Oglasi:

Siofok (Mađarska) - kamp Aranypart

Informacije o kampih v ostalih državah npr. Italija, Avstrija, Nemčija, francija, Španija

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Siofok (Mađarska) - kamp Aranypart

Objavljeno: Če Jun 30, 2011 10:53 am

Kamp u Siofoku je bio prvi kamp u koji smo otišli na Mađarskoj teritoriji. Bilo je to 2009. godine u lipnju. Koliko nam se svidjelo, govori i činjenica da smo lani posjetili i drugi kamp na Balatonu, a tu tradiciju jednom godišnje mislim da nećemo napustiti ni ove godine.
Nažalost, kako žena nema baš godišnjeg koliko bi mi željeli ovakvi izletu su nam često dvodnevni ili trodnevni. Da li vući kampicu na takve izlete - pitanje je koje stoji i koje je na mjestu. Moj odgovor uvijek - DA!
Od Bjelovara 200 km. U četvrtak sam pakirao kampicu i gledao što vući za tri dana, što ne... Izvadio sam predšator i ubacio mali paviljon 3x3, stol i stolice... I ono što je supruga pripremila dan ranije... U petak ujutro u 5 sati smo krenuli.
Siofok je i službeno njihovo najveće turističko mjesto što je i pokazao, ali to ću malo kasnije.
Camping Aranypart - mali kamp na rubu Siofoka. Parcele do vode za kampice, s druge strane slobodna zona za šatore... Nekoliko sanitarnih čvorova... koje čistačice nastoje održavati čistima... Stariji tip i starije godište, ali pristojno... Od wc-a i tuševa odvojeni su posebni sanitarni blokovi za kuhanje s postavljenim plinskim pećima na slobodno korištenje svim gostima, te pranje posuđa... Ove kuhinje su ono što bi svaki kamp trebao imati...
Parcele su u nekoliko veličina do 50 m2, 60-80 m2, 80-100 m2, 100+ m2, te naravno i tako su i cijene. Nama se svidjela jedna zbog blizine svega veličine cca 70 m2 na koju smo se smjestili. Sve parcele su uredno pokošene, na svakih nekoliko metara je koš za smeće, kao i duž cijele obale... Kamp je odvojen žicom od plaže i šetališta uz rub... Trenutno su otvorena dva izlaza... U kampu staje jako puno Poljaka, Njemaca, Danaca, Nizozemaca i inih koji ostaju dan-dva i očito produžuju dalje prema Jadranu.
Plaža - čisto i uredno, da se hrpa hrvatskih plaža može posramiti. Bez ijednog papirića ili bilo kakvog oblika smeća - limenke, boce, kore voća... Jer kao i u kampu na svakih 15-20 m je kanta za smeće koju čiste redovito. Voda je bila oko 21-22 stupnja i naravno da smo se okupali. Cijela plaža je ujedno i šetnica. Cijelom dužinom obala je betonirana 1 m iznad ruba jezera te je moguć odlazak pješice (biciklom) skroz do centra Siofoka... Na svakih pedesetak metara imate cijeli set trgovina suvenirima, sportskim asortimanom, razne igraonice, kioske sa sladoledom, kokicama, "kukoricama", hot-dogovima, restorane i to se sve samo nadomješta, redom reda s razmakom do maksimalno 20-30 metara pa nova skupina. O skijanju na vodi, pedalinama, kajacima i svemu ostalom pratećem za trošenje novaca neću ni pričati...
Nažalost, već prvo poslijepodne oprao nas je prolom oblaka od sat-dva vremena. Naveče smo otišli u grad malo se prošetati i imali smo što i vidjeti... Kako smo bili s djecom ograničili smo se na večeru i sladoled... Oni doslovce žive za turizam 0-24 sata. Trgovine u gradu rade do 23, a poslije toga do ranog jutra radi bezbroj kafića, trgovinica suvenirima, disco i night clubova, tatto salona i dr.
Drugo jutro smo htjeli se provesti jednim od brodova koji kruže Balatonom ali zaspali smo ujutro na turu gdje je besplatno za djecu, pa smo to odgodili za poslijepodne jer sunce je bilo prekokrasno te smo se izvalili u ležaljke i (izgorili...), te smo vrijeme koristili na igranje picigina s djecom u jezeru... Jezero je pješčano i koliko god to zvučalo glupavo izgleda kao i svaka naša pješčana plaža (npr. okolica Nina). Popodne i odlazak na "brodsku turu" je opet pokvarila kiša koja je počela padati oko 17 sati, a prestala oko 20, te smo se spremili, pa raspremili i na kraju oko 20,30 ponovo spremili i otišli u grad...
U nedjelju smo se spakovali i napustili smo kamp oko 11 sati. Usput nas je put vodio preko Nagyatada prema Goli, ali smo stali u Marcali-ju jer smo vidjeli jumbo plakat s termama (http://tourism.magyar-kuria.info/thermal/marcali-en.htm). Nismo požalili. Ostali smo 4,5 sata, nakupali se, nasunčali i kad smo krenuli dalje po jakom pljusku i vjetru sretno se vratili u Bjelovar.
Cijene: 50 eura x 274 Ft je 13700 Ft... cca 1 kn 37 Ft...
Pa sad računajte: pecivo kajzerica 25 Ft, Coca Cola 2 lit. 269 Ft, prosječni obrok u restoranu  juha + ciganjsko pečenje ili bečki odrezak 1150-1600 Ft, pivo 0,5 lit 450 Ft, a 0,3 300 Ft, sladoled gombocka 130-150 Ft, autoplin 151 Ft... Camp odrasla osoba 950 Ft, dijete do 14 god 750 Ft, parcela 2600-3200 Ft... Ukupno za dva dana 3 odrasle (od toga 1 dijete 15 god.) + dijete do 14 god + parcela + turističke takse 13900 Ft... 50 eura i 5 kn
U petak naveče kćer se nažalost osula jer je alergična na neke mliječne proizvode, a naravno da smo zaboravili tabletice. U 21,30 sam se spakovao i do porte gdje mi je noćni čuvar izvadio kartu Siofoka, na njoj nacrtao gdje je dežurna ljekarna i uputio me tamo. Kupili smo tabletice (magistra u ljekarni govori ili razumije hrvatski).
I uz svu kišu nije nam uopće žao što smo otišli tamo. Mislim da ćemo i nagodinu na još koji vikend, možda čak i tjedan s dvije destinacije. Ostao je Fured i Kesstely (Heviz terme)... Djeca oduševljena... ocjene od 1-5... kamp -4, okolo kampa 4, Siofok 5, hrana 5, cijene 4 - sveukupno čista 4 s naginjanjem na više...
Osjećali smo se kao da nas nose na dlanu za to malo eurića što smo im ostavili. Svi su ljubazni i ono što oni pružaju turistu daleko je više nego li se može dobiti u hrpi hrvatskih kampova. Stvarno se ispostavlja da mi dajemo samo more i more i more...
Evo i par slikica...
Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovori