Oglasi:

Plin ali elektrika na kampiranju

Vse o kampiranju, naši spletni strani, vaši predlogi

Odgovor Napisal/-a: Romzi

Brez avatarja
Romzi je odsoten
Romzi
Prispevki: 77
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Plin ali elektrika na kampiranju

Objavljeno: Sr Jan 13, 2016 6:35 am

No ja..
Po kampih je možno videti tri tipe hladilnikov:
- "pravi" oz. kompresorski hladilnik, ti bodo shladili na nastavljeno temperaturo ne glede na vse - pa še hitro dosežejeo željeno temperaturo. Prednost je relativno nizka cena in dobro hlajenje, slabost (kakor za koga) pa da delujejo samo na elektriko, nekateri dražji in varčnejši delujejo tudi na 12 ali 24V.
- absorbijski hladilniki (velika večina jih deluje na elektriko na 12V ali 220V ali na plin), če ni res ekstremna vročina in če ni ravno na soncu, ponavadi ohladijo max. tja do ledišča ali zelo blizu. Tovrstni hladilniki v obliki hladilne torbe se obnesejo slabše (cca. 20 stopinj pod temperaturo okolice), zakaj tako, ne vem. Ne glede na izvedbo ali energent rabijo precej časa da aploh začnejo delovati (cca. 2 uri). Tovrstne hladilnike najpogosteje vidimo v kamperjih in prikolicah, samostojno pa največkrat kot hadilne torbe. Slabost teh hladilnikov je tudi relativno visoka cena.
- hladilniki na peltierjev element (ponavadi v obliki hladilne torbe), le-te je možno kar pogosto videti po kampih, sploh med šotoristi. Slabost je slabo hlajenje (cca. 15 stopinj pod temperaturo okolice), so pa poceni, najcenejše je možno dobiti že pod 50€

Odgovor Napisal/-a: spenina

Brez avatarja
spenina je odsoten
spenina
Prispevki: 19
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:11 pm

Plin ali elektrika na kampiranju

Objavljeno: Ne Feb 07, 2016 2:39 pm

Pozdravljen  ! iz lastnih iskušnjah v kampih je boljša opcija plin in dobiš tidi hladilnik ki deluje na dvanajst ,dvestodvajset voltov plus plin . Če malo povprašaš ga lahko dobiš skoraj zastojn ,sam sem ravno oddal enega ki sem ga odmontiral iz prikolice ker sem ven vrgel celo kuhinjo,več kampistov ki so na pavšalu vržejo ven kuhinjo in naredijo rajši omarice ali celo otroško posteljo na tem mestu. Lep pozdrav in ne se preveč zaganjat po prvem kampiranju boste sami opazili kaj je boljše in tudi pri drugih kampistih boste našli nove ideje .
avtokampi.si2016-02-08 08:06:11

Odgovori