimo tudi v Kočevju. Zakaj bi morali občani teh občin plačevati za vzdrževanje infrastrukture, ki jo uporablja določen krog ljudi. Če se želimo iti turizem, potem se ga pojdimo tako kot pravite v Avstriji. Tisti, ki od turizma nekaj imajo, recimo v Kopru gostišča, kjer avtodomarji puščajo svoj denar, naj vložijo nekaj v dodatno infrastrukturo, ne pa da se to dela z občinskim in EU denarjem.  In to, da je PZA v Kopru stal 630.000 eur je kratko malo rečeno kraja denarja. V času, ko ljudje zbirajo denar, da gredo otroci iz socialnih družin lahko na prvič morje... žalostno.

Kar se tiče primerjav cen kampiranja, pa boste to tako ali tako našli samo pri nas, ker drugi tega ne delajo oz. vedo, da je s tem preveč dela. Še Hrvati kopirajo naše informacije za njihove kampe :). V kratkem pride tudi primerjava za slovenske kampe.

Istra 2016 - http://www.avtokampi.si/novica/2/1568/Primerjava-cen-kampiranja-v-Istri-za-sezono-2016
Kvarner 2016 - http://www.avtokampi.si/novica/2/1346/Primerjava-cen-kampiranja-na-Kvarnerju-v-sezoni-2016
Dalmacija 2016 - http://www.avtokampi.si/novica/2/1634/Primerjava-cen-kampiranja-v-kampih-v-Dalmaciji

Odgovori