Oglasi:

Priključki v kampu?

Vse o kampiranju, naši spletni strani, vaši predlogi

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: twosocks

Brez avatarja
twosocks je odsoten
twosocks
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Priključki v kampu?

Objavljeno: Če Jul 21, 2011 7:58 am

Pozdravljeni!

Ker sem bolj novinec pri kampih in grem po dolgih letih ponovno v kamp, me zanima tip priključkov v kampu. Kako to izgleda? V kampu Ježevac so mi rekl da ima parcela Confort vodo in elektriko. To pomeni da rabim podaljšek za elektriko recimo 10 m in navadno cev za vodo, ali je kak drug sistem?

Ni mi tudi jasno, kako veš da v kampu ne boš imel potor direkt na soncu - če imaš majhnega otroka je to malo problem, da te nastanijo na parcelo z direktnim sonce.

hvala za namige.


Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Priključki v kampu?

Objavljeno: Če Jul 21, 2011 2:02 pm

Komfortna parcela ponavadi pomeni, da je parcela bolj ob obali in da ima poleg priključka za elektriko, tudi priključek za vodo. Ni pa našteto nujno. Glede podaljška je 10 metrov absolutno premalo, ker nikoli ne veš, kje bo najbližja omarica. Priporočam vsaj 25m podaljšek. Osebno s sabo vedno vlačim 2x25m. Potem je tukaj še tip elektro priključka. Lahko je navadna vtičnica, takšno kot jo poznamo mi. Mnogi kampi pa imajo tako imenovano EURO vtičnico in boš moral imeti s sabo tudi EURO razdelilec. Ponavadi ga lahko kupiš ali si ga izposodiš  v samem kampu. V sezoni pa jih zna zmanjkati, zato priporočam, da si omisliš lastnega. Dobiš ga v kakšni trgovini z elektro opremo ali ti ga sestavi lokalni električar.

Glede sence je tako. Čisto odvisno od kampa. Nekateri jo imajo obilo, drugi manj, tretji pa praktično nič. Razumljivo so parcele v  senci najbolj oblegane zato je priporočljiva rezervacija. Ker si glih omenil Ježevac - to je kamp z obilo sence, vendar je v glavni sezoni izredno poln zato je verjetnost, da boš dobil lepo parcelo majhna.

Odgovor Napisal/-a: twosocks

Brez avatarja
twosocks je odsoten
twosocks
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Priključki v kampu?

Objavljeno: Če Jul 21, 2011 8:44 pm

Pozdrav!

Hvala za informacijo glede elektrike. Vzeto na znanje.
Z vodo je podobno, cev 25 m ali so "korita" klasika?

Glede sence pa so mi danes (pisal sem jim pred nekaj dnevi) da naj ne skrbim, da so vse Confort v senci - moja parcela tudi. Tako da sem pomirjen.

hvala in lp

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Priključki v kampu?

Objavljeno: Pe Jul 22, 2011 8:12 pm

Odlično da ste sploh dobili parcelo v Ježevcu, ker je kamp v tem obdobju popolnoma zaseden, običajno zmanjka tudi tistega prostora za šotore, tako da jih potem gostje postavijo kar ob morju, kjer načeloma sploh ni več kamp. Lepo se imejte in seveda po končanem dopustu ocenite kamp na naši stran.

Odgovori