Oglasi:

Nekoč in danes ...

Vse o kampiranju, naši spletni strani, vaši predlogi

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: volkun

Brez avatarja
volkun je odsoten
volkun
Prispevki: 8
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:03 pm

Nekoč in danes ...

Objavljeno: Ne Sep 08, 2013 11:03 pm

NEKOČ v avtokampu:
Pripeljemo se z avtom v izbrani avtokamp. Seveda je bila to nočna vožnja, saj je škoda dneva za vožnjo, ko pa se lahko že kar prvi dan« namakamo« v morju …
Se prijavimo na recepciji in povprašamo, kje je še prosto za postavitev šotora. Rezervacij (?) seveda ni, sicer pa: čemu sploh rezervacija. Kampiranje je spontana stvar ne pa hotelsko licemerstvo, kjer je vse v naprej točno določeno.
Ko bodoči sosed opazi, da nameravamo postaviti šotor, prihiti vprašat, če potrebujemo pomoč in kakšen šotor imamo (po obliki in velikosti). Pa seveda, če bi nam »pasala« kavica za dobrodošlico!
Družno šotor postavimo, vanj »zmečemo« še zložljive platnene stole, mizico, rengle in seveda plinski kuhalnik. Za priročni hladilnik skopljem luknjo nedaleč od šotora in jo pokrijem z deščicami. Sledi obvezno »jarkanje«: kanal okoli šotora z  najmanj dvema »izpustoma« proti navzdol. Da ne bo presenečenj sredi kake hudo mokre noči. Z metlico očistim igličasta tla v notranjosti šotora, da bo bolj »nobl«. Še »cotke zložimo« v viseče omarice in to je to!
Ker ni prevroče, mizico s stoli postavimo pred šotor, če bo mokrota, pa bomo vse skupaj preselili v predprostor, ki ga naš »mogočni« šotor premore. Malce posedimo, počvekamo z novimi sosedi in hajd v vodo!
In tako to traja ves poletni dopust. Seveda so večeri malce bolj pestri: roštiljade (so bile dovoljene kadarkoli in kjerkoli), reševanje »tekoče problematike«, rojstni dnevi, obletnice, sprehodi …. Razlogov za druženje nešteto. In kar je najpomembneje: brez radia, brez TV sprejemnika, brez telefona in ostale tehnične brezvezne in nepotrebne navlake – super, saj smo vendar na dopustu!
Sorodniki in znanci vedo kje smo in kdaj se vrnemo domov, torej mi jih ni treba obveščati, da »smo tukaj, da imamo danes šnicle za južno, da gremo zvečer na ples« ….

DANES v kampu:
Rezervacija parcele
Voda na parceli
Trgovina v kampu (OK)
Topla voda v sanitarijih (OK)
Hladilniki
Pralni in celo sušilni stroji za perilo
Otroška igrišča – lepo vas prosim (!)
Ločena pasja plaža
Betonirana plaža
Tuš na plaži (OK)
Veliki kamenčki v vodi
Mali kamenčki v vodi
Mivka v vodi
Skalce v vodi
Brez ježkov – če se le da
Kolesarske steze
Asfaltirane sprehajalne poti
Mnoštvo informacijskih tabl in panojev vsakih nekaj korakov
Wi-Fi
In še kakšna neumnost bi se našla …

Zdi se mi, kot da smo del svojega doma prinesli s sabo na dopust. Ali je to še sploh dopust v naravi?
Zame je najlepša kulisa in bivalni prostor, ter otroško igrišče, narava sama, torej v tem primeru kamp z bližnjo ali daljno okolico. Kdaj ste pokazali svojemu otroku različne iglavce, ki rasejo okoli vas, kdaj ste pobrali z dna morja ježka, zvezdo ali morsko kumaro in mu jo pokazali? Narava je prebogata da bi jo lahko predstavili svojim malčkom v enem samem dopustu.
Izkoristimo raje njeno izobilje, kot pa rokohitrstvo na raznih elektronskih igricah, mobilnikih, tablicah , …

Imejmo se kampersko in uživajmo v naravi, lp.


Odgovor Napisal/-a: matej

Brez avatarja
matej je odsoten
matej
Prispevki: 6
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Nekoč in danes ...

Objavljeno: Po Sep 09, 2013 7:42 am

[QUOTE=volkun] NEKOČ v avtokampu:
Pripeljemo se z avtom v izbrani avtokamp. Seveda je bila to nočna vožnja, saj je škoda dneva za vožnjo, ko pa se lahko že kar prvi dan« namakamo« v morju …
Se prijavimo na recepciji in povprašamo, kje je še prosto za postavitev šotora. Rezervacij (?) seveda ni, sicer pa: čemu sploh rezervacija. Kampiranje je spontana stvar ne pa hotelsko licemerstvo, kjer je vse v naprej točno določeno.
Ko bodoči sosed opazi, da nameravamo postaviti šotor, prihiti vprašat, če potrebujemo pomoč in kakšen šotor imamo (po obliki in velikosti). Pa seveda, če bi nam »pasala« kavica za dobrodošlico!
Družno šotor postavimo, vanj »zmečemo« še zložljive platnene stole, mizico, rengle in seveda plinski kuhalnik. Za priročni hladilnik skopljem luknjo nedaleč od šotora in jo pokrijem z deščicami. Sledi obvezno »jarkanje«: kanal okoli šotora z  najmanj dvema »izpustoma« proti navzdol. Da ne bo presenečenj sredi kake hudo mokre noči. Z metlico očistim igličasta tla v notranjosti šotora, da bo bolj »nobl«. Še »cotke zložimo« v viseče omarice in to je to!
Ker ni prevroče, mizico s stoli postavimo pred šotor, če bo mokrota, pa bomo vse skupaj preselili v predprostor, ki ga naš »mogočni« šotor premore. Malce posedimo, počvekamo z novimi sosedi in hajd v vodo!
In tako to traja ves poletni dopust. Seveda so večeri malce bolj pestri: roštiljade (so bile dovoljene kadarkoli in kjerkoli), reševanje »tekoče problematike«, rojstni dnevi, obletnice, sprehodi …. Razlogov za druženje nešteto. In kar je najpomembneje: brez radia, brez TV sprejemnika, brez telefona in ostale tehnične brezvezne in nepotrebne navlake – super, saj smo vendar na dopustu!
Sorodniki in znanci vedo kje smo in kdaj se vrnemo domov, torej mi jih ni treba obveščati, da »smo tukaj, da imamo danes šnicle za južno, da gremo zvečer na ples« ….

DANES v kampu:
Rezervacija parcele
Voda na parceli
Trgovina v kampu (OK)
Topla voda v sanitarijih (OK)
Hladilniki
Pralni in celo sušilni stroji za perilo
Otroška igrišča – lepo vas prosim (!)
Ločena pasja plaža
Betonirana plaža
Tuš na plaži (OK)
Veliki kamenčki v vodi
Mali kamenčki v vodi
Mivka v vodi
Skalce v vodi
Brez ježkov – če se le da
Kolesarske steze
Asfaltirane sprehajalne poti
Mnoštvo informacijskih tabl in panojev vsakih nekaj korakov
Wi-Fi
In še kakšna neumnost bi se našla …

Zdi se mi, kot da smo del svojega doma prinesli s sabo na dopust. Ali je to še sploh dopust v naravi?
Zame je najlepša kulisa in bivalni prostor, ter otroško igrišče, narava sama, torej v tem primeru kamp z bližnjo ali daljno okolico. Kdaj ste pokazali svojemu otroku različne iglavce, ki rasejo okoli vas, kdaj ste pobrali z dna morja ježka, zvezdo ali morsko kumaro in mu jo pokazali? Narava je prebogata da bi jo lahko predstavili svojim malčkom v enem samem dopustu.
Izkoristimo raje njeno izobilje, kot pa rokohitrstvo na raznih elektronskih igricah, mobilnikih, tablicah , …

Imejmo se kampersko in uživajmo v naravi, lp.



[/QUOTE]


Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Nekoč in danes ...

Objavljeno: Po Sep 09, 2013 9:17 am

res lepo napisano...bomo opustili željo po nakupu manjšega kamping hladilnika...res ga ne rabimo

predvčerajšnjim smo v Glavotoku nabirali ježke...samo tudi ti so se malce prilagodili in se po novem precej bolj držijo skal kot pa pred leti :)..no potem je pa sosed na plaži izvlekel ribiško palico in v pol urce vgel ven 5 različnih rib...še dobro da je imel škaf s seboj, da so se jih otroci nagledali in natipali..

včeraj smo pa z morskega dna (tako kot vedno) pobrali morsko kumaro, ker je to naši triletni hčerki najboljši del dneva, da drži tisto kumaro minuto v roki...pa je priletela iz lokala starejša nemško-govoreča turistka in nas podučila, da gre za živo bitje in kaj si mislimo, da jo imamo na plaži in da jo moramo vrniti v morje...smo ji lepo razložili, da jo bomo čez nekaj trenutkov vrnili v morje..pa je kar sama pograbila kumaro in jo vrgla nazaj v morje?!? se mi ni dalo kregat z njo...

Odgovor Napisal/-a: volkun

Brez avatarja
volkun je odsoten
volkun
Prispevki: 8
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:03 pm

Nekoč in danes ...

Objavljeno: Po Sep 09, 2013 8:21 pm

Seveda je prigod v kampu v izobilju. Opazil sem, da otroci zelo radi sodelujejo pri "postavljanju"sončne ure, katero si potem vsak sam napravi pri svojem bivališču v kampu: ponavadi malo daljša veja, ki leži na tleh (ta bo kazalec), 10 malce večjih okorglih kamnov (ki predstavljajo ure) in seveda prostorček brez sence na tleh. Nenavadna otorška zabava je tu: poučno, kratkočasno, zastonj in povsem naravno Smile


Odgovor Napisal/-a: tatalinca

Brez avatarja
tatalinca je odsoten
tatalinca
Prispevki: 22
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

Nekoč in danes ...

Objavljeno: To Sep 10, 2013 8:44 am

Amen!!ClapClapClap

Odgovor Napisal/-a: LILKA77

Brez avatarja
LILKA77 je odsoten
LILKA77
Prispevki: 150
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

Nekoč in danes ...

Objavljeno: To Jun 10, 2014 6:49 am

Clap in zelo težko še najdeš kakšen prvinski kamp, ki nima glih vode na parceli, ki nima škarpic povsod, ki nima lih na vsakem vogalu sanitarni kompleks....res je...ni več to kar je bilo, ko sem bila jaz otrok in smo hodili kampirat.....
Potem pa napišem da grem v LOPARI na Lošinju in me takoj opozorijo: da imajo pa tam samo en sanitarni blok, da ni vode na premium parceli, da ni nobenih škarpic, teras, da je bolj prvinski.....pa sej to jaz pričakujem od kampa....

Odgovor Napisal/-a: Romzi

Brez avatarja
Romzi je odsoten
Romzi
Prispevki: 77
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Nekoč in danes ...

Objavljeno: To Jun 10, 2014 6:49 pm

[QUOTE=LILKA77]Clap in zelo težko še najdeš kakšen prvinski kamp, ki nima glih vode na parceli, ki nima škarpic povsod, ki nima lih na vsakem vogalu sanitarni kompleks....res je...ni več to kar je bilo, ko sem bila jaz otrok in smo hodili kampirat.....
Potem pa napišem da grem v LOPARI na Lošinju in me takoj opozorijo: da imajo pa tam samo en sanitarni blok, da ni vode na premium parceli, da ni nobenih škarpic, teras, da je bolj prvinski.....pa sej to jaz pričakujem od kampa....
[/QUOTE]
Sigrno boste zadovoljni, še posebej če ne marate "luksuza".

Odgovor Napisal/-a: LILKA77

Brez avatarja
LILKA77 je odsoten
LILKA77
Prispevki: 150
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

Nekoč in danes ...

Objavljeno: Sr Jun 11, 2014 6:37 am

Wink

Odgovor Napisal/-a: majaH

Brez avatarja
majaH je odsoten
majaH
Prispevki: 6
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:04 pm

Nekoč in danes ...

Objavljeno: Pe Okt 03, 2014 8:57 pm

Take ta prave kamperske obicaje je se ohranil kamp polari del fkk torej punta eva, sicer malo odvisno kje imas postavljeno ampak tam na skrajnem koncu kampa je tako pristno naravno. Super kamp, drugace je pa pri Rovinju!

Odgovor Napisal/-a: krstic1

Brez avatarja
krstic1 je odsoten
krstic1
Prispevki: 5
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:09 pm

Nekoč in danes ...

Objavljeno: Ne Okt 05, 2014 3:51 pm

V medulinu nimas vode na parceli, terasic tudi ne.. ce uporablja strom pa je fajn imet kakih 30m podaljsek.

Kampiral sem ze pred 40 leti s starsi in tudi danes moje otroke ucim kampirat. Ze takrat smo imeli hladilnik in tudi danes se ga ne bi odrekel. Ze res da je drag, kot zafran ampak je fajn ce gres zjutraj v stacuno, ko ni guzve in das lepo v hladilnik kjer te hrana pocaka in pijaca ohlajena na 1'c lepo osvezi, ko je v sotoru 40'c

Odgovori