Oglasi:

STRELE MED NEVIHTO V ŠOTORU

Vse o kampiranju, naši spletni strani, vaši predlogi

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: katjusha36

Brez avatarja
katjusha36 je odsoten
katjusha36
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

STRELE MED NEVIHTO V ŠOTORU

Objavljeno: Ne Apr 23, 2017 5:58 pm

Zdravo,
kampiramo ne prav dolgo (4 leta) in sicer s šotorom. Vedno pa me je groza, ko je nevihta in švigajo strele. Partner pravi, da naj me ne skrbi, vendar me skrbi in sicer to, ko ležimo ali sedimo na tleh šotora, zunaj je zaradi dežja in nevihte vse mokro in namočeno okoli šotora, strele pa sekajo ne prav daleč stran. Je možno, da po tleh pridejo strele v notranjost šotora in koga od nas poškodujejo?
Mogoče se vam zdi, da pretiravam, vendar je zame to edini minus pri campiranju in me je res strah...
Za vse odgovore - hvala :)
Lp
Katjuša

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

STRELE MED NEVIHTO V ŠOTORU

Objavljeno: Po Apr 24, 2017 8:05 am

Šotor sam ne varuje pred strelami, je pa res zelo malo verjetno, da bo strela udarila ravno v šotor. Precej večjo nevarnost predstavljajo drevesa in odlomljene veje, ki ob močnem vetru lahko padejo na šotor. Za lomljenje vej so zelo nevarni borovci, zato se jih nekateri tudi izogibajo. Če vas je res zelo strah, potem je bolje, da se v času najhujše nevihte skrijete v avto.

Odgovor Napisal/-a: katjusha36

Brez avatarja
katjusha36 je odsoten
katjusha36
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

STRELE MED NEVIHTO V ŠOTORU

Objavljeno: Po Apr 24, 2017 10:29 am

Hvala :)
Mene v bistvu skrbi, da ne bi nekako strela iz bližine našla pot po mokri zemlji do nas v šotoru. To, da bi udarila v šotor me ni strah, ker smo v bližini wcjev, ki imajo strelovod, pa tudi ni visokih dreves :) :)


Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

STRELE MED NEVIHTO V ŠOTORU

Objavljeno: Po Apr 24, 2017 11:43 am

to pa ni bojazni...tako da če ste blizu wc-jev se lahko skrijete tudi tja..na morju je običajno tako, da nevihta traja nekje do1 ure, potem pa se oblaki premaknejo naprej na celino.

Odgovor Napisal/-a: ZanMatjaz

Brez avatarja
ZanMatjaz je odsoten
ZanMatjaz
Prispevki: 5
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:15 pm

STRELE MED NEVIHTO V ŠOTORU

Objavljeno: Sr Maj 31, 2017 11:25 am

Glede strel je takole, povem iz lastnih izkušenj. Mala verjetnost je, da te zadane v šotoru, ampak se dogaja. Mi smo imeli bližnje srečanje z njo na otoku Pašman 16.8.2015.
Na spodnji povezavi je nekaj fotografij, kjer se jasno vidi, kje je strela udarla (vhod) in (izhod) iz šotora. Namreč odbila se je od kozmetične  ženine škatlice.
Tako, da res drži rek oziroma izračun; Prej te strela zadane, kot pa, da zadaneš na lotu.
Upam, da bo povezava delala.
lp.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

STRELE MED NEVIHTO V ŠOTORU

Objavljeno: Sr Maj 31, 2017 11:46 am

uuuuu kakšne fotke, dobro ga je natrgalo..ampak da je ženina toaletna torbica prevzela strelo pred recimo prikolico oz. vsemi drevesi...to pa mora nekaj pomenit :)

Odgovori