Oglasi:

Plin na kampiranju

Vse o kampiranju, naši spletni strani, vaši predlogi

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: ksx

Brez avatarja
ksx je odsoten
ksx
Prispevki: 21
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Plin na kampiranju

Objavljeno: Če Jun 14, 2012 3:14 pm

Mene zanima koliko plina oziroma kako veliko jeklenko za plin kupit, za kampirane 14 dni, glede na to da ni polnilnic plina  skoraj nikjer na Hrvaškem seveda. Jaz si jo vedno sposodim pri enem ki prodaja plin(5kg) in mi vedno ostene plina še za enkrat toliko kot ga porabim.Za to bi rabil neko povprečno oceno porabe, kupil bi si tri kilsko, ampak so prekleto drage, zato rabim vas za povprečno oceno. Mogoče kdo ve za kakšno poceni varianto?

Hvala

Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Plin na kampiranju

Objavljeno: Če Jun 21, 2012 12:56 pm

? težak odgovor - jer se ne govori na što će se plin sve koristit... za kuhanje, svjetlo, plinski roštilj ili...?
punionica plina ima u skoro svim većim kampovima - istina po nebaš popularnoj cijeni...
Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovor Napisal/-a: stadion

Brez avatarja
stadion je odsoten
stadion
Prispevki: 26
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Plin na kampiranju

Objavljeno: Če Jun 21, 2012 1:15 pm

Morda sprašujem v napačni temi, ampak da ne odpiram nove bi vprašal še to če mogoče kdo ve..

Ko prideš v kamp, a rabiš imeti kak priključek, razdelilec, nastavek....karkoli temu podobnega, da se lahko priklopiš na omarco z elektriko. Verjetno z navadnim razdelilcem kot ga doma vštekaš v vtikač ne gre, ali pač?
Nisem še nikoli koristil elektrike v kampih.
Sprašujem za šotor, ne za prikolico.
stadion2012-06-21 15:15:44

Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Plin na kampiranju

Objavljeno: Če Jun 21, 2012 6:52 pm

u većini kampova moraš imati ovaj kradljivac CEE-Schuko jer su ormarići s takvim priključcima

http://www.camp-ing.si/products/Adapter-ADAPTOR-CEE%7B47%7DSCHUKO.html

i sve ostalo ti je isto....


Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovor Napisal/-a: axi

Brez avatarja
axi je odsoten
axi
Prispevki: 16
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Plin na kampiranju

Objavljeno: Če Jun 28, 2012 4:14 pm

Kje se kupi te jeklenke?
Ali imajo vsi kuhalniki iste priključke - rabiš cev in varnostni ventil in so to univerzalni in vsi enaki?
Kje to polniti - v plinarnah? Ali so kakšne razlike med jeklenkami, recimo da slovenskih ne morejo napolniti na hrvaškem ali v drugih državah?

Vem, mogoče res neumna vprašanja, ampak ne bi rad kupil kaj kar ne bo kompatibilno med seboj.

Recimo gledam kaj takega http://www.campingaz.com/si/p-22948-camping-kitchen174-grill.aspx  in me zanima ali lahko na to priklopim katerokoli jeklenko?

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Plin na kampiranju

Objavljeno: Če Jun 28, 2012 7:19 pm

samo naše mnenje...večina kampov ima na parcelah že elektriko, ki je običajno že kar všteta v ceno parcele in mi smo lani presedlali na električni kuhalnik

Sicer pa naj bi imeli kuhalniki enake priključke za na jeklenke. Med državami so ponekod razlike oz. nekje se sploh ne da polniti teh malih kamping jeklenk npr. na Norveškem...ampak s Hrvaško ne bo problemov.

Odgovor Napisal/-a: madison989

Brez avatarja
madison989 je odsoten
madison989
Prispevki: 13
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:03 pm

Plin na kampiranju

Objavljeno: Sr Jan 08, 2014 9:17 pm

Mogoče butasto vprašanje, ampak raje vprašam pred nakupom, za vsak slučaj Smile
Če v kampu ni dovoljen odprt ogenj ... Se to šteje samo kurjenje ali tudi štedilniki na plin?

Odgovor Napisal/-a: BorisT

Brez avatarja
BorisT je odsoten
BorisT
Prispevki: 91
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Plin na kampiranju

Objavljeno: Če Jan 09, 2014 4:08 pm

Šteje se samo kurjenje.LP

Odgovori